Zaloguj się do konta

Proszę o pomoc w wyborze kołowrotka.

utworzono: 2013/04/30 17:06
Immortallord

Witam po moich przezyciach z kołowrotkami cormorana w koncu doczekałem sie uwzglednienia reklamacji i wyplaty pieniedzy za kołowrotki i teraz stoje przed wyborem zakupu nowego sprzetu prosze o pomoc w wyborze jakies sugestie opinie itp zeby drugi raz nie kupic takiego badziewia jak cormoran antera BR 5PiF
Ja z tego co tak sie bardzo ogólnikowo orientuje to najlepsze 2 firmy DAIWA I SHIMANO  z czego cormoran nalezy pod daiwe i jakos mam taka niechec do tej DAIWY wiec zostaje shimano i tutaj upatrzyłem sobie cos takiego KLIK tego 1000
BARDZO PROSZE o jakies porady ewentualnie inne kolowrotki jakie polecacie ma to byc masywny kolowrotek karpiowy lepiej niech jest z wieksza szpula niz z mniejsza bo czasem jade na zbiornik troszke wiekszy gdzie trzeba dalej rzucic który posluzy mi na lata
[2013-04-30 17:06]

luki1006

Osobiście polecam Ci firmę Okuma, dużo osób zachwala sobie kołowrotki tej firmy. [2013-04-30 17:28]

Witam po moich przezyciach z kołowrotkami cormorana w koncu doczekałem sie uwzglednienia reklamacji i wyplaty pieniedzy za kołowrotki i teraz stoje przed wyborem zakupu nowego sprzetu prosze o pomoc w wyborze jakies sugestie opinie itp zeby drugi raz nie kupic takiego badziewia jak cormoran antera BR 5PiF
Ja z tego co tak sie bardzo ogólnikowo orientuje to najlepsze 2 firmy DAIWA I SHIMANO z czego cormoran nalezy pod daiwe i jakos mam taka niechec do tej DAIWY wiec zostaje shimano i tutaj upatrzyłem sobie cos takiego KLIK tego 1000
BARDZO PROSZE o jakies porady ewentualnie inne kolowrotki jakie polecacie ma to byc masywny kolowrotek karpiowy lepiej niech jest z wieksza szpula niz z mniejsza bo czasem jade na zbiornik troszke wiekszy gdzie trzeba dalej rzucic który posluzy mi na lata

Okuma power liner :) [2013-04-30 18:03]

dobry wybór ale Simano Spro też okej
[2013-04-30 18:55]

Immortallord

Panowie i jeszcze zyłka dochodzi do tego. Mi u mnie w wedkarskim ciagle wmawia i daje Jaxona procarp 350 metrów cos kolo 20  zł kosztuje a tez chciałbym cos lepszego na szpule nawinac co mi tez z 2-3 lata przynajmniej bedzie słuzyc gdzies czytałem i nawet polecali Żyłka Maxima Carp & Feeder
[2013-04-30 20:17]

Ja ci z czystym sumieniem mogę polecić shimano baitrunner'a 4500B naprawdę są one nie do zajechania młynki, na karpia w sam raz. Posiadam takie dwa, jeden wyrwałem z promocji za 370 zł drugi niestety kosztował 500 zł nie wiem jak jest teraz z cenami, no ale tak czy tak jest to naprawdę solidny kręcioł. [2013-04-30 21:15]

Immortallord

To ty mowisz o tych jeszcze lepszych modelach niz ten co ja wymienilem wyzej niestety moj budzet to maks te 350 zł za sztuke  wiec pozostaje mi jedynie ten
http://www.wedkarski.com/kolowrotki/6478-kolowrotek-baitrunner-dl-fa-shimano.html
albo jakis z tej Okumy ale tej okumy marki nie znam i nie chce zabardzo popełnic tego samego błędu co z cormoranami no a shimano jakby nie było marka sama w sobie wiec te kolowortki chyba musza byc dobre a jak z ta zyłka co sadzicie o tym dragonie maximus
[2013-04-30 22:48]

Nie wiem jak to jest w kołowrotkach karpiowych ale w spinningowych kołowrotkach od firm shimano-daiwa prawdziwe młynki nie do zdarcia zaczynają się od 600 zł w góre, jak jest z tymi na grubszą rybę to Ci nie powiem bo nie wiem po prostu. Ale myślę że ten baitrunner którego posyłasz w linku powinien spokojnie dać radę. [2013-05-01 09:02]

Immortallord

no wydaje mi sie ze nbapewno powinien byc lepszy od tego dziadostwa z cormorana
[2013-05-01 09:59]

czerwo

Ja mam spro red arc i jestem bardzo zadowolony.  [2013-05-02 15:56]

Immortallord

Ile jest gwarancji na kołowrotki shimano w  sklepie mi powiedziano ze 12 miesiecy a gdzies słysząłem ze 5 lat wiec teraz nie wiem
[2013-05-06 10:16]

JKarp

Cześć24 miesiące :-)O 5 latach nie słyszałem.W sumie to za takie pieniądze brałbym jednak Okumę:http://www.askari.pl/index.php/produkt/okuma-powerliner-pl-860-pl-865
W tych Shimano za dużo płacisz za markę. Podwójna korbka mi osobiście zupełnie nie odpowiada.W ramach tego, że zostanie Ci kasy kup sobie dobrą żyłkę: Gardnera, Kordy, Krystona lub w najgorszym razie coś z TB a to co zostanie przeznacz na haki, plecionki i takie inne gadżety które są potrzebne.Żyłka:http://www.carptackle.pl/zylka-rzutowa-gr60x-12lb-54kg-035mm-compolimerowa-zielona-gardner-p-1022.html#.UYdvD6JA2yFNie patrz na to, że wydaje się słaba bo 5 kg udźwigu. Zapewniam, że prędzej Ci serce pęknie niż ta żyłka ;-)http://forum.wedkuje.pl/f,dobra-i-mocna-zylka-karpiowa,193105,0.html
JK

[2013-05-06 10:52]

Immortallord

No na tych kołowrotkach wynegocjowałem cene 319 zł w ramach rekompensaty za poprzednie kolowrotki wiec nawet w tym sklepie sie wporzadku okazali ale nie chwale dnia przed zachodem słonca jak to mówia z gwarancja to kurde własnie sam nie wiem jak to jest bo dzownie posklepach i wszedzie mowia ze 12 miesiecy jest na shimano zadzownie bezposrednio do shimano i zapytam
A teraz co do żyłki bedzie ona mi takze słuzyc jakbym na nia zwykłą sprężyne, koralik ,kretlik i  agrafke  złozył. To chyba bez róznicy w sumie. Tylko tak mysle czy 0.35 to nie za gruba tak 0.30 by dobra juz była na ten mój zbiornik tam karpie  takie do 5 kg pływaja  rekod na tym zbiorniku to karp 7 kg czyli 0.3 by starczyła co sadzisz. Chciałem wogole shimano technium kupic ale jak twierdzisz ze ta jest dobra a jakbys tak mial wybrac miedzy ta shimano która bys wziął
[2013-05-06 12:02]

JKarp

CześćJak chcesz koniecznie mieć napis Shimano to ja nic nie poradzę. Miałem okazję macać te kołowrotki i powiem, że podwójna korbka zupełnie mi nie psuje. Techniumka jest żyłką sztywną i kołowrotek w związku z tym powinien mieć dość dużą szpulę i dobrze nawijać żyłkę. A że nie lubię twardych sztywnych żyłek brałbym Gardnera lub Kordę.JK
[2013-05-06 12:29]

Immortallord

no to czyli ta zyłka nie za bardzo pasuje do tego kolowrtoka bo on ma ta szpule nie za duza wiec lepiej wezne tego Gardnera tylko zadzownie isie zapytam czy by mi nei umieli 030 sprowadzic myslisz ze 0,30 starczy starczy na takie karpie do 5kg
[2013-05-06 13:27]

Immortallord

sorki za posta pod postem wezne ta Korde tutaj znalazlem taka o 12lb 5.5 kg myslisz ze dobra bedzie ona ma 0.33
Kilk
[2013-05-06 13:40]