Prologic FTR 3.6 3LBS i Mikado Lentus.

/ 3 odpowiedzi
Witam. Mam zamiar zakupić wyżej wymieniony zestaw 2x, czy nadaje się on do wyrzutu pva + ciężarek 50-80gr? Miał może ktoś styczność z tą wędką lub może zaproponować coś innego w podobnym przedziale cenowym? Pozdrawiam.
WedkarzIncognito


Witaj Patryku, troche dziwnie sformułowałeś pytanie, ale postaram się odpowiedzieć na przykładzie sprzętu którego osobiście używam (stosunkowo niedługo), a jest to również Prologic, ale model Classic o krzywej ugięcia 3lbs i długości 3,00m, wędzisko w podobnym przedziale cenowym i jakościowym co wyżej wymieniony FTR. Co do zapytania czy nadaje się do wyrzutu pva + ciężarek, rozumiem że miałeś na myśli czy przy wyrzucie nie uszkodzi się wędzisko? czy nie jest to za cięzki zestaw do wyrzucania wędziskiem o krzywej ugięcia 3lbs? Jeżeli tak, to podpowiem że osobiście wyrzucałem koszyczek 60gr + zanęta w koszyczku, więc sądze że około 90gr ważył taki zestaw i uważam że wędzisko miało jeszcze zapas na wyrzucenie cięższym zestawem. W internecie spotkałem też stwierdzenie że wędzisko o krzywej 3lbs to c.w na poziomie 60-110gr. ile w tym prawdy to nie wiem, ale na wodach stojących gdzie łowie znacznie częsciej, używam obicążenia na poziomie 40-60gr i wędzisko miota taką gramaturą że aż miło. (2020/01/29 14:36)

patryk663099


Dzięki za opdpowiedz. Chodziło mi o to czy przy takiej wadze zestawu i krzywej ugięcia wędziska 3lbs zbyt mocno nie będzie się ona uginała.Nie chce zbyt miekkiego wędziska ani też sztywnego jak kij od miotły. Celuje w 3.60m 3 sekcje zainteresował mnie model FTR z Proligic'a i jest jeszcze C1 tylko nigdzie nie mogę znaleźć czy są to paraboliki czy półparaboliki. (2020/01/29 16:23)

WedkarzIncognito


Na szybko znalezione fragmenty opisów Prologic FTR:
-"Nowy Prologic FTR charakteryzuje się szybkim, czułym, ale parabolicznym działaniem dzięki super mocnemu, ale bardzo lekkiemu węglikowi o wysokim module 24T."
-"Wędka przy rzucie ma szczytową akcję natomiast przy obciążeniu pod rybą przechodzi płynnie w paraboliczną akcję gnąc się po sam dolnik wędziska."
-"Nowe wędziska Prologic FTR charakteryzują się szybką i paraboliczną akcją."
-"Nowe wędziska karpiowe Prologic FTR oferują przyjemną, szybką akcję paraboliczną i są uzbrojone w wytrzymałe, wysokiej klasy komponenty."
-"Węglowo-kompozytowego z przewagą włókna węglowego C 24T, półparaboliczna, dobrze wyważona, dla wędkarzy, którzy lubią wędziska zwysokiej półki."
-"akcja-paraboliczna, wędka pracuje progresywnie w 3/4 swojej długości dolnik ugina się dużo mniej, potrzebuje większego obciążenia."
-"niektóre właściwości-lekka, smukła, solidna, niezwykle mocna, dynamiczna, sztywna w dolniku, progresywna w pozostałej części, paraboliczna, dobrze wyważona, duży zapas mocy, nowatorski design..."
Opisy przeważnie dotyczyły wędzisk o długości 3.60

Opisy Prologic C1:
-"pozwalają na ekstremalnie dalekie rzuty, charakteryzują się jednocześnie doskonałą szczytową akcją pozwalająca na pełną kontrole podczas holu ryby."
-"Wędkę charakteryzuje doskonała półparaboliczna akcja."
-"Od teraz kije te będą jeszcze mocniejsze, a ich solidniejsze blanki charakteryzują się wspaniałą półparaboliczną akcją."

Są to tylko fragmenty opisów, ale jednak muszę tutaj znaznaczyć że nie ma czegoś takiego jak "akcja szczytowa", "akcja paraboliczna" itd. szytowa, półparaboliczna i paraboliczna to jest praca wędziska, akcja oznacza szybkość, no chyba że karpiówki opisuje się inaczej ;))). Z opisów wynika że FTR jest wędziskiem o pracy parabolicznej, a C1 półparabolicznej. Dodam tylko że w opisach Classic-a częsciej spotykałem się z opisami pracy tego wędziska jako parabolicznego, a uważam jednak po paru holach że jest to półparabolik. (2020/01/30 09:35)