Proszę o pomoc łowienie na cegielni

/ 1 odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Jestem niedzielnym wędkarzem i doświadczeniami w wędkarstwie mam tyle, co oranżada gwarancji, dlatego też moje pytanie pewnie dla was będzie banalne. Jak to mówią do brzegu niedaleko miasta, w, którym przyszło mi żyć jest opuszczona cegielnia a przy niej doły po wykopkach gliny, które są głębokie podobnie jak stare żwirownie mają po kilka nawet kilkanaście metrów. Na zbiorniku, na którym łowie, dwa metry od brzegu jest już ponad 2 metry im dalej tym głębiej 4 metry od brzegu może być już 4-5 metrów. Sprzedawca ze sklepu powiedział mi, że dno na gliniankach jest raczej czyste i mało zarośnięte a na dnie może być szlam, który może mieć 10-20 cm. Ja łowie tam tylko na spławik jakieś dwa metry od brzegu jest tam około 2 metry grunt ustawiam na jakieś 1,5 metra łowie na białego robaka zanęta na płoć plus pinka. Kilka razy próbowałem łapać na grunt, ale bez efektu na spławik łapie głównie krasnopiórki i płocie, ale same maluchy max to jakieś 15 cm. Nić dużego, choć ryba tam jest i to duża i dużo, ale nie chce współpracować. Proszę podpowiedzcie mi jak się przygotować, na co łapać i jaką metodą, jakiej zanęty używać. Gromadę godzin prześledzone i nic dużego. Jakiej metody użyć, jakiej zanęty i przynęty?

Pozdrawiam

Robert

Robson86

Witam.  Radze poszukać górek i wypłyceń..jeśli znajdziesz zaciszne miejsce gdzie jest ok 1,5 metra głebokości nawet przy brzegu spróbuj tam, chyba że woda jest przejrzysta.. radze nęcić dwa miejsca oddalone od siebie na odległość rzutu gdy z jednego się ryby przepłoszą rzucaj w drugie, u mnie to daje efekty.. zmień przynęte.. na wiosne czesto u mnie bywa że np na same białe nic nie bierze, na kukurydze samą też nic.. ale gdy założysz jedno ziarno kuku i dwa trzy białe, brania od razu są.. skraje trzcinowisk są dobrymi miejscówkami..wysonduj dno gdzie i jak opada itd..może warto na metode spróbować:) jak dla mnie jest skuteczna wszędzie... poszukaj miejsc bez osadu porzycaj samym ciężarkiem ok 60 gram, stan bokiem do brzegu i ściągaj go wędką jak opór narasta to muł jak idzie w miare to twarde dno, jak idzie leciutko to spadek górki itd.. troche wyobrazni starczy...
Pozdrawiam. Połamania...:) (2015/04/30 16:37)