Zaloguj się do konta

Prośba o rady na temat wyboru żyłki

utworzono: 2010/07/24 19:34
krapiotr69

Witam szanownych kolegów. Mam prośbę, doradźcie mi w sprawie zakupu żyłki,( płoć, leszcz). łowię w wodach stojących. Chodzi mi o firmę. Sądzę, że wielu z was ma sprawdzone firmy. Jeszcze jedno, czy ktoś z was ma inny paten na stoper niż kupna wełenka, szlak mnie trafia z tym g.....nem, bywa, że łowię na 7, 8 metrach i to dziadostwo hamuje wyrzut to raz, dwa często się przesuwa i nie trzyma ustalonego gruntu, wierzcie mi u mnie na ceramicznych przelotkach nie sprawdza się, chyba, że jest jakiś patent, który pozwoli na udokonalenia kupnej wełenki. Pozdrawiam. Piotr
[2010-07-24 19:34]

LukaszM

Ja stosuję po prostu cieniutką żyłkę i malutkie stopery, najmniejsze jakie są w moim sklepie. I tak trochę hamują wyrzut ale według mnie to nie uniknione.
[2010-07-25 01:59]

nanus

Witam odnosząc się do twojej prośby podam ci trzy rodzaje żyłek jakie wykorzystuję do spławika a mianowicie: SMART STONE RIVER, STROFT, GAMAKATSU  G-LINE COMPETITION, to dobrej jakości żyłka do spławika . Jeżeli mówimy o stoperze to większość wędkarzy stosuję stoper własnej robot spróbuję ci wytłumaczyć jak się taki stoper robi trudno to wytłumaczyć ale spróbuję: stoper robię z żyłki o,16 krótki odcinek ok 20 cm składam na pół przykładam do żyłki głównej jeden koniec trzymam w palcach z żyłką główną, drugi koniec okręcam wokół żyłki głównej i ten trzymany koniec potem końcówkę którą okręcam przekładam przez oczko które powstało przez złożenie na pół tego 20 cm odcinka żyłki na stoper, zaciskam z wyczuciem najpierw jeden odcinek potem drugi, delikatnie przesuwam stoper po żyłce głównej w jedną i drugą stronę i znów dociskam węzeł ale pociągając już za dwa końce, końcówki obcinam tak aby powstały wąsy ok 1,5 cm . jest to węzeł który po dojściu do wprawy robi się w kilkanaście sekund i trzyma super nie haczy po nawet malutkich przelotkach maczówki oraz nie blokuje żyłki na szpuli kołowrotka, spróbuj początki są zawsze trudne , pozdrowienia i połamania kija [2010-07-25 07:22]

krapiotr69

Witam odnosząc się do twojej prośby podam ci trzy rodzaje żyłek jakie wykorzystuję do spławika a mianowicie: SMART STONE RIVER, STROFT, GAMAKATSU  G-LINE COMPETITION, to dobrej jakości żyłka do spławika . Jeżeli mówimy o stoperze to większość wędkarzy stosuję stoper własnej robot spróbuję ci wytłumaczyć jak się taki stoper robi trudno to wytłumaczyć ale spróbuję: stoper robię z żyłki o,16 krótki odcinek ok 20 cm składam na pół przykładam do żyłki głównej jeden koniec trzymam w palcach z żyłką główną, drugi koniec okręcam wokół żyłki głównej i ten trzymany koniec potem końcówkę którą okręcam przekładam przez oczko które powstało przez złożenie na pół tego 20 cm odcinka żyłki na stoper, zaciskam z wyczuciem najpierw jeden odcinek potem drugi, delikatnie przesuwam stoper po żyłce głównej w jedną i drugą stronę i znów dociskam węzeł ale pociągając już za dwa końce, końcówki obcinam tak aby powstały wąsy ok 1,5 cm . jest to węzeł który po dojściu do wprawy robi się w kilkanaście sekund i trzyma super nie haczy po nawet malutkich przelotkach maczówki oraz nie blokuje żyłki na szpuli kołowrotka, spróbuj początki są zawsze trudne , pozdrowienia i połamania kija


Cenna rada, serdecznie dziękuję, już kiedyś słyszałem o tej właśnie metodzie, teraz mi ją przybliżyłeś, skorzystam w stu procentach, to będzie chyba to czego oczekiwałem od stopera. Bardzo obrazowo opisałeś sposób dam sobie chyba radę. Dziękuje jeszcze raz . Pozdrawiam Piotr

[2010-07-25 09:54]

ayem

W ogóle stopery robione z żyłki są ponoć lepsze niż te kupne .
[2010-07-25 10:02]

janusz52

ja uzywam zylki siglon uwazam ze jest jedna z najlepszych,a jezeli chodzi o stopery to robie je sam z oringu fi 2 ,tne na male krazki i nanizam na podwujna zylke igla i potem z tej zylki na glowna, naciagam przynajmniej po 2 sztuki lepij trzyma [2010-07-30 10:50]

AROOLEJ

zyłka jaxon stopery gumowe jaxon
[2010-07-30 12:29]

Esox53

Ja używam żyłek mikado UV i maver smart.Jeżeli chodzi o stopery to kupuje stopery gumowe najmniejsze jakie są,wtedy bez problemu przechodzi przez przelotki i nie przesuwa się po żyłce. [2010-07-30 13:02]

Bromar

 Kolego też miałem problem ze stoperem i tak jak opisuje to Kolega nanus wiążę z żyłki 0,16 lub 0,18. Biorę dłuższy odcinek takiej żyłki jeden koniec przykładam do żyłki głównej trzymając na palcu wskazującym i 3 lub 4 krotnie owijam wokół palca robiąc oczka, następnie wolny koniec przekładam przez wszystkie oczka i zaciągam węzeł na mocno napiętej żyłce głównej ażeby się ona nie pozaginała. Końce obcinam przy samym supełku. Czasami po jakimś czasie węzełek może się poluzować to robię w tedy nowy, jak na razie sprawdza mnie się to lepiej niż najmniejszy stoperek gumowy.
[2010-07-30 13:30]