Zaloguj się do konta

Programy do robienia filmików

utworzono: 2010/01/02 20:23
rybiacy

witam. chciałbym zrobić parę filmików wędkarskich ale nie wiem z jakich programów mogę skorzystać. proszę o poradę
[2010-01-02 20:23]

withanight88

na innym forum ktos polecił Jahshaka 2.0 darmowy bez licencji wiecej nie jestem w stanie powiedziec bo nigdy takiego czegos nie robilem, Moze sprobuj zapytac kolegi kowson77 na jakim programie zaczynał chyba cos doradzi, Napisz do niego na YT często tam bywa [2010-01-02 20:40]

 Pinnacle....Canopus Edius DVX.....Ulead Video Studio....Premiere Pro 1.5......Studio Plus 10.5....Ulead DVD Workshop....Cyberlink Power Director

Ogólnie jest tego cała masa, a sam problem jest szeroko opisywany na forach internetowych. Wujek Google pokaże Ci setki takich programów. Jednak ważne co chcesz za pomocą tych programów robić i jak dalece jesteś zaawansowany. Jest wiele programów w wersji angielskiej. Polskie też są, tylko jest ich mniej.

[2010-01-02 22:16]

Kiedyś montowałem filmy za pomocą unlead video studio i sony vegas. Dobre programy- sporo efektów przejść, przyjazny interfejs i tyle. Na początek można popróbować z windows movie maker. Generalnie filmy wędkarskie nie wymagają jakiś szczególnych gadżetów, więc na dobrą sprawę skleisz to we wszystkim ;)
Pzdr.
[2010-01-02 22:39]

loli_83

Ja polecam Picasa 3. Program posiada wiele ciekawych funkcji i jest łatwy w obsłudze, pozwala edytować zdjęcia, tworzyć i edytować filmy, łączyć je ze zdjęciami i muzyką.

 http://picasa.google.pl/
[2010-01-03 08:18]

Korzystam z Pinnacle Ulead (8). Jak już wcześniej zostało powiedziane - jest wiele tego typu programów zarówno tych darmowych jak i komercyjnych. Jednakże żeby montowac dobre filmy potrzeba głównie dobrego materiału. Wielu cudów techniki (przejścia itp) wcale się nie używa.
[2010-01-03 17:02]

Sebastian Kowalczyk

Ja zaczynałem od Pinnacle Studio. Prosty, intuicyjny i po Polsku a zarazem o sporych możliwościach ale na początek Windows move maker również wystarczy.

[2010-01-04 07:45]

misiek7

Windows move maker,ja korzystam tylko z niego,i jestem zadowolony.

[2010-01-05 19:57]

Waldi Fish

Takich programów jest mnóstwo. W internecie znajdziesz proste programy za które nie będziesz musiał zapłacić, a na początek w zupełności Ci wystarczą.   W komputerze na pewno masz Windows Movie Maker, który na początek Ci wystarczy. Ja osobiście pracuję na Adobe Premiere Pro, jednak  nie polecam Ci go, bo jest mocno rozbudowany i ma angielskojęzyczne menu. Inne programy to Ulead Video Studio, Studio Plus, Canopus Edius, Vegas Movie Studio, Pinnacle Studio. Ten ostatni występuje w wersji polskojęzycznej i jest prosty w obsłudze więc na początek też polecam.

[2010-01-06 01:18]

Norbert Stolarczyk

ja osobiście bardzo nie lubię nie stabilnych programików a Windows Movie Maker własnie takim jest więc uważam że jest wiele innych lepszych zamienników tego niewypału.
Obecnie bawię się zaproponowanym przez Kowsona  Pinnacle Studio. [2010-01-06 09:22]

marcoss82

Najprostszym jakim znam bo sam go używam jest Pinacle Studnio PL... 

Najlepszym jest oczywiście ADOBE PREMIERE ale jest bardzo drogi i niesamowicie skomplikowany w obsłudze.. no ale za to oferuje juz zrobienie profesjonalkego filmiku..

Ale Pinacle Studio  by zrobić filmik wedkarski jest wystarczający.. Sam kiedys coś sobie nagrałem i wyszło to nawet ciekawie..Jakis podkładzik muzyczny mozna dodać wkleic tekst wstawić fotke obciąć filmik.. przejścia dodać i wiele innych  ciekawych rzeczy mozna zrobić a obsługa jest naprawdę prosta...

[2010-03-15 21:50]

Sebastian Kowalczyk

Pamiętajcie również o samym materiale video. Im lepiej nagrany tym mniej jest roboty przy montażu. Do nagrania filmu warto znaleźć jakiegoś kąpana po kiju. Samemu ciężko jest zrobić coś fajnego.

 

 

 

 

[2010-03-16 02:40]