Zaloguj się do konta

Produkcja kołowrotków

utworzono: 2012/03/19 20:06
wsw

Czy prawdą jest że kołowrotki produkowane w Japoni na europejski rynek są gorszej jakości od produkowanych w Japoni na Japoński rynek?? [2012-03-19 20:06]

ryukon1975

Nowa teoria spiskowa? :)
Japonia kontra Europa? :)
[2012-03-19 12:28]

Piko2003pl

Tego nie powiem ale na pewno są do du...

[2012-03-19 14:55]

menofthenight

Tego nie powiem ale na pewno są do du...



Argumenty.. argumenty !

Jak rozumiem shimano z wyższych półek są do du... ?

[2012-03-19 17:29]

Piko2003pl

no nie koniecznie :)
[2012-03-20 12:52]

JKarp

Nowa teoria spiskowa? :)
Japonia kontra Europa? :)

CześćTak trochę pytaniem na pytanie:Miałem okazję porównać pasty do zębów, proszek do prania, kosmetyki i nawet słodycze produkowane w Europie Zachodniej do tych co da się kupić u nas w Polsce.Moja Żona była wręcz zadziwiona jakością i wydajnością proszku do prania chyba Ariel ( nie ważne ), który kupiłem na zasadzie bo coś muszę kupić bo euro mi zostaje. Cena około 15euro za 7kg - jakość nieporównywalna.Wcale bym się zdziwił, gdyby szczególnie ten sprzęt na Europę Wschodnią był innej jakości - troszkę inne materiały, łożyska itd. cena jak cena a jakość - tego nie da się określić wzrokowo.To nie jest teoria spiskowa.I nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości sprzęt Shimano.JK
[2012-03-20 15:33]

nie wiem jak jest ze sprzetem japonskim wypuszczanym na rynek europejski,wschodnio europejski,ale jedno jest pewne,ze na kazdy rynek jest produkowany inny towar ktory sie tam przyjmie. Chodzi tu o wyglad produktu,opakowania jak i skladu,np. proszki,plyny itp. w niemczech ktore sa tansze a lepsze. to czemu niby na nasz rynek nie ma byc wypuszczony gorszy sprzet,oczywiscie sa to tylko gdybania [2012-03-20 18:05]

withanight88

Nowa teoria spiskowa? :)
Japonia kontra Europa? :)

CześćTak trochę pytaniem na pytanie:Miałem okazję porównać pasty do zębów, proszek do prania, kosmetyki i nawet słodycze produkowane w Europie Zachodniej do tych co da się kupić u nas w Polsce.Moja Żona była wręcz zadziwiona jakością i wydajnością proszku do prania chyba Ariel ( nie ważne ), który kupiłem na zasadzie bo coś muszę kupić bo euro mi zostaje. Cena około 15euro za 7kg - jakość nieporównywalna.Wcale bym się zdziwił, gdyby szczególnie ten sprzęt na Europę Wschodnią był innej jakości - troszkę inne materiały, łożyska itd. cena jak cena a jakość - tego nie da się określić wzrokowo.To nie jest teoria spiskowa.I nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości sprzęt Shimano.JK



Janusz podał bardzo dobry przykład, od dłuższego czasu mam możliwość zakupu niemieckich proszków i płynów do płukania - niema porównania, 
Ciuchy wypłukane w niemieckim płynie intensywnie czuć na ubraniach przez cały tydzień , mówię o ciuchach roboczych, a Polskie ? dzień i zapachu niema żadnego. [2012-03-20 18:20]

sauber

w Niemczech to ponoć i wypłaty na dłużej wystarcza... :))))) [2012-03-20 20:36]

getka

w Niemczech to ponoć i wypłaty na dłużej wystarcza... :)))))



dobre:D
ale to pewnie dlatego że u nich waluta na trwalszym papierze:P
[2012-03-20 20:44]

marecki27-1979

Cóż,kolega z tym proszkiem ma rację i nie tylko.Tata dostał od cioci z rfn ówczesnego kołowrotek dam,ma go do dzisiaj i lata jak nowy.ten kupiony w Polsce w latach 90 tych już dawno leży uszkodzony....To samo było jak byłem w Irlandii 4 lata temu,ich plecionki,kije,kołowrotki a nasze tej samej firmy to jak dzień do nocy..Nie jest to żadna teoria spiskowa,spytajcie kogoś kompetentnego z branży to wam opowie co nie co...
[2012-03-20 20:59]

Woa-VooDoo

Prawda jest też taka że urządzenia typu pralki , lodówki , zmywarki robione w Polsce są wysyłane na zachód a badziewie wyprodukowane przez włochy , francja są wysyłane na wschód czyli do nas. [2012-03-20 21:00]

toten

Globalizacja!!!

Liczy się marka.

Są rynki bardzo wymagające oraz mniej wymagające a cena to tylko kwestia marketingu!

Kiedyś znajomy z wycieczki do Indonezji przywiózł tamtejsze MALRBORO - nasze POPULARNE przy nich to bajka...

[2012-03-20 22:36]

klu222

sprzęt AGD wyprodukowany w Polsce jest wysyłany na zachód, ale również jest na rynek polski, jest to zwiazane ze skalą produkcji, ale też jest prawdą,że cieszy się uznaniem na zachodzie, do Polski trafiają produkty z branży AGD, które nie sa produkowane w Posce, ewentualnie sąto równoległe produkcje i tu decyduje logistyka [2012-03-20 23:29]

kawiorek

Ciuchy wypłukane w niemieckim płynie intensywnie czuć na ubraniach przez cały tydzień , mówię o ciuchach roboczych, a Polskie ? dzień i zapachu niema żadnego.

A tak juz humorystycznie gdybys uzyl Niemieckiej miski nawet dziurawej i namoczyl te ciuchy w niej to nie bylo by najmniejszej plamki w odruznieniu od naszej miski gdyby byla  nawet nowa
[2012-03-21 06:40]

Daniec

Ktoś podpiera się sprzętem Shimano.

No to prosty przykład: u nas dostępny jest Big Baitrunner LC, zaś na amerykancki rynek produkowany jest Thunnus - kołowrotki wywodzą się z tej samej konstrukcji. Czy można je porównać - myślę, że między nimi jest przepaść. Na e-bayu można znaleźć Thunnusy z pierwszych lat produkcji, czyli będzie już ze dwadzieścia, a i tak trzymają niezłą cenę. Znajdźcie 20-sto letniego BBLC. Butlę postawię!

Przejżyjcie strony znanych marek. Prawie na każdej jest taka segmentacja: Japonia, USA, Australia, Europa Zach., ew. jeszcze UK no i na końcu Europa Wsch.

pozdr.

[2012-03-21 10:01]

JKarp

Cześćhttp://www.rivermarinesupply.com/xcart/catalog/product_10661_Shimano_Thunnus_Reels.html Miałem już tego nie pisać.Kilka lat temu miałem okazję odkupić z prywatnego importu z Anglii kilka kołowrotków Daiwy - oczywiście chodziło o duże maszyny ( jakś tam wyprzedaż sprzętu a więc i cena byłą dobra ). Jaki to był model to nie pamiętam. Miałem zamiar rozprowadzić je wśród znajomych Karpiarzy. I co się okazało? Po obejrzeniu dostępnego katalogu Daiwa-Cormoran takich kręciołków nie znalazłem. Jeden telefon wyjaśnił sprawę - kołowrotki nie były produkowane na polski rynek i dlatego nie było ich w katalogu.JK
[2012-03-21 10:18]

JakubUrsynow

Ja bym się nie doszukiwał teorii spiskowych. Nie od dziś firmy dzielą rynki na lepsze i gorsze. Pierwszy z brzegu przykład- producent jakiejś papki dla dzieci do produktu na rynek zachodnioeuropejski dawał mięso, na wschodnioeuropejski - gnaty, skórę i odrobinę mięsa, sprawa z zeszłego roku bodajże.
A wracając do wędkarstwa - takiej Daiwie nie chce się nawet serwisu otworzyć w PL.
[2012-03-21 10:47]

Wie ktoś dokładnie od którego roku produkowali Shimano BBLC i od którego roku w Malezji?Połowa lat dziewięcdziesiątych? [2015-10-04 15:45]