Prośba do Administracji

/ 86 odpowiedzi / 3 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

ryukon1975

Też jestem za no kill w końcu święta tuż tuż.:) (2013/10/28 12:43)

zbynio 33

Krzysztof tak jak pisałeś "raz piórkiem, raz cegłą" takie życie. oczywiście byś nie był sobą gdybyś nie zażartował.:))) (2013/10/28 12:56)

irek23

Jeżeli już jest poruszany temat zdjęć to problemów jest wiele. Jeżeli ktoś np. dodaje rekordowy okaz to powinna to być fotka ryby i łowcy. Znając życie to i tak będą kombinację. Jakiś czas temu grupka spinningistów złowiła pięknego klenia. Oczywiście każdy zrobił sobie fotkę oczywiście na innym tle ;-). (2013/10/28 13:39)

ryukon1975

Jeżeli już jest poruszany temat zdjęć to problemów jest wiele. Jeżeli ktoś np. dodaje rekordowy okaz to powinna to być fotka ryby i łowcy. Znając życie to i tak będą kombinację. Jakiś czas temu grupka spinningistów złowiła pięknego klenia. Oczywiście każdy zrobił sobie fotkę oczywiście na innym tle ;-).

Tu się nie przyznaje medali czy tytułów to tylko zabawa więc w jakim celu tworzyć takie zasady ?

(2013/10/28 13:45)

u?ytkownik91939

Jak już jesteśmy przy fotkach mała prośba do Kolegów, nie wrzucajcie bardzo dużych
zdjęć - dłużej otwierają się strony.
     Przy słabszy necie oczywiście. (2013/10/28 14:01)

kedzio

Niniejszym pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko krzewieniu chorych poglądów dotyczących estetyki i piękna. Jeżeli obraz  "Krzyk" Muncha jest kojarzony z estetyka i pięknem, to ryba na tle kafelków tez może być piękna - jak dla kogo, mnie to nie ziębi i nie parzy.

Chcę też zdementować pogłoski, jakoby zdjęcia ryb w różnych, nie zawsze naturalnych sceneriach były nieestetyczne, czy wręcz odrażające. Wielu takich ananasów jak ja, skojarzy podobne obrazy wyłącznie z nieuchronnością śmierci lub zwykłymi następstwami technicznymi złowienia ryby w celach kulinarnych. Najfajniejsze zaś zdjęcia dla mnie i wielu mnie podobnych, będą ukazywały rybę skwierczącą na patelni, bądź obłożoną plasterkami owoców na półmisku, w towarzystwie dobrego wina i świecy migoczącej jak magiczne oko kapłanki.

Tak więc wszelkie chore i przygłupie teksty o apelach do redakcji w tak durnych sprawach powinni państwo moderatorzy od razu posyłać w niebyt kosza na wirtualne śmieci, bez możliwości odgrzebania.

Pozdrawiam zjadaczy ryb i życzę wszystkiego smacznego co się haka uwiesi, oraz proszę o dzielenie się ze mną doznaniami poprzez publikowanie fotek nawet na tle zlewozmywaka, ponieważ jest to nierozerwalnie związane z rytuałami od złowienia po patelnię i talerz.

Howgh.

(2013/10/28 14:04)

irek23

Idzie zima takich postów będzie więcej, sam dodam kilka  ;-) dla sportu oczywiście;-)

(2013/10/28 14:07)

kedzio

Dobry pomysł. Będzie się z czego ponabijać. (2013/10/28 14:10)

Budynio

jakie to polskie (2013/10/28 14:16)

kedzio

Polskie, chińskie, gujańskie, jakie to ma znaczenie? Jak ja nie chcę oglądać jakiejś fotki, to nie oglądam, a nie płaczę na cały świat, że się niesprawiedliwość dzieje.

Zazwyczaj stare dewoty które miały w życiu sto skrobanek każda, maja największe pretensje co do usuwania ciąży. Pieprzne filmy w TV są zazwyczaj oprotestowywane przez podobne istoty, przeważnie mające bogate wspomnienia zawodowe.

Tu jest tak samo. Zawsze płaczą najbardziej ci, co z wędkarstwem mają niewiele wspólnego. Tzw - "pozeria" kolego. - Patrzcie... jaki ja jestem wspaniały! Patrzcie, jakie mam zasady! A pod tym tynkiem zwykły, mały człowieczek z nożem i zakrwawionymi rączkami i pustym brzuszkiem.

(2013/10/28 14:34)

Budynio

hahaha co za pokręcona logika i pojęcie etyki. Twój post wygląda jak dobre usprawiedliwienie dla swojego działania grubego, opasłego z tłuszczem na ryju od smażonej ryby człowieczka co to jest sfrustrowany samotnością, kryzysem wieku średniego i impotencją a swoje frustracje przenosi na forum i wszystkim udowadnia, że jego zachowanie nie jest wcale takie złe. Ot tak! 
Tak ma wyglądać dyskusja? Piszesz do ludzi których nie znasz obrażając ich. 
Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, że ryba to nie grzyb w lesie i nie urośnie co kilka dni. Jak się widzi głupotę to trzeba ją piętnować.  (2013/10/28 15:06)

kamil11269

Bez bulwersu kolego :) Też chodzę sam na ryby, a problemu ze zrobieniem fotki czy nakręceniem filmu nie mam najmniejszego.

Zazwyczaj mamy taką opcję w aparacie lub nawet w telefonie jak samowyzwalacz. Starczy położyć telefon i kliknąć na np. 10 sekund. W tym czasie ustawiamy się do zdjęcia i gotowe. Ja tak robię i nie mam problemu podczas samotnych wpraw ze zrobieniem zdjęcia. Pozdrawiam. (2013/10/28 15:58)

zbynio 33

kedzio Ty powinieneś wstawiać zdjęcia do "kuchenne rewolucje", a nie wędkuje.pl. z tym  prosiakiem M.G. możesz się dzielić swoimi doznaniami kulinarnymi. kuwa może od razu zdjęcia ryb w occie, albo w puszce. chcesz to idź do rybnego podziwiać i tam szukaj piękna. specjalnie wstawiłem zdjęcia tych byków żywych, bo zupełnie inaczej wyglądały by martwe, ale jak dla Ciebie byłyby równie piękne martwe co żywe to masz problem kolego.

dead deer photo: Dead Deer deer.jpg dead deer photo: dead deer deer.jpg dead deer photo: dead deer deaddeer.png dead deer photo: dead deer ranch07002.jpg dead deer photo: Dead Deer P1025931.jpg dead deer photo: dead deer deaddeer.jpg dead deer photo: One Dead Deer IM000071.jpg
te nie są moje.
(2013/10/28 16:14)

bobtrebor

Patrzcie... jaki ja jestem wspaniały! Patrzcie, jakie mam zasady! A pod tym tynkiem zwykły, mały człowieczek z nożem i zakrwawionymi rączkami i pustym brzuszkiem.

Każdy sądzi według siebie. Jedni traktują rybę jak mięso, nie wiem po co im wędka i cała otoczka, inni jak żywe stworzenie. Proponuję byś nie wyrzucał kasy na opłaty i sprzęt, kup sobie mięcho od rybaka. (2013/10/28 17:09)

ryukon1975

Patrzcie... jaki ja jestem wspaniały! Patrzcie, jakie mam zasady! A pod tym tynkiem zwykły, mały człowieczek z nożem i zakrwawionymi rączkami i pustym brzuszkiem.

Każdy sądzi według siebie. Jedni traktują rybę jak mięso, nie wiem po co im wędka i cała otoczka, inni jak żywe stworzenie. Proponuję byś nie wyrzucał kasy na opłaty i sprzęt, kup sobie mięcho od rybaka.

Jesz mięso ? Jesteś lepszy bo inni zabijają za Ciebie Twój obiad ?

:)

(2013/10/28 17:15)

Budynio

różnica jest taka, że jego obiad stadami biega po polu albo stoi w chlewie a ryb z roku na rok mniej i wyławianie ich na potęgę nie poprawi sytuacji (2013/10/28 17:24)

ryukon1975

różnica jest taka, że jego obiad stadami biega po polu albo stoi w chlewie a ryb z roku na rok mniej i wyławianie ich na potęgę nie poprawi sytuacji

Czyli TAMTO już nie jest traktowane jak żywe stworzenie ?

(2013/10/28 17:28)

Budynio

nie k...wa tamto to hamburger i parówki z kopytami. Przeczytaj ze zrozumieniem i przemyśl to o czym ja, zbyniu i kilka innych osób piszą...  (2013/10/28 17:34)

Majster 81

Na ryby Panowie , na ryby , bo nerwowo , zamiast na ryby szuka się dziury w całym jak to mówią . (2013/10/28 17:34)

kedzio

Taka jest właśnie wsza zakichana tolerancja. Ja niby wszystkich obrażam? A co ja tu czytam pod swoim adresem? 

Jesteście zwyczajnie zaślepieni. Jesteście zwykłymi demagogami. Wydaje wam się, że od rodzaju fotek na forum będzie zależał obraz polskiego wędkarstwa.

Jak ktoś jest p*da, ma miękkie neurony, to po co w ogóle wędkuje?! Po co ktoś w ogóle poluje?

Ja rybę łowię, czasem uwolnię, czasem dam jej w banię i zjem. Dla mnie to jest normalne, zwyczajne, całkowicie pojęte, że ktoś rybę uwolni, a ktoś zabije. Sam potrafię zabić kurczaka, gęś, rybę, barana, świniaka, królika - tak mnie Pan stworzył. Ilu z was złowi okonia który łyknie przynętę aż do d*y?! Hmmmm.... każdy z was odetnie wtedy rybę i wypuści  -oczywiście. Kotwiczka wbita w skrzela, haczyk w odbycie, w pysku przypon wolframowy, albo 15 cm żyły, krew sie leje z pyska, ze skrzeli, ale panek dobrotliwy rybkę wypuści, bo to etyczne!

Kto wam dał prawo krytykowania ludzi, którzy potrafią coś upolować, zakatrupić, oprawić, upiec i zjeść?! Wielkie bulwersowanie sie jest przykładem pedalskiej psychiki niestety. Kiełbasa w sklepie była kiedyś świnią i soją. To było żywe stworzenie. Kiełbasa na drzewie nie urosła.

Fotka ryby w zlewie, na tle kafli kuchennych, to tylko dowód na to, że ktoś ją zabrał z łowiska.

Ociekająca krwią ryba na trawie, to tylko dowód na to, że pożegnała się z życiem.

Ryba na tle jeziora, szuwarów, w objeciach etyka wędkarskiego to tylko dowód na to, że własne wrażenia, własną estetykę, uczucia, chęć usprawiedliwienia przedkłada on ponad cierpienie żywego stworzenia. Ja rybę albo wypuszczam prosto z haka, albo morduję i jem.

KTO JEST GORSZY?

Ja? No nie męczę wodnego organizmu który wytargałem z wody po stresującym holu?!!

A może ten dyndas, co targa rybę pół godziny, potem ją męczy na sesji foto, potem ją waży, mierzy, całuje i wypuszcza po długiej reanimacji?!

To któren jest gorszy w mordę? Sadysta ekolog-etyk, czy sadysta pożeracz?!

A fotki?!  - cóż... bywają różne. Dla mnie to zwyczajne, normalne, przyziemne. Na ich podstawie mogę dużo powiedzieć tak o autorze, jak o rybie. Ale nie ganię, nie płaczę, nie płonę!

I tego wam fałszywi etycy życzę z całego serca, byście zrozumieli, że gorsza jest fota ( cała seria fot) ryby trzymanej przed obiektywem nad wodą, niż jedna, lub dwie foty ryby zabitej, martwej w misce.

Kto ma we łbie więcej niż tylko metr mułu, ten z łatwością pojmie, co chciałem przekazać.

Może wśród was znajdzie się ze czterech takich, co kochają polską przyrodę na równi ze mną. Ale ja jestem realistą uciekającym w magie natury, a większość tu, to osoby błądzące po krainie fałszu i obłudy, bez odwagi, bez prostej, zwykłej, ludzkiej szczerości, które tylko dla uspokojenia własnego ego uciekają do tych sfer nieziemskiego spokoju, malowniczych zakątków i cudów natury.

TO KTO JEST GORSZY?!

(2013/10/28 17:43)

kedzio

Każdy sądzi według siebie. Jedni traktują rybę jak mięso, nie wiem po co im wędka i cała otoczka, inni jak żywe stworzenie. Proponuję byś nie wyrzucał kasy na opłaty i sprzęt, kup sobie mięcho od rybaka.

Właśnie skapowałeś o czym mówię. Szacun! (2013/10/28 17:44)

kedzio

różnica jest taka, że jego obiad stadami biega po polu albo stoi w chlewie a ryb z roku na rok mniej i wyławianie ich na potęgę nie poprawi sytuacji

Szczególnie w przypadku, kiedy kupisz rybę w markecie. Tam napisano, że ryba pochodzi z hodowli. A nasi rybacy je hodują - dla ciebie, boś ty etyk i innej byś nie kupił jak tylko z hodowli. No i syfu w chałupie starej nie narobisz, bo rybka sterylna, oczyszczona.... hehehe. Żaaaaaal! (2013/10/28 17:54)

kedzio

hahaha co za pokręcona logika i pojęcie etyki. Twój post wygląda jak dobre usprawiedliwienie dla swojego działania grubego, opasłego z tłuszczem na ryju od smażonej ryby człowieczka co to jest sfrustrowany samotnością, kryzysem wieku średniego i impotencją a swoje frustracje przenosi na forum i wszystkim udowadnia, że jego zachowanie nie jest wcale takie złe. Ot tak! 
Tak ma wyglądać dyskusja? Piszesz do ludzi których nie znasz obrażając ich. 
Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, że ryba to nie grzyb w lesie i nie urośnie co kilka dni. Jak się widzi głupotę to trzeba ją piętnować. 

Nie, dyskusja jak widać powinna wyglądać tak, jak twój post. Pełna kultura, grzeczność i etykieta! Szacuneczek koleś za wychowanie wyniesione z domu. Zwracasz sie do pięćdziesięciolatka prawie tak, jakbyś gadał z usrańcem ze swojej grupy w przedszkolu. Gratuluję ci wyczucia, obiektywizmu i tej twojej jakże błyszczącej kultury. Jestem pełen uznania dla twojego stylu, bo bijesz m nie na głowę. Będę teraz brał z ciebie przykład. Super z ciebie mądry gość koleś. A ta elokwencja! Ałaaaaaaaa. Debeściak jezdeś! (2013/10/28 17:59)

Budynio

dokładnie tak robię! i jajek oznaczonych 3 też nie kupuje! (2013/10/28 18:02)

bobtrebor

Jasne, że jem, ryby też jem, nawet czasem te, które sam złowię, kilka w roku, ale jednak.

Tu nie piszemy o C&R, tylko o zdjęciach, ich estetyce.

Trup na zdjęciu wygląda źle, to chyba proste nawet dla prostego. (2013/10/28 18:02)