Zaloguj się do konta

Program do robienia filmów i filmików

utworzono: 2009/12/28 20:13
rybiacy

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest waszym zdaniem najlepszy program do robienia filmów? Za niedługo bede nakręcał własny filmik wędkarski.
[2009-12-28 20:13]

Waldi Fish

Nie ma programów do robienia filmów, bo film realizuje operator kamery. Zapewne chodzi ci o programy do obróbki filmów "nakręconych" kamerą video? Najbardziej znanym jest Adobe Premiere Pro. Jest to jednak program bardzo rozbudowany, posiada wiele funkcji, a menu jest angielskojęzyczne i jeśli nie miałeś z tym wcześniej do czynienia, wątpię czy sobie poradzisz. Możesz sobie ściągnąć z internetu jego uproszczoną wersję Adobe Premiere Elements 2.0. Sądzę, że na początek w zupełności Ci wystarczy, tym bardziej, że wersja profesjonalna jest bardzo droga. Inne programy to Ulead VideoStudio, Pinnacle Studio, Vegas Movie Studio.

[2009-12-29 14:03]

Sebastian Kowalczyk

Jeśli nie masz doświadczenia proponowałbym Pinnacle Studio. na początek w sam raz wystarczy a i jest wersja pl. Najfajniejsza jest sena około 350 zł. Jak ogarniesz pinnacle to pewnie potem sięgniesz po Adobe Premiera (zalecam podręcznik)  Jeśli nie chcesz wydawać kasy ta odpal kompa i na miejscu masz Windows Movie Maker.

Pozdrawiam i miłej zabawy:)

[2009-12-29 15:49]

Pinnacle Studio  - polecam, jest po polsku  do nauki  ściągnij betę masz tam opcje do rozbudowy  w miarę potrzeb za gorsze kupujesz dodatkowe  opcje  i jak się przyzwyczaisz  i się spodoba  to możesz sobie tanio rozbudować  albo  kupić profesjonalna wersję  próbuj.  
Życzę sukcesów  i pozdrawiam gangaleon [2009-12-29 17:38]

Norbert Stolarczyk

Po nagraniu filmu z wizyty u Pawła, który na weekend ukaże się na stronie głównej na który serdecznie zapraszamy, złapałem bakcyla na malutkie montażem filmów, właśnie zapoznaję się z tym programikiem

 Pinnacle Studio PL [2010-02-04 18:58]

Norbiko1 program BARDZO ŁATWY w obsłudze na początku jest coś w stylu "pomocnik" warto z tego skorzystać bo podpowiedzi dużo dają :) a resztę samemu można połapać :)
[2010-02-04 19:05]

Sebastian Kowalczyk

Cieszę się Norbert, że złapałeś bakcyla. Uważaj jednak to pochłania bez reszty :)

[2010-02-05 02:29]

misiek7

niezły jest w windowsie,move maker,moim zdaniem lepszy od Pinnacle Studio, [2010-02-05 12:20]

Misiek7 nie zgodzę się z Tobą bo tak przykładowo np w Pinnacle Studio mogę zrobić 2 podkłady dźwiękowe pod jedną ścieżką w MM już nie w P.S mam propozycję dźwiękową i inne pierdoły...
Ale przyznam że Move Maker jak na początek to fajna sprawa...
[2010-02-05 12:54]

Norbert Stolarczyk

Do prostych zestawień wideo Move Maker jest dobry, jednak ma bardzo poważny problem jest bardzo niestabilny (wykrzacza się.) tracąc całą wykonaną pracę i to w nim mnie dobija. dowiedziłem się od Kowsona że starsze wersje Pinnacle Studio mają ten sam problem niestety z wersji 9 się wycofuje, będę teraz testował 11 PLUS.
[2010-02-05 13:48]

Boberto

zalezy jaki format ... ja w tamtym roku zostalem szczesliwym posiadaczem kamery HD Canon HF10 ... i pojawil sie problem ( nie wliczajac w to ogolnych porblemow z obrobka formatu HD) .. zwykly format o malej rozdzielczosci obslugiwalem movie makerem ...ale mialem taki problem jak norbiko ...jednak dalo sie to przezyc ... movie maker do hd calkowicie sie nei nadaje .... przecwiczylem pinnacle itp itd.... i wyrzucilem... od tamtej pory tyko i wylacznie :

                            CORLE VIDEO STUDIO X PRO 2 ... polecam.
[2010-02-05 14:23]

Boberto

kupilem w tamtym roku kamere HD - Canon HF10  ... i problem ...jak obrobic material ... format o niskich rozdzielczosciach obrabialem movie makerem ... jednak hd to inna bajka ..wiec zaczely sie testy ... bylo pinnacle tak tutaj chwalone ... ja je jednak wywalilem, nie podobalo mi sie bylo malo czytelne ... i jeszcze pare innych programow nazwy teraz nie wspomne ... az trafilem na :
COREL VIDEO STUDIO PRO x2 ... szczerze polecam jdnak nie wiem czy jest juz wersja PL ...
[2010-02-05 14:27]

Boberto

przepraszam jakies errory mi wyskakiwaly stad  dubluje.
[2010-02-05 14:29]

chris061

Pinacle Studio Ultimate 12 Rewelacja

[2010-02-05 20:17]

misiek7

faktem jest że Move Maker się zawiesza czasami,ale jakoś sobie z nim radze.ostatnio testowałem inne programy tego typu,i wcale nie jestem z nich zadowolony.chyba nie trafiłem jeszcze na ten właściwy.A poszukuje programu w wersji polskojęzycznej i stabilnego.
[2010-02-05 22:54]

kadettauto

proponuję koledze UleadVideo Studio 11+.Od lat mam kamerę i robię filmy.Wcześniej posługiwałem się wersją Ulead Video studio 9 SE,ale była to wersja w języku angielskim i do końca wszystkich funkcji nie poznałem.Natomiast U V 11+ to wersja w jęz.polskim.I to jest to.Polecam również literaturę "Filmy z Peceta" wydanie specjalne PC FORMAT 4/2007,gdzie opisany jest montaż filmu "krok po kroku"Pozdrawiam.
[2010-02-11 20:55]

Sebastian Kowalczyk

Zaprezentuj coś Kolego, jak możesz to daj linka.To jakieś offowe produkcje?

[2010-02-11 21:13]