Zaloguj się do konta

Prośba do Administracji

utworzono: 2013/10/27 21:58

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Draq

Witajcie,

chciałem się zwrócić z prośbą do Administracji portalu Wędkuję. Chodzi mi o poświęcenie większej uwagi galerii zdjęć. Sporą część stanowią zdjęcia pięknych ryb, nierzadko rekordowych i w przepięknym otoczeniu łowiska. Jednak całokształt psują zdjęcia np. w łazience czy też na tle reklamówki itd. Moją propozycją jest to, aby zdjęcia ryb poza łowiskiem zrobione przykładowo w piwnicy, czy zdjęcia ukazujące po prostu martwe ryby były usuwane z galerii. To psuje całokształt galerii. Nie mam nic do osób które zabierają rybki, ale prezentowanie ich z dumą na tle kafelek jest dla mnie co najmniej niesmaczne- o wiele lepiej ogląda się rybę w naturalnym otoczeniu czyli na łowisku czy też bezpośrednio z łowcą na tle łowiska. W końcu chyba chodzi o pokazanie piękna prawda?

Pozdrawiam.
[2013-10-27 21:58]

Świetny pomysł, jestem za ale wątpię że coś wskórasz takim wpisem, takich osób jest niestety wiele :(
[2013-10-27 22:14]

A jak ktoś jak ja chodzi na ryby sam i nie ma mi kto zrobić fotki na tle natury? Tylko w domu, po powrocie mogę otrzymać pomocną dłoń...

Generalnie apel ten jest totalną bzdurą a wręcz dyskrymianacją osób takich jak ja. Skoro złowiłem fajną rybę to mam mieć prawo się z nią sfotografować, nieprawdaż? Tło nie powinno być w ogóle brane pod uwagę bo najważniejszy jest łowca i jego zdobycz. Reszta to tylko wypełnienie. Choć owszem ładniejsze są zdjęcia ryb znad wody lecz nie zawsze się takowe uda zrobić. I co wtedy? Zakaz publikacji, a jak już to ostrzeżenia czy ban?! Śmieszne.
I jeszcze ten głupi tekst:

"...czy zdjęcia ukazujące po prostu martwe ryby były usuwane z galerii."

Póki co prawo zezwala zabijać ryby na konsumpcję więc i ja sobie czasem utłukę jakąś dobrą rybkę. Bo lubię. Choż z drugiej strony mam też pomysł: może przestańmy ryby łowić na haczyki, to też może spowodować ich śmierć...

Wątek stanowczo do usunięcia.
[2013-10-27 22:18]

Jakub Woś

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,drop-shot-alternatywa-dla-spinningu,340718?f=y [2013-10-27 22:22]

Draq

Bez bulwersu kolego :) Też chodzę sam na ryby, a problemu ze zrobieniem fotki czy nakręceniem filmu nie mam najmniejszego.
[2013-10-27 22:24]

Szamann

Popieram Draq. Sądzę że zdjęcia ryb na tel kafelek/w łazience etc.. powinny być usuwane, lecz jest to moje skromne zdanie które pewnie nie będzie brane stanowczo pod uwagę.  Przeważnie wędkuję sam i w obrębie nie ma kogoś kto mógłby mi zrobić zdjęcie i jakoś radzę sobie sam. [2013-10-27 22:37]

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,drop-shot-alternatywa-dla-spinningu,340718?f=y

Tylko tu nasrać i już będzie całokształt wizytówki dumnego łowcy
[2013-10-27 22:51]

saviano

Kolejna bzdura fanatyka C&R. Wędkarstwo to nie tylko C&R! Są regulaminy, ale jest też zdrowy rozsądek, może nie u wszystkich (zarówno jedno jak i drugie - niestety). Jak ktoś złowi fajną rybkę i zabierze ją do domu i tam, jak już może to pstryknie fotkę - dlaczego nie. Sam co jakiś czas biorę sobie rybki do domu, ale większość wypuszczam. Poza tym, czasami hak lub kotwica tak parszywie się wbije, że ryba praktycznie będzie dętka...
[2013-10-28 07:35]

ryukon1975

Ja to bym proponował zamieścić tu zdjęcia z połowów rybackich może by się co niektórym oczy otworzyły ? [2013-10-28 07:43]

Jędrula

Bardzo mi się nie podobają zdjęcia z rybkami w kuchni , garażu czy łazience ale każdy ma prawo robić je gdzie zechce i nie wolno mu tego w żaden sposób zabraniać .

[2013-10-28 08:27]

Budynio

Każdy tylko pisze "mam prawo to, mam prawo sramto" ale nikt nie pisze o tym jakie ma obowiązki. Swoje prawo łatwo się egzekwuje natomiast obowiązków już nie bardzo się chce wypełniać. "Fajna rybkę" można sobie kupić w sklepie za niewielkie pieniądze ze zbiorników hodowlanych (np. z certyfikatem MSC dającym gwarancje, że ryba pochodzi z odłowów nie zagrażającym populacji na wolności) i dać trochę odpocząć przyrodzie i zregenerować się. Problemem jest brak prewencji, edukacji o konsekwencjach. Każdy ma w dupie no bo przecież inni i tak będą to robić więc nie będę idiotą i też ubiję coś do domu a z takim podejściem nie ma się co czarować lepiej nie będzie.  [2013-10-28 08:34]

ryukon1975

Każdy tylko pisze "mam prawo to, mam prawo sramto" ale nikt nie pisze o tym jakie ma obowiązki. Swoje prawo łatwo się egzekwuje natomiast obowiązków już nie bardzo się chce wypełniać. "Fajna rybkę" można sobie kupić w sklepie za niewielkie pieniądze ze zbiorników hodowlanych (np. z certyfikatem MSC dającym gwarancje, że ryba pochodzi z odłowów nie zagrażającym populacji na wolności) i dać trochę odpocząć przyrodzie i zregenerować się. Problemem jest brak prewencji, edukacji o konsekwencjach. Każdy ma w dupie no bo przecież inni i tak będą to robić więc nie będę idiotą i też ubiję coś do domu a z takim podejściem nie ma się co czarować lepiej nie będzie. 

Czyli zabranie ryby złowionej na wędkę zagraża populacji ryb na wolności a kupienie ryby z ton ryb każdego dnia z tych samych wód PZW jest gospodarcze i prawe ?

[2013-10-28 08:41]

Budynio

jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem to co napisałem(np. w nawiasie) [2013-10-28 08:45]

yba

Każdy tylko pisze "mam prawo to, mam prawo sramto" ale nikt nie pisze o tym jakie ma obowiązki. Swoje prawo łatwo się egzekwuje natomiast obowiązków już nie bardzo się chce wypełniać. "Fajna rybkę" można sobie kupić w sklepie za niewielkie pieniądze ze zbiorników hodowlanych (np. z certyfikatem MSC dającym gwarancje, że ryba pochodzi z odłowów nie zagrażającym populacji na wolności) i dać trochę odpocząć przyrodzie i zregenerować się. Problemem jest brak prewencji, edukacji o konsekwencjach. Każdy ma w dupie no bo przecież inni i tak będą to robić więc nie będę idiotą i też ubiję coś do domu a z takim podejściem nie ma się co czarować lepiej nie będzie. 

Czyli zabranie ryby złowionej na wędkę zagraża populacji ryb na wolności a kupienie ryby z ton ryb każdego dnia z tych samych wód PZW jest gospodarcze i prawe ?

Na to kolego wychodzi . Apeluje do was ludzie , nie kupujcie ryb na bazarach , odpustach w sklepach rybnych to pozbędziemy się kłusownictwa.;-)

[2013-10-28 08:49]

Jędrula

Hheheheh , o zdjęciach , o zdjęciach miało być Panowie roztomili :)))) heheh

[2013-10-28 08:52]

Budynio

Yba nie na to wychodzi bo w swoim poście pisałem właśnie, żeby wybierać rybę świadomie ze źródła nie zagrażającego populacji ryb np. z hodowli, z gospodarstw posiadających certyfikaty zrównoważonego rybołówstwa itd. jest trochę tych narzędzi :) ale podpisuję się pod twoim apelem! [2013-10-28 08:55]

Budynio

Jędrula bo to jedno z drugim się łączy - np znalazłem profil gościa który w sezonie mnóstwo (kilkadziesiąt) zdjęć ma z pięknymi szczupakami (nawet ok 1 m), sandaczami i okoniami i oczywiście 90% w kuchni  [2013-10-28 08:58]

ryukon1975

jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem to co napisałem(np. w nawiasie)

PZW to przedsiębiorstwo rybacko- wędkarskie i też na ich ryby są papiery i też zajmują się hodowlą i to w znacznej części.

Jędrula daj sobie podrażnić kogoś z rana.:)

[2013-10-28 09:02]

zbynio 33

Hheheheh , o zdjęciach , o zdjęciach miało być Panowie roztomili :)))) heheh

chyba zdjęcia na tle przyrody wyglądają znacznie ładniej niż na patelni. jesteśmy wędkarzami anie kucharzami, czy rzeźnikami!!!
[2013-10-28 09:12]

Kolejna bzdura fanatyka C&R. Wędkarstwo to nie tylko C&R! Są regulaminy, ale jest też zdrowy rozsądek, może nie u wszystkich (zarówno jedno jak i drugie - niestety). Jak ktoś złowi fajną rybkę i zabierze ją do domu i tam, jak już może to pstryknie fotkę - dlaczego nie. Sam co jakiś czas biorę sobie rybki do domu, ale większość wypuszczam. Poza tym, czasami hak lub kotwica tak parszywie się wbije, że ryba praktycznie będzie dętka...

Tutaj nie chodzi o C&R tylko o wygląd naszych galerii! Zabierasz rybę do domu, Twoja sprawa, nie jesteś w stanie zrobić zdjęć nad wodą ok można to zrozumieć ale nie lepiej po przyjściu do domu poprosić kogoś o pstryknięcie foty na podwórzu? Nie będzie to lepsze od zdjęć w łazienkowej scenerii z szamponami w tle?? ;) A teraz wyobraz sobie wszystkich myślących podobnie do Ciebie i oczami wyobrazni spójrz na nasze galerie....rzygać się chce.
[2013-10-28 09:20]

Budynio

nie chodzi tylko o kwestię legalności źródła ale i  pochodzenia. Nie widzę problemu w kupnie np. pstrąga jeśli pochodzi z hodowli co jest na etykiecie nawet jeśli hodowla jest związana z PZW. Natomiast nie popieram kupna ryb z odłowu chyba, że posiadają np. certyfikat zrównoważonego rybołówstwa. Populacja ryb się zmniejsza a bagatelizowanie tego faktu nie pomaga. [2013-10-28 09:20]

Budynio

genialne zdjęcia! [2013-10-28 09:22]

Zander51

Spokojnie panowie. Niektórzy ( choćby i ja ) żyją już kilka lat i łowili wielkie ryby, gdy łatwiej było o okazałą rybę niż o aparat. I zachowało się u mnie  kilka "zabytkowych" zdjęć, robionych u przyjaciół. Wolałem wydać kasę  ( niewielką, bo nauczycielską ) na wędkarstwo, niż na aparat. Nie zakładałem, że będę łowić medalowe ryby i chwalić się nimi, bo i tak nie było gdzie. Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że telefony komórkowe z kamerkami nie wynaleziono 30 lat temu...
[2013-10-28 09:24]

zbynio 33

Spokojnie panowie. Niektórzy ( choćby i ja ) żyją już kilka lat i łowili wielkie ryby, gdy łatwiej było o okazałą rybę niż o aparat. I zachowało się u mnie  kilka "zabytkowych" zdjęć, robionych u przyjaciół. Wolałem wydać kasę  ( niewielką, bo nauczycielską ) na wędkarstwo, niż na aparat. Nie zakładałem, że będę łowić medalowe ryby i chwalić się nimi, bo i tak nie było gdzie. Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że telefony komórkowe z kamerkami nie wynaleziono 30 lat temu...

ale już są. więc korzystajmy z tego jak należy.
[2013-10-28 09:28]

ryukon1975

nie chodzi tylko o kwestię legalności źródła ale i  pochodzenia. Nie widzę problemu w kupnie np. pstrąga jeśli pochodzi z hodowli co jest na etykiecie nawet jeśli hodowla jest związana z PZW. Natomiast nie popieram kupna ryb z odłowu chyba, że posiadają np. certyfikat zrównoważonego rybołówstwa. Populacja ryb się zmniejsza a bagatelizowanie tego faktu nie pomaga.

Zmniejsza się to prawda ale trudno by było inaczej w takim kraju ubogim w wody a presja wędkarska ogromna. Widziałem to najlepiej w sobotnie popołudnie co krok auto nad wodą. Kłusownictwo kwitnie, tyle sprzętu kłusowniczego ile znalazłem w wodzie w tym roku dzięki niskiemu stanowi wody nie widziałem prze ostatnie 10 lat. Gospodarz wody zaś nie istnieje.

[2013-10-28 09:31]

bobtrebor

Ryba pięknie wygląda tylko w wodzie, ewentualnie wypuszczana.

Jak ktoś potrafi wrzucić fotę z ucioraną w mule, błocie albo przed stodołą to i tak niczego nie zrozumie. Kwestia poczucia estetyki i szacunku dla zwierzęcia i oglądających.

Oczywiście się da wywalić takie śmiecio-zdjecią, na wielu forach wędkarskich tak jest, wystarczy punkt w regulaminie i moderator,  ale wyraźnie wedkuje.pl to miejsce dla mięsiarzy i prostaków.
[2013-10-28 11:28]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia