Prośba do posiadaczy Spro Passion

/ 7 odpowiedzi
Witam koledzy, mam taki problem: po odkręceniu szpuli w Spro passion 720, na wale jest zębatka i dwie podkładki, dziś jako że miałem mało czasu a chciałem trochę kijem pomachać, trochę się pośpieszyłem i przy odkręcaniu szpuli spadły mi podkładki i zębatka, problem w tym, że nie wiem czy w dobrej kolejności je z powrotem ułożyłem (na spód zębatka, na to metalowa podkładka i na to silikonowa, następnie idzie szpula. Prośba jest krótka;)czy możecie zajrzeć pod szpulę swojego passiona i powiedzieć mi jak to wygląda (mam schemat na pudełku, ale jakoś nie specjalnie mogę go rozszyfrować)dzięki pozdr
grzegorz not


już na jb padła odpowiedź i ja ją potwierdzam - jest ok:-) (2015/01/15 18:47)

skryty


hehe czytałem;) dzięki pozdr (2015/01/15 22:08)

skryty


kolega z jb jednak stwierdził, że się pomylił:)ponoć jest tak podkł. blaszana- zębatka - gumowa, tak stwierdził również kolega z innego forum...Generalnie już sam nie wiem, może w w każdym jest inaczej...:). No nic zrobiłem w końcu tak:blaszana- zębatka - gumowa... (2015/01/18 14:42)

ryukon1975


Ogólnie kolejność nie jest bardzo istotna. Najlepiej założyć tak jak zrobiłeś blacha- zębatka- guma. Zębatka nie jest istotna dlatego że ona powoduje jedynie "terkotanie" gdy ryba wyciąga żyłkę w czasie holu (przełamie hamulec) - sprężyna z resztą mechanizmu jest od wewnątrz szpuli. Więc jeśli "terkotka "pracuje" znaczy że wszystko jest dobrze. Kołowrotki które mają ten mechanizm w innym miejscu nie posiadają żadnych podkładek i tej nieszczęsnej zębatki. :)

(2015/01/18 15:09)

skryty


niby wiem że nie jest to naistotniejsze, (czy tak, czy tak ułożyłem nic w działaniu się nie zmieniało) no nic niech zostanie tak jak jest;) (2015/01/18 17:55)

szosz


Witam.
W moich Passionach są po dwa elementy pod szpulą.
Pierwszy to metalowa zębatka, która ma być na dole a druga część to teflonowa podkładka służąca do lepszego poślizgu szpuli (zapobiega też szarpnięciom szpuli)-musi leżeć na tej zębatce.Jak występuję jeszcze jedna podkładka i jest np.metalowa to powinna być w środku pomiędzy zębatką a teflonem.
Pozdrawiam. (2015/01/18 19:28)

szosz


Panowie mój błąd-przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Dzisiaj smarowałem łożysko rolki i zdjąłem szpule-faktycznie są trzy elementy.
Pierwszy od spodu to metalowa podkładka, następnie zębatka i na niej podkładka z teflonu.
Jeszcze raz sorry za błędne info.
Pozdrawiam. (2015/01/21 21:44)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend