Zaloguj się do konta

Promocje na sprzęt komputerowy

utworzono: 2012/03/08 21:17
jmakd

Witam, zamierzam kupić nowego laptopa i już niedługo będą Święta Wielkanocne.Czy ktoś wie czy na te święta będą jakieś obniżki w sklepach na ten sprzęt, lub od czasu do czasu w dużych marketach są wekendy bez VAT-u.Czy takie czekanie ma sens? [2012-03-08 21:17]

Roxola

Takie czekanie Kolego jest bez sensu, ponieważ w tym roku wszystkie markety odwołały
akcje typu "Przedświąteczna wyprzedaż"
I mam nadzieję, że drugiego podobnego wątku nie będziesz zakładał.
Pozdrawiam
[2012-03-08 22:38]

jmakd

Ten dział jest dyskusją " Na każdy temat A zamierzam kupić laptopa za jakieś 3 tysiące i chyba się opłaca zapytać, co w tym temacie mają inni do powiedzenia pozdrawiam. [2012-03-09 18:36]

krzychu64

Witam

Kto pyta nie błądzi.
Ja osobiście nie robiłbym zakupu laptopa w żadnym "markiecie", ani też "hiper markiecie".
1. oferują sprzęt w cenie, w której w normalnym sklepie komputerowym zazwyczaj kupisz lepszy sprzęt, lub tej samej klasy w niższej cenie.
2. na wyprzedaż trafiają przeważnie końcówki, sprzęt z wystawy lub nie mający wzięcia wśród klientów
3. w sklepie komputerowym masz możliwość dobrania odpowiedniej konfiguracji dla Twoich wymagań - większy wybór.

I tak np. w markecie masz laptop/notebook z procesorem intel core duo, a w sklepie nowszy model procka i3 czy też i5 za tą samą kaskę.

Trzeba się przespacerować porównać ceny i konfiguracje poszczególnych egzemplarzy.
Pozdrawiam. 
[2012-03-09 19:01]

jmakd

Dzięki za konkretną odpowiedź, jestem jeszcze nowy w tym temacie, a co myślicie o sprzęcie z allegro bo różne rzeczy kupowałem przez internet a komputer trochę pękam. Żona boi się tak drogich zakupów i elektroniki z allegro, pozdrawiam [2012-03-09 19:15]

Olek

http://dell.wroclaw.pl/article/aid,4229/ckid,5061/nasze-oferty-handlowe.html/

Powyżej masz linka do przedstawiciela firmy DELL zarejestruj się tam i będziesz od nich dostawał informacje o promocjach i wyprz... , handlują też sprzętem powystawowym ale z gwarancją, kartonem itp. mają bardzo dobre ceny !!! - firma jest PEWNA !!! Polecam

[2012-03-09 19:41]

Nie pekaj. Polecam takie sklepy jak komputronik, xcom czy sferis. Na stronce benchmark.pl jest duzo konkretnych recenzji laptopow na kazda kieszen, polecam poczytac, pomyslec do czego ma sluzyc, wybrac konkretny model i poszukac najtanszej oferty w ceneo badz na allegro. Z marketu tez kiedys kupilem i nie zaluje ale trafilem naprawde na dobra oferte. Mniejsze sklepy stacjonarne ze sprzetem komputerowym tez nie maja niskich cen, wrecz odwrotnie, ten jeden plus ze blisko i nie trzeba sie martwic jak cos sie zepsuje. Wybor nalezy do ciebie. [2012-03-09 19:42]

krzychu64

Witam.
Ja poleciłbym firmę X com. Sprzedają również na Allegro. Firma sprawdzona i mają duży wybór. Można wejść na ich stronę bezpośrednio wpisując wujkowi Google nazwę firmy.
[2012-03-09 23:05]

89krzysztof

jeśli dobrze poszukać na allegro to i tak znajdziesz promocję, niekoniecznie świąteczną. Co jakiś czas są dobre ceny, trzeba śledzić na bieżąco oferty.  [2012-03-10 06:59]

krzychu64

Zobacz tę ofertę
http://allegro.pl/asus-x54hy-x54-i3-2330m-4gb-500gb-hd6470-usb-3-0-i2032352363.html

aukcja co prawda zakończona, ale laptop z taką konfiguracją po marketach widywałem za przynajmniej 2 200pln
[2012-03-10 10:30]

jmakd

Moja starsza córka ma asusa i jestem troszkę zrażony do tej marki, ponieważ po miesiący padł jej dysk w nowiutkim laptopie 500GB, 

[2012-03-12 21:43]

Miałem 2 asusy, jednego się pozbyłem bo był to netbook a notebooka mam do tej pory, dziecko go nie oszczędza. Chociaż jakoś wolę Delle, też mam drugi model z serii Inspirion q15r i sprawuje się bardzo fajnie.
[2012-03-12 21:50]

89krzysztof

Wg mnie najlepszy jest IBM. Lenovo...  [2012-03-12 23:02]

krzychu64

Witam

Nie miałem na celu zachwalania marki bo i tak każdy lubi coś innego. Chodziło mi tylko o wskazanie różnicy cenowej pomiędzy marketem, sklepem specjalistycznym, a cenami na allegro. Zresztą i tak analizując ceny można wywnioskować, że ten sam sprzęt nawet w sklepie specjalistycznym na miejscu a wystawiony na allegro ma niższą cenę.

P.S.
Każda marka laptopów ma swoje wady i zalety.
Skądinąd wiem że kiedyś dominowało IBM ( obecnie chyba jest to LENOVO ).
Która marka ma jakie wady i zalety można się dowiedzieć wpisując w wujka googla zapytanie "jaki laptop kupić". Dowiem się wszystkiego, między innymi który  do czego się najlepiej nadaje.

Pozdr.
[2012-03-13 11:30]

Wg mnie najlepszy jest IBM. Lenovo... 

Zgadzam się z kolegą [2012-03-13 12:23]