Zaloguj się do konta

Program do automatycznego zmniejszania zdjęć

utworzono: 2010/09/05 22:56

Witam naszą społeczność portalową . Mam do Was koleżanki i koledzy wielką prośbę . Czy możecie się wypowiedzieć na temat małej zmiany , która pomogła by nam w wklejaniu zdjęć na posta . Chodzi mi o program , który automatycznie zmniejszał by fotki do wymiaru pożądanego . Czy nie było by wygodniej ? Czy jest to możliwe ? W tej chwili przy próbie publikacji posta zbyt wielkim zdjęciem , tudzież wrzucenia samej fotki , pojawia się pusty post , moim zdaniem nie powinno mieć to miejsca . Zróbmy coś z tym - by żyło się lepiej - z poważaniem - SOLI .
[2010-09-05 22:56]

Tam rzeczywiście, taki program powinien być zsynchronizowany i automatycznie powinien dobierać rozmiar zdjęcia, ułatwiło by to pracę niejednemu userowi na tym portalu.

Jestem za takim rozwiązaniem...............

Pozdrawiam..........

[2010-09-06 06:45]

Dobry pomysł , zgadzam się . [2010-09-06 07:01]

kjb33

Witam.
Fakt to by ułatwiło wrzucanie fotek. Podejrzewam że trzeba zapukać do redakcji lub do osób które mogły by coś z tym zrobić. Pozdrawiam
[2010-09-06 08:57]

Ja używam programu o nazwie "VSO IMAGE RESIZER" który pozwala mi za jednym razem zmienić rozmiar wszystkich fotek w danym folderze, przy czym zachowuje on obok tych pomniejszonych także oryginały. Można zmniejszać fotki procentowo, według pikseli, pojedynczo, zbiorowo, są już tam zdefiniowane wielkości do potrzeb różnych publikacji, a można też samemu ustalać rozmiar. [2010-09-06 11:17]

adler

Ja używam FastImageResizer.Ink

Powiem szczerze że jestem zadowolony , lecz zapytam , Mirku cz ten Twój program to nowsza wersja ? Bo w tych programach jestem do tyłu . Pozdrawiam .


[2010-09-06 17:22]

adler

Miku , proszę , w kilku słowach podpowiedz jak go używać , jak w nim chodzić . ? Pozdro . [2010-09-06 17:32]

Normalnie. Jak masz foty w jakimś folderze, to zaznaczasz jedną, albo kilka, albo wszystkie i klikając prawym przyciskiem na zaznaczenie podajesz komendę "OTWÓRZ ZA POMOCĄ" i w tym samym menu wybierasz " VSO RESIZER". 

Pojawia się okno programu z opcjami i tam zaznaczasz jak chcesz zmniejszać . Jest do wyboru wielkość w pikselach albo w procentach i są gotowe wielkości dla publikacji w necie.

Wybierasz więc wielkość i program pyta gdzie zapisać pomniejszone foty. Ja zaznaczam, ze maja być tam, gdzie oryginały. Potem już za każdym razem program robi to samo automatycznie jeśli nie zmienisz poleceń. 

W folderze z fotami obok oryginałów pojawiają się te pomniejszone fotki z odpowiednim opisem w rozszerzeniu powłoki. Czyli np fota.nazwa.640x480.jpg wtedy wiesz że to jest ta mniejsza.

Mozna tak poustawiać, że zawsze będzie odpowiedni rozmiar dla internetu.

[2010-09-06 17:47]

Program jest laicko prosty i łatwy do opanowania. Jeśli fotka jest zbyt duza, by pomniejszyła się np. do 100 kilo i będzie ważyła 105 kilo, to wystarczy ja otworzyć jeszcze raz i zmniejszyć np. o 5 %. [2010-09-06 17:50]

ja też jestem za tym rozwiązaniem tylko czy to wogóle wypali?
[2010-09-06 17:59]

adler

Fajnie . To widzę że jest to ulepszona wersja mojego  " IMAGEREZISERA " . 

OK już ściągnołem instalkę i popróbuję . Dzięki mistrzu , jesteś Wielki .

[2010-09-06 18:13]

Oczywiście było by lepiej, gdyby dodawanie fotek było zautomatyzowane na samym portalu, ale to raczej niewykonalne. Znaczy wykonalne, ale zarządcy się nie kwapią do takich ułatwień dla nas. [2010-09-06 18:32]

Jesteśmy portalem społecznościowym i moim zdaniem  powinno nam to być dane za naszą wiedzę i wypociny , które tu wklepujemy za friko . Druga sprawa dotyczy rozwoju wędkuje.pl , redakcja powinna o tym pomyśleć - rozwijajmy się redakcjo , rozwijajmy .
[2010-09-06 18:44]

parais

Popieram w 100% i podpisuję się pod petycją ! Bo co ma zrobić taka blondynka jak Ja jak nie zna się na tych wszystkich programach? :)))
[2010-09-11 00:05]

Artur z Ketrzyna

Droga redakcjo, ja też jestem tego samego zdania co kolega. dzięki temu mógł bym na forum pochwalić się swoimi zdobyczami, jak i dodać nowe łowiska A tak guzik bo te lepsze fotki nie wchodzą, a ja nad wodą nie mam jak sprawdzić czy ta fotka ma rozmiar 110....
[2010-10-27 22:45]

kamils125

ja sie pod tym podpisuje:)) [2010-10-28 12:19]

Manolo8

Witam. Nie jestem dobry w obróbce komputerowej zdięć i przydał by się taki program, lub zmiana PC. Przyznam się szczerze że utraciłem (popsułem) kilka zdjęć które chciałem umieścić na portalu. Tak że jestem za. Pozdrawiam
[2010-10-28 20:59]

przemo1980

Ja też jestem jak najbardziej za ! [2010-10-28 21:03]

Moim zdaniem Redakcja powinna nam taki bonusik fundnąć .
[2010-10-28 23:11]

kazik

Będąc na wielu portalach i wysyłając zdjęcia do typowych portali fotograficznych zauważyłem że też są jakieś ograniczenia w wielkości zdjęć . Nie ma tak aby wszystkie zdjęcia się zmieściły .

 Po prostu dużymi rozmiarami szybko byśmy zablokowali taki portal . Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na blokowanie , więc portale też muszą się bronić przed takim działaniem .

Dobrze że jest opcja wklejania zdjęć , co gdzie indziej nie ma takiego czegoś i trudniej to zrobić . Trzeba używać pośrednich programów jak ImageShack lub podobnych i nie zawsze to wchodzi . Każdy aparat i komórki też mają możliwość ustawiania rozmiaru zdjęcia , więc lepiej korzystać z tego i jednak warto mieć dodatkowy program zmniejszający , lub poprawiający jakość zdjęć . Najprostszym programem jest Paint w który jest wyposażony każdy komputer posiadający Windows . Ja Puszczając zdjęcia o wymiarach –3648 x 2736 i rozmiarze 1,66MB szybko bym zablokował takie łącze , nie mówiąc o serwerze portalowym . Wysyłając takie zdjęcia pocztą również mam kłopoty i po kilka mogę umieszczać bo mi poczta się zawiesza . Zawsze muszą być jakieś granice i trudno ich ustalić .   Na pewno by to ułatwiło pracę niektórym portalowiczom , ale i to co już jest to nie jest złe i wiele innych portali i tego nie ma . Pamiętajcie że serwery też mają swoje granice i możliwości . [2010-10-29 00:14]

siemeklub

jestem za i myślę że to jest dobry pomysł z tym programem
[2010-10-29 15:55]

Darek S

Mój tata znalazł darmowy program do zmniejszania zdjęć, może nie jest rewelacyjny ale udaje się zmniejszyć fotki, by móc je umieścić na forum. Poniżej link do tego programu;

http://www.programosy.pl/program,image-resizer.html
[2011-01-06 11:24]