Proszę o poradę - jak to interpretować?

/ 14 odpowiedzi
Witam kolegów mam takie pytanie mianowice  wole sie spytac na forum  niz potem miec problemy na łowisku. sprawa wyglada tak jezeli mam opłacone wszystkie składki. to czy moge zabrac ze soba siostrzenców  na rybki i :
a)udostepnic im po jednej wędce spławikowej i samemu tez w tym czasie  wedkowac na jedna wedke.
b) Wedkowac z jednym z siostrzenców  na spinning  jeden spin bym miał ja ja drugi spin siostrzeniec w tym samym czasie?.

Siostrzency sa w wieku 9 i 11 lat  no i nie posiadaja karty wedkarskiej.

według RAPR jest to chyba mozliwe ale chce sie upewnic bo zawsze jak co chodziłem sam na ryby , ale młodzi juz sa na tyle rozgarnieci ze  mozna w nich zaczac zaszczepiac wedkarskiego bakcyla ;)

Acha podaje jeszcze wycinek  który to opisuje w RAPR
"6. Młodzirz niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, kaŜda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę."

Dzieki za wszystkie rady Pozdrawiam .
JaroDaw


a)możeszb)możesz (2011/02/23 15:07)

JaroDaw


Oczywiście jeśli jesteś osobą pełnoletnią. (2011/02/23 15:09)

u?ytkownik57785


Oczywiście jeśli jesteś osobą pełnoletnią.



O właśnie. Uwaga jak zwykle trafna.

(2011/02/23 15:12)

zbynio5o


b) Wedkowac z jednym z siostrzenców na spinning jeden spin bym miał ja ja drugi spin siostrzeniec w tym samym czasie?.




Sorry że zapytam, czy można udostępnić spining drugiej osobie niepełnoletniej
i jednocześnie łowić na drugi spinning z łodzi  ? (2011/02/23 16:45)

u?ytkownik57785


b) Wedkowac z jednym z siostrzenców na spinning jeden spin bym miał ja ja drugi spin siostrzeniec w tym samym czasie?.




Sorry że zapytam, czy można udostępnić spining drugiej osobie niepełnoletniej

i jednocześnie łowić na drugi spinning z łodzi  ?





b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

(2011/02/23 16:50)

zbynio5o


Takie coś jest w regulaminie :


2. W ramach łowiska i dziennego limitu ilościowego swego opiekuna, mogą wędkował dwie osoby w wieku do lat 16, każda na jedną wędkę, bez prawa połowu na żywą lub martwą rybkę oraz spinning, a także bez prawa połowu żywca na podrywkę. (2011/02/23 16:51)

Albertus-88


Super dzieki kolego    JaroDaw    za info i szybkie rozwianie moich watpliwosci .
Tak jetem osoba pełnoletnia :). (2011/02/23 17:03)

u?ytkownik57785


Takie coś jest w regulaminie :


2. W ramach łowiska i dziennego limitu ilościowego swego opiekuna, mogą wędkował dwie osoby w wieku do lat 16, każda na jedną wędkę, bez prawa połowu na żywą lub martwą rybkę oraz spinning, a także bez prawa połowu żywca na podrywkę.




W RAPR?

(2011/02/23 17:11)

zbynio5o


Takie coś jest w regulaminie :


2. W ramach łowiska i dziennego limitu ilościowego swego opiekuna, mogą wędkował dwie osoby w wieku do lat 16, każda na jedną wędkę, bez prawa połowu na żywą lub martwą rybkę oraz spinning, a także bez prawa połowu żywca na podrywkę.




W RAPR?




Sorry, ale przypadkowo zajrzałem tutaj i to chyba jakieś wewnętrzny regulamin.
Pkt. uprawninia młodzieży.


http://www.fortunecity.com/greenfield/beaver/92/wed.htm.



(2011/02/23 17:20)

zbynio5o


Nie, nie moge już ! wszystko mi sie piepszy, ten link też nie ten.
Dajmy sobie spokuj. hehe. (2011/02/23 17:26)

dyziu215


Jeździłem z dużo młodszym kolegą (11lat) nad staw gdzie sam łapałem na jedną gruntową wędke, a on próbował swoich sił ze spławikiem. Strażnik podszedł, pochwalił chłopaka że coś złapał, a mnie spytał czemu łapię na jedną wędkę... i tłumaczył że mogę na 2 wędki, kolega w tym wieku na swoją jedną w czym że wszystko co złapiemy i będziemy chcieli złapać idzie na moje konto. Czy taka zasada może być zastosowana tylko na łowisku specjalnym? Z góry dzięki za odpowiedź :) (2011/02/23 18:49)

u?ytkownik57785


Jeździłem z dużo młodszym kolegą (11lat) nad staw gdzie sam łapałem na jedną gruntową wędke, a on próbował swoich sił ze spławikiem. Strażnik podszedł, pochwalił chłopaka że coś złapał, a mnie spytał czemu łapię na jedną wędkę... i tłumaczył że mogę na 2 wędki, kolega w tym wieku na swoją jedną w czym że wszystko co złapiemy i będziemy chcieli złapać idzie na moje konto. Czy taka zasada może być zastosowana tylko na łowisku specjalnym? Z góry dzięki za odpowiedź :)




Jeśli łowisko należy do PZW, to owszem.

(2011/02/23 18:56)

dyziu215


Tak, łowisko należy do PZW pieczątka na zezwoleniu na to wskazuję. W takim wypadku nad rzekę będę się zbroił zawsze w jedną wędke :) Dzięki za info (2011/02/23 19:42)

JaroDaw


Jeździłem z dużo młodszym kolegą (11lat) nad staw gdzie sam łapałem na jedną gruntową wędke, a on próbował swoich sił ze spławikiem. Strażnik podszedł, pochwalił chłopaka że coś złapał, a mnie spytał czemu łapię na jedną wędkę... i tłumaczył że mogę na 2 wędki, kolega w tym wieku na swoją jedną w czym że wszystko co złapiemy i będziemy chcieli złapać idzie na moje konto. Czy taka zasada może być zastosowana tylko na łowisku specjalnym? Z góry dzięki za odpowiedź :)




Jeśli łowisko należy do PZW, to owszem.





Są łowiska, które "łagodzą" przepisy ustawy i RAPRu ? (2011/02/24 12:05)