Zaloguj się do konta

Propozycje zarybienia stawu

utworzono: 2013/04/03 13:10
lynx

Nie zniknął. Został pożarty.
[2013-04-11 20:25]

adeac

spokojnie- nie mam zamiaru wpuszczać suma, ani przerybić stawu. póki co to mamy roztopy i z 2,5 m  zrobiło się grubo ponad 3 metry, a wody ciągle przybywa. w poniedziałek wybieram się do pobliskiej rybakówki i kupię około 10 szczupaków i około 30 linów. jutro wstawię wam zdjęcia jak wygląda staw. [2013-04-13 20:51]

adeac

[2013-04-14 08:15]

adeac

[2013-04-14 08:15]

adeac

[2013-04-14 08:15]

piotr-choina

nie za lagodne te brzegi troche????????????? [2013-04-14 08:57]

MOZEJ

koleżko adeac a co ci tam na środku po stawie pływa czyżby jakieś cudo żeby woda zimą nie zamarzała???? [2013-04-14 13:48]

MOZEJ

mam jeszcze jedno pytanko co do zarybiania mam też taki stawek wielki jak adeac mniej więcej  po zimie wody tam jest na ok 2m a latem to ok 1m i prawie tyle samo mułu co wody wpuszcze tołpygę pływają tam tylko karasie i to karłowate chce wpuścić drapieżnika sandacza bo do szczupaka mam ograniczony dostęp czy nie wytnie mi również tołpygi i amura które również chcę wpuścić bo zarośnięty staw jest dosyć mocno [2013-04-14 13:52]

adeac

koleżko adeac a co ci tam na środku po stawie pływa czyżby jakieś cudo żeby woda zimą nie zamarzała????

dokładnie tak, to jest sześcian ze styropianu bez jednej ścianki- stroną beż ścianki wstawia się do wody poniżej poziomu wody, a od góry robi się mały kominek. dzięki temu woda nie zamarza i jest stale napowietrzana. pierwszy raz to zastosowałem, jak zejdzie lód to powiem wam czy zadało egzamin. [2013-04-14 16:44]

lynx

koleżko adeac a co ci tam na środku po stawie pływa czyżby jakieś cudo żeby woda zimą nie zamarzała????

dokładnie tak, to jest sześcian ze styropianu bez jednej ścianki- stroną beż ścianki wstawia się do wody poniżej poziomu wody, a od góry robi się mały kominek. dzięki temu woda nie zamarza i jest stale napowietrzana. pierwszy raz to zastosowałem, jak zejdzie lód to powiem wam czy zadało egzamin.


W sklepach nazywa sie icehalter i jest okrągły.
[2013-04-17 23:26]

adeac

koleżko adeac a co ci tam na środku po stawie pływa czyżby jakieś cudo żeby woda zimą nie zamarzała????

dokładnie tak, to jest sześcian ze styropianu bez jednej ścianki- stroną beż ścianki wstawia się do wody poniżej poziomu wody, a od góry robi się mały kominek. dzięki temu woda nie zamarza i jest stale napowietrzana. pierwszy raz to zastosowałem, jak zejdzie lód to powiem wam czy zadało egzamin.


W sklepach nazywa sie icehalter i jest okrągły.

no ok, może  i tak się w sklepie nazywa, ale nawet nie chcę wiedzieć ile to w sklepie kosztuje a mnie to  nic nie kosztowało bo wszystkie materiały miałem pod ręką;) a  w budowie jest to banalne. [2013-04-18 02:07]

lynx

Zgadza sie ale i w sklepie nie jest drogi tylko trudno dostać większe rozmiary.
[2013-04-18 23:11]

MOZEJ

no i stało się rybka wpuszczona czekać aż urośnie i tylko kije szykować  [2013-04-20 18:44]

w-marcin-59

No niech mnie .... Do tej pory o tym nie wiedziałem. 5 z +
[2013-04-20 19:57]

yba

Gratuluję pomysłowości . Ja bym na twoim miejscu wpuścił jednak więcej tego Szczupaka ale to tylko moje widzimisie ., życzę powodzenia. [2013-04-20 21:22]

adeac

w poniedziałek wpuściłem 16 sztuk szczupaka w rozmiarach od 30 do 40 cm. zobaczymy czy to wystarczy. Jeśli nie, to na jesieni jeszcze dopuszczę.  [2013-04-20 21:57]

adeac

jeśli się dobrze przyjrzycie, to dostrzeżecie szczupaka wygrzewającego się w słońcu.  [2013-04-21 13:43]

adeac

[2013-04-21 13:44]

adeac

trochę słońca i od razu się ładniej zrobiło. zauważyłem, że w stawie bujnie zaczyna się rozwijać roślinność, co bardzo mnie cieszy, a szczupaki się trą mimo że dopiero tydzień temu były wpuszczone. [2013-04-21 13:46]

Pablo934

Mój znajomy miał pięknie zarybione stawy karasiem, karpiem itd. Głównie biała ryba. Karaś po kilku latach wytarł mu się tak że że tylko on brał. Wpuścił szczupaka. Po kilku latach po karasiu i innych rybach nie ma znaku. W stawie pływają tylko liny potwory osiągające wagę do 3kg i szczupaki po 40 cm i masa narybku karasia srebrzystego. Pamiętaj aby kontrolować w jakiś sposób populację drapieżnika w twoim stawie. Jeśli przestaniesz kontrolować to szczupak wyżre ci wszystko i będziesz mógł jedynie łapać szczupaki na spinning.  [2013-04-22 23:07]

adeac

Mój znajomy miał pięknie zarybione stawy karasiem, karpiem itd. Głównie biała ryba. Karaś po kilku latach wytarł mu się tak że że tylko on brał. Wpuścił szczupaka. Po kilku latach po karasiu i innych rybach nie ma znaku. W stawie pływają tylko liny potwory osiągające wagę do 3kg i szczupaki po 40 cm i masa narybku karasia srebrzystego. Pamiętaj aby kontrolować w jakiś sposób populację drapieżnika w twoim stawie. Jeśli przestaniesz kontrolować to szczupak wyżre ci wszystko i będziesz mógł jedynie łapać szczupaki na spinning. 


wiem, że za dużo ryb to nie może być, dlatego nie zarybiam od razu ogromną ilością, ale stopniowo. Poza tym ja chcę w tym stawie mieć tylko liny i szczupaki, a karasie miały być pokarmem dla szczupaków. karpia i amurów nie będę w nim hodował, wolę nasze rodzime rybki. na jesieni postaram się jeszcze gdzieś zdybać sandacze, bo to piękne ryby. Drapieżniki będę stopniowo odławiał jak już podrosną. [2013-04-23 17:22]

Franki85

Z sandaczem możesz mieć problem bo może nie wytrzymać, ale zawsze możesz parę sztuk na próbę wpuścić jak masz dostęp. [2013-06-12 11:35]

z@mela

adeac- dobra decyzja o trzymaniu rodzimych gatunków napewno woda nie bedzie syfiasta beda rosliny i zawiąze sie odpowiednie zycie w stawie.

Z sandaczem może być  różnie  znajomy w mniejszym stawie mial pare sztuk i  zyly ale  sie nie rozmnażaly.
Stawiałbym na szczupaki i okonie  to tego  duzo drobnicy takiego szmelcu  typu kiełb , slonecznica   to zwsze jakies pozywienie dla drapieżników .
[2013-06-12 11:56]

adeac

w tym momencie zastanawiam się nad odłowieniem siecią drobnicy, bo jest jej tyle że nie ma mowy o złowieniu większej sztuki, od razu na haczyk się rzucają małe wypierdki.   [2013-06-14 14:06]

adeac

[2014-04-05 14:04]