Zaloguj się do konta

Proszę o kilka rad przy połowie suma

utworzono: 2011/09/21 21:37

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

P19

Witam

Proszę o kilka rad w sprawie łowiska, którego schemat podałem jako załącznik do posta, oraz sprzętu sumowego.

Kilka słów o łowisku i o samej rzece… Rzeka jest wąska (w opisanym miejscu rzeka ma ok. 10-15m, więc zachowanie proporcji na rysunku byłoby bardzo trudne), dno chyba z czarnoziemu (bardzo ciemne), miejscami trochę żwiru, nurt szybki(nie ma możliwości posłania żywca z normalnym spławikiem), głębokość od ok. 3,5-4m do 6-7m.

 

Sprzęt na jaki łowiłem w tym sezonie

Wędzisko karpiowe Mikado T-rex 3,9m 3lbs

Kołowrotek Shimano Baitrunner DL4000 FA

Haki sumowe 2/0

Elektroniczny sygnalizator karpiowy Mistrall

Feeder na węgorze, ale chcę go zamienić w przyszłym sezonie na sprzęt sumowy, więc nie będę go opisywał

 

W tym roku łowiłem tyko metodą gruntową i prócz kilku brań (wszystkie na pęczek z 4-7 rosówek, lub kilkudziesięciu dżdżownic) oraz sumików do 2kg i 5 węgorzy po 1,5kg nie złowiłem nic (na węgorze nie narzekam, ale przecież czaiłem się na dużego wąsacza); dodam, że węgorze zostały złowione przy miejscówce mojego kompana lub jeszcze dalej pod nurt, węgorze wcale nie brały w miejscach gdzie zostawiałem wędkę z sygnalizatorem.

 

W przyszłym roku zamierzam wędki stawiać na przerobionym stojaku do łowienia morskiego z plaży (chcę wymienić górne podpórki pod wędki na takie, do będę mógł zamontować elektroniczne sygnalizatory brań), a feeder zamienić na wędkę przystosowaną do wędkowania zestawem z bojką….i tu pojawia się problem z doborem wędziska i kołowrotka. Chciałbym kupić taki kołowrotek, by można było ustawić w nim wolny bieg tak mocno, że ryba mogła zerwać hol z żyłki 0,14mm ,a linka główna byłaby wybierana dopiero po zerwaniu holu ;inaczej to ujmując dobrze byłoby mieć taki kołowrotek, w którym można zacisnąć wolny bieg tak mocno, żeby przy mocnym szarpnięciu pękała żyłka 0,14mm bez wysnucia linki głównej. Czy są takie kołowrotki?

Proszę opiszcie   w jaki sposób łowicie za pomocą bojki i jakiego sprzętu do tego używacie.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

 

 

 

[2011-09-21 21:37]