Zaloguj się do konta

Proszę o pomoc-mam problem z akwarium.

utworzono: 2011/06/26 20:41
Mackson

Witam, ostatnio do mojego akwarium 112l przyniosłem ze szkoły na wakacje glonojada ok 30 cm aby go przetrzymać przez okres przerwy letniej. Na drugi dzień znalazłem go martwego, w tym samym dniu pozdychało mi też wiekszosc małych rybek, jak narazie duże jeszcze się trzymają, wymieniłem do połowy wodę ale nie wiem czy to cos da, nie wiem co się dzieję. Prosze o pomoc.Maciej [2011-06-26 20:41]

trygław

Czy rybki mają jakieś plamy ,pleśniawki czy jakiekolwiek objawy?Czy zauważyłeś że jakoś "inaczej" pływają?
[2011-06-26 20:50]

Zalałeś chlorowaną? Grzałka chodzi? Filtr? Pompka? [2011-06-26 20:52]

KrisMekar

Witam, ostatnio do mojego akwarium 112l przyniosłem ze szkoły na wakacje glonojada ok 30 cm aby go przetrzymać przez okres przerwy letniej. Na drugi dzień znalazłem go martwego, w tym samym dniu pozdychało mi też wiekszosc małych rybek, jak narazie duże jeszcze się trzymają, wymieniłem do połowy wodę ale nie wiem czy to cos da, nie wiem co się dzieję. Prosze o pomoc.Maciej


30 cm glonojada wsadziłeś do niewiele większego akwarium od niego samego? Może stres go wykończył i brak tlenu.



[2011-06-26 20:59]

Mackson

Witam, ostatnio do mojego akwarium 112l przyniosłem ze szkoły na wakacje glonojada ok 30 cm aby go przetrzymać przez okres przerwy letniej. Na drugi dzień znalazłem go martwego, w tym samym dniu pozdychało mi też wiekszosc małych rybek, jak narazie duże jeszcze się trzymają, wymieniłem do połowy wodę ale nie wiem czy to cos da, nie wiem co się dzieję. Prosze o pomoc.Maciej


30 cm glonojada wsadziłeś do niewiele większego akwarium od niego samego? Może stres go wykończył i brak tlenu.


kolego, w szkole miał akwarium na 20l to może w moim 112l było mu lepiej, nieprawdaż?


[2011-06-26 21:04]

robertxxx62

Witam ! Tu raczej o jakiejś przyniesionej chorobie z glonojadem raczej niema mowy , za szybko pozdychały , ja osobiście bym stawiał na brak tlenu , jak by nie patrząc to kawał rybki a akwarium niezbyt duże .
[2011-06-26 21:05]

Mackson

wszystko w akwarium pracuje normalnie, pompka, filtr, grzałka, woda taka jaka była z rybkami [2011-06-26 21:05]

robertxxx62

Witam, ostatnio do mojego akwarium 112l przyniosłem ze szkoły na wakacje glonojada ok 30 cm aby go przetrzymać przez okres przerwy letniej. Na drugi dzień znalazłem go martwego, w tym samym dniu pozdychało mi też wiekszosc małych rybek, jak narazie duże jeszcze się trzymają, wymieniłem do połowy wodę ale nie wiem czy to cos da, nie wiem co się dzieję. Prosze o pomoc.Maciej


30 cm glonojada wsadziłeś do niewiele większego akwarium od niego samego? Może stres go wykończył i brak tlenu.


kolego, w szkole miał akwarium na 20l to może w moim 112l było mu lepiej, nieprawdaż?


20 litrów ? taki glonojad ! no to pogratulować szkole !

[2011-06-26 21:07]

Mackson

dobrze, ale w szkole był w akwarium 20l przez parę miesięcy więc wykluczam brak tlenu [2011-06-26 21:07]

Mackson

no niestety, pewnie bym własnie go nie brał ale żal mi sie go zrobiło patrzac jak sie  dusi w takim małym akwarium [2011-06-26 21:08]

trygław

Czy zdechły wszystkie rybki czy tylko część?
[2011-06-26 21:13]

Mackson

jak narazie zdechły małe, te duże jeszcze się trzymają, nie wiem jak będzie jutro [2011-06-26 21:14]

KrisMekar

kolego, w szkole miał akwarium na 20l to może w moim 112l było mu lepiej, nieprawdaż?


Nie ogłaszaj tego publicznie że szkoła trzymała go w 20l akwa. Albo sobie jaja robisz. To jest znęcanie się nad zwierzętami, i na to jest paragraf. TVN juz raz nie dawno wyemitowała reportaż o szkole która w drastycznych warunkach trzymała płazy, gady i ryby. Może to o Twojej szkole?


Co do jego zgonu i innych ryb, za mało informacji, co do temperatury, transportu ryby, tlenu w wodzie, składu chemicznego wody, filtracji itp.





[2011-06-26 21:16]

perwer

Przyczyn może byc cała masa,ale za mało wiadomo z twojego opisu co i jak żeby jakis wnioski wyciągac.Wygląda że ,albo wlałeś z glonojadem jakieś dziadostwo,albo brak natlenienia i wysoka tempratura w akwarium. [2011-06-26 21:18]

KrisMekar

Szlag mnie trafi z tym cytowaniem. Może ktoś mnie oświeci co robię źle.

klikam cytuj, potem raz spacja i wychodzi kaszana :-( 

[2011-06-26 21:20]

Mackson

myślę że brak natlenienia i wysoką temperature możemy wykluczyć ponieważ była niezmienna, a trzymam w takich warunkach rybki od prawie roku a dopiero po incydencie z glonojadem zaczęły sie dziać takie rzeczy [2011-06-26 21:21]

trygław

Czym karmisz rybki,czy nie wprowadziłeś jakiegoś pokarmu z niepewnego źródła? Czy ryby zachowują się inaczej niż zwykle?
[2011-06-26 21:28]

Mackson

rybki karmiłem i karmię pokarmem z firmy tropical ichtio-vit dla wszystkich ryb akwariowych, powtarzam, żadne zmiany nie zaszły w pokarmie, temperaturze itp.  [2011-06-26 21:33]

kolego, w szkole miał akwarium na 20l to może w moim 112l było mu lepiej, nieprawdaż?



To jakie wymiary miało to akwarium w szkole?
[2011-06-26 21:34]

Mackson

nie wiem przyjacielu jakie wymiary nie mierzyłem go, wiem tylko że miało 20l a ten biedy glonojad praktycznie leżąc na dnie głowę miał przy jednym boku akwarium a ogon po prezciwnym boku, tego glonojada do szkoły za punkty przyniosło jakies dziecko, często przynosilismy rybki ale bez przesady, nauczycielka sie zgodziła, niepotrzebnie. [2011-06-26 21:38]

Bo z moich skromnych obliczeń wynika, że akwarium o wymiarach 30x30x30 w którym mieściłby się na styk nie mówiąc o pływaniu ma litrów 27. To może trzeba było go włożyć do puszki po konserwie? Coś kolego ściemniasz. A skoro ściemniasz to jak mamy Ci pomóc?
[2011-06-26 21:39]

zyga1949

Wydaje mi się ,że wpuściłeś ryby do wody o innych parametrach -trzeba  było zmierzyć w akwa w szkole głownie pH i twardość .Twardość wody to pół biedy natomiast dla rybek  najgorsze są właśnie wahania pH.
[2011-06-26 21:47]

A to rozumiem, że była tam tymczasowo? Moja diagnoza jest taka. Glonojad źle zniósł transport a przy tym nabawił się pleśniawki (to zdarza się dość często gdy ryby wyjmuje się z wody lub transportuje). Efektem stresu jaki przeżył było to, że zdechł natomiast inne rybki zarażone chorobą także powoli zaczęły padać. Wymień wodę, rybki wyłów do odrębnego pojemnika (inkubatora) tam podaj lek i czekaj aż wyzdrowieją. Do akwarium zaś kub rybki ze sklepu zoologicznego.
[2011-06-26 21:47]

trygław

Nonda mało prawdopodobne aby ryby zarażone pleśniawką od glonojada zdechły na drugi dzień.Pytałem już dwukrotnie autora tematu o zachowanie rybek i o to czy mają jakieś objawy ale odpowiedzi się nie doczekałem.
Pozdrawiam
Trygław
[2011-06-26 21:54]

perwer

Założyciel  tematu twierdzi że wszystko było ok,woda natleniona,zero zanieczyszczeń,wszystko cacy....a ryby padły na drugi dzień.....myśle że nie znamy szczegułów i gdzieś tam są rozbieżności. [2011-06-26 22:02]

Mackson

gdybym znał szczegóły to bym napisał, napisałem tyle ile wiem, nie zaobserwowałem dziwnego zachowania ryb, z wyjątkiem tego że gdy wpuściłem glonojada, reszta ryb stroniła od niego jak by sie go bały, ale czy to ma coś do rzeczy? [2011-06-26 22:11]