Prosta zanęta na leszcza

/ 6 odpowiedzi
mój sposób naleszcza jest taki żyto srarzyć wodą 2razy a następne wystawić na słońce az póści kiełki .pomieszać mieloną kukurydzą igliną.stary sposób mojego dziadka .ileszczor podejdzie na bank.
u?ytkownik38976


mój sposób naleszcza jest taki żyto srarzyć wodą 2razy a następne wystawić na słońce az póści kiełki .pomieszać mieloną kukurydzą igliną.stary sposób mojego dziadka .ileszczor podejdzie na bank.

Dobre,dobre, dość logiczne i warte spróbowania. Ja dodam jeszcze casterki i jakiś zapach. Za czasów dziadka nie było wielu zapachów,a poza tym nie były aż tak potrzebne kiedys.  (2010/05/15 10:04)

jakubek


Chyba wyprobuje ten sposób nęcenia. Z tym ,że do owej zanęty dodam troche melasy, jak myśliscie czy płotka też podejdzie do takiej zanęty?

(2010/05/17 06:58)

u?ytkownik38976


Chyba wyprobuje ten sposób nęcenia. Z tym ,że do owej zanęty dodam troche melasy, jak myśliscie czy płotka też podejdzie do takiej zanęty?


Jeśli dodasz melasy, to podejda mniejsze i też te duże leszcze, a duża ryba płoszy mniejszą. Melasa rzadko wabi płoć ,to jest typowa leszczówka. Płoć przyjdzie do : karmelu, kozieradki, kminku, anyżu, kolendry , kopru włoskiego, kakao i przyprawy do piernika. Przynajmniej mi tak przychodzi. Zreszta oba gatunki ryb żerują podobnie,aczkolwiek melasę upodobał sobie szczególnie leszcz.

(2010/05/17 08:38)

Waldi Fish


Mastiff słusznie prawi, melasę szczególnie sobie leszcz upodobał. Gdy ubiegłego lata wędkowałem na Mazurach dodawałem kopromelasę do zanęty leszczowej Gutkiewicza i rezultaty były obiecujące. (2010/05/17 22:14)

obzejter


z melasy to mój dziadek robiłco innego...... iteż zabierałna ryby ale w termosie.ja nic nie dodaję (2010/05/19 10:41)

u?ytkownik38976


A przeegzaminujcie sobie to: 

1) 1 szklanka bułki tartej

2) 1,5 kaszy mannej

3) 0,5 kakao

4) 0,5 płatki owsiane

5) paczuszka przyprawy do piernika

6) 0,5  konopii prażonej zmielonej

7) pudełko pinki

Dociążamy według uznania i wody,proporcje również.  Nie napisze ile i czego na to nałowiłem. A nałowiłem.

(2010/05/19 13:04)