Zaloguj się do konta

Prośba o Pomoc - Powódź

utworzono: 2010/05/20 17:55
babirus1978

Witam moich kolegów. Zorientowaliście się w sytuacji panującej na Wiśle w Tbg i w S-rzu?, woda jest wysoka i sytuacja dramatyczna. Potrzebuje niewielkiej pomocy. W okolicach pomiędzy Wielowsią a Trześniem, jest kilka zabudowań całkowicie odciętych od świata i zdanych na siebie. Pozostał tam dobytek całego życia, który może zostać obszarbowany w każdej chwili - "kilka takich przypadków się już zdarzyło"; więc apeluje do kolegów o użyczenie (pożycznie) jakiego, kolwiek sprzetu pływajacego nadającego się na głęboką wodę w celu dotarcia do tych zabudowań. Za każdą pomoc w swoim i mieszkańców tych domostw z góry dziękuje. Nr kontaktowy - 663-095-844lub nr gg - 6090263. Marek B. [2010-05-20 17:55]

Murcielago

Ciekawe czy tam nikt oprócz Ciebie nie mieszka z portalowiczów.... jak się pytałem czy jest jakieś konto dla powodzian żeby im pomóc to wątek się nagle skończył... mądrzy w gębie... większość... nie wszyscy.
Cholerka żałuję że nie mogę ci pomóc...

A konto może dla chętnych ale takich co na medialności im nie zależy: znajdziecie na stronach m.in caritas polska

[2010-05-20 19:58]

withanight88

chcialbym pomóc ale nawet pontonu nie posiadam... [2010-05-20 20:58]

Chciałbym ci bardzo kol.babirus1978 pomóc, mieszkam zbyt daleko od ciebie a nawet nie posiadam żadnego środka pływającego , bardzo ci współczuje. Wiem zapewnie że twój apel o pomoc czyta bardzo dużo osób, i wierze że znajdzie się jakieś rozwiązanie. Pozdrawiam. [2010-05-21 06:01]

piotrek5

Kolego Babirus bardzo współczuję sytuacji i wiem jak to jest bo sam w 1997 roku przeżyłem powódź na własnej skórze. Niestety nie mam możliwości pomocy, ale APELUJĘ do wszystkich Kolegów portalowiczów, którzy mieszkają blisko i którzy mają taką możliwość aby pospieszyli z pomocą. To ogromna tragedia i każda para rąk się tam przyda. Naprawde współczuje [2010-05-21 08:44]

Fragles

Gnojów którzy szabrują tych biednych ludzi po zatrzymaniu powinno się zapędzić do prac przy usuwaniu skutków powodzi przez dzień i noc!!!
A ich wizerunki pokazywać na wszystkich stacjach TV, ku przestrodze innym.
Wiem, że to nie na temat ale krew mnie zalewa jak o ty słyszę.
[2010-05-21 08:55]

Gaga

Marek, mam taki ponton-kajak. Wielkie to może nie jest, ale płynąć się da. Pod numerem który podałeś zostawiłem namiar na mnie. Pozdro trzymaj się!
[2010-05-21 10:15]

W sytuacjach wyższej konieczności Policja i Wojsko może rekwirować pojazdy, zwierzęta, ruchomości, nieruchomości i tak tez powinno się zrobić z łodziami wędkarskimi i nie tylko, w tych rejonach powodziowych. Każda taka zarejestrowana jednostka powinna byc następnie po powodzi w określonych punktach oddawana do rąk właścicieli. Jeśli sa tacy,którzy tu deklarują chęć pomocy swoim sprzętem "gdyby takowy posiadali", to chyba z rekwirowaniem czasowym,od tych co mają a nie używają aktualnie, problemu dla nich by nie było. [2010-05-21 11:11]

babirus1978

Witam kolegów.Na dzien dzisiejszy nie ma poco tam płynąc,kilkoma słowami to moge określic;szambo,syf ,kupa padliny , gnojownik.Przy okazji wyciągają pierwsze zwłoki.Dziękuje wszystkim za pomoc i za pamięc. [2010-05-22 12:47]