Prośba o pomoc w wyborze bata

/ 9 odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupić bata 7m, lecz nie wiem, który jest lepszy i dlaczego.

 

Zastanawiam się między:

-Fiume Suarez,

-Fiume Successo,

-VDE-Robinson Team Power Carp TX ,

-Traper Power Stick Silver Pole 700

 

Może ktoś podpowiedzieć i coś uzasadnić?

Wedkarstwo z Pasja


To zależy jakie ryby chcesz łowić. Jeśli myślisz o grubej rybie np leszcz czy karp to polecam VDE-Robinson Team Power Carp TX. Baty te są mniej sztywne, posiadają dość duże ugięcie, dzięki czemu można holować nawet naprawdę pokaźne karpie. Duży karp łatwo połamałby sztywne wędzisko. Karpiowe baty Van Den Eynde- Robinson Team są niezwykle mocne dzięki zastosowaniu pogrubionych ścianek w poszczególnych modułach bata. Taśma węglowa wzmacniaa dodatkowo moc tych wędzisk. Nie wiem jednak czy na grubą rybę potrzebujesz. Napisz więcej czego oczekujesz a więcej podpowiem.
z Wędkarskimi pozdrowieniami
Sklep Wędkarstwo z Pasją (2016/02/08 23:37)

Anubis SG


Zależy też co masz na myśli gruba ryba. Ktoś z wyczynowców powiedział mi, że Fiume jest lepszy od VDE. Do wędziska mam zamiar zamontować gumę. Nie mam zamiaru jechać na łowisko karpiowe z batem, a na ogólnych łowiskach jak znajdzie się ryba 2-3 kg to już rzadkość. (2016/02/09 22:48)

Anubis SG


Widzę bardzo dużo przydatnych wypowiedzi :(.

(2016/02/28 04:56)

Zielan


Kolego, na forum są dziesiątki tematów o batach. Zajrzyj do tego tekstu Bat - jaki wybrać?

Ja polecam Baty Robinsona. Sprzedają znakomity sprzęt wyczynowy. Szczególnie zainteresuj się wędkami z serii VDER HMC Dynamic Pole TX.

(2016/02/28 07:37)

Romuald55


Jeżeli bat ma słuzyc do łowienia rekreacyjnego to nie ma znaczenia jakiej jest firmy.Jeżeli ma to byc bat na zawody to niestety jeden nie wystarczy.Musisz mieć kilka batów o różnej długosci i akcji.

(2016/02/28 09:33)

miecz-gaz


Sprawdź bacik tele - pole xt pro Jaxon posiadam 6m 220 gr wagi finezyjny bacik, ostry, sztywny, szybki, zapas mocy znosi każde warunki.

Zanim sie zdcydowałem na Jaxona to moim wyborem był Mikado 7m tez miał bardzo dobre właściwości lecz na rynku go nie znalazłem,

krutka seria.

Pozdrawiam. 

(2016/02/28 11:13)

Anubis SG


Kolego Zielan: może i jest troszkę tematów, ale szukałem wypowiedzi użytkowników, bo mało znalazłem o tych dwóch modelach.

Do miecz-gaz: pole tx pro to lux, lecz cena okolo 620PLN :( Tańsza jest wersja wzmocniona power carp, lecz nie wiem jaka ma pracę i jak sprawuje sie przy mniejszych rybach (czy nie spadaja)

(2016/02/28 16:34)

Pablo63



Ja polecam Baty Robinsona. Sprzedają znakomity sprzęt wyczynowy. Szczególnie zainteresuj się wędkami z serii VDER HMC Dynamic Pole TX.
Witam

Świetny wybór,lekki ,szybki,bardzo dobrze wykonanay.
Wada -cena.
pzdr.

  (2017/04/20 22:40)

dendrobena


Mam od dawna 7 Jaksona.Oj różne okazy były wyciągane. Ja sobie chwalę.Ogólnie to nie ma cgyba już złych batów. (2017/04/30 12:29)