Zaloguj się do konta

Produkcja kulek proteinowych i budowa zestawu.

utworzono: 2013/02/07 16:04
krychu26

Witam.Na początku chciałbym zaznaczyć, iż nie powielam wątków-po prostu nie znalazłem informacji, których potrzebuję.Zamierzam w tym sezonie nastawić się na kulkowe karpie. Jako, że kulki są drogie(nie sztuka kupić 1 kg chłamu za 15 zł) zamierzam samemu produkować kulki. Wybrałem kilka produktów, których używałbym do produkcji kulasów.Liquid amurowy Carp ZoomOlej halibutowy(Traper)Olej konopny(Traper)Konserwant TraperaKomplet Tandem Baits (http://allegro.pl/zestaw-na-deszczowy-wieczor-hot-hemp-mix-promocja-i2967692602.html)
Komplet Tandem Baits (http://allegro.pl/zestaw-na-deszczowy-wieczor-bird-extreme-promocja-i2967692664.html)
Czy z takim zestawem mogę wykonać jakieś fajne kuleczki? To pytanie nr 1. Kolejne pytanie to konstrukcja zestawu. W internecie jest tego masa, a ja ni jak nie mogę się połapać. Bardzo był bym wdzięczny, gdyby jakiś karpiarz napisał listę elementów potrzebnych do zmontowania zestawu na karpia.Z góry dzięki.Połamania kija. [2013-02-07 16:04]

michol

Podaj proporcje jakie chcesz użyć tych składników.
Co do zestawu :-przypon ( lub hak , plecionka, stoper do kulek)-krętlik-ciężarek -jeżeli chcesz zrobić zestaw samo zacinający to potrzebny będzie jeszcze " bezpieczny klips "-mata i duży podbierak [2013-02-07 16:22]

JKarp

CześćPopełniasz błąd Mariusz.Piszesz że niby za 15 zł to chłam a sam pytasz niby o super składniki ;-)To o co pytasz wcale nie jest super jakości a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że np Fantazy Baits jest lepsze.
http://www.fantazybaits.pl/cennik-nowa-oferta.html
JK
[2013-02-07 16:40]

krychu26

JKarp, w sumie to masz rację:). Ale niestety mam ograniczony budżet i na bardzo dobre składniki nie mogę sobie pozwolić(a poza tym, to karp nie jest moją główną rybą, bardziej skupiam się na szczupaku). Więc czy z takich składników da się zrobić jakieś w miarę przeciętne kulki? [2013-02-07 16:52]

JKarp

CześćCzy już kupiłeś te składniki czy masz zamiar kupić?Jeśli masz zamiar to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych kulek.Z FB dobrą renomą cieszą się Squid, Truskawka, Ananas i Brzoskwinia... i jedne których tu nie ma Squid-Truskawka.
Możesz kupić też gotowy miks - 15 zł kilo plus flavour 24 zł 100 ml.Inne dobre gotowe kulki ma w ofercie Lorpio.JK [2013-02-07 17:03]

krychu26

mam zamiar kupić [2013-02-07 17:08]

JKarp

CześćJeśli nie masz doświadczenia w produkcji kulek lepiej kup gotowe kulki.JK [2013-02-07 17:20]

krychu26

JKarp. Cenię sobie bardzo twoją wiedzę z zakresu karpiowania, lecz nie rozumiem jednego. Jak mam zdobyć doświadczenie w produkcji kulek, gdy nawet nie zacznę próbować?:) [2013-02-07 17:55]

JKarp

CześćDobre pytanie ;-)W sumie to nie jest aż takie trudne ale... po co robić doświadczenia za własną kasę?Odbiję pytanie:Jakie masz doświadczenie w karpiowaniu?
Mam dla Ciebie radę skoro chcesz się pobawić w kulanie.Jak kupisz miks, zapach i jajka odważ sobie 100 g miksu. Pozostałe składniki czyli zapach, olej, jajka i zapach przygotuj w ilości odpowiadającej 100 g miksu. Zrób ciasto ze 100 g miksu, wykulaj kulki ugotuj i wysusz :-) W ten sposób w razie co nie zmarnujesz całego miksu, jajek zapachu itp.

JK [2013-02-07 18:12]

krychu26

Widzę, że się dobrze rozumiemy;). Co do mojego doświadczenia z zakresu karpiowania, to trochę wiedzy mam, ale takiej, że tak powiem pradawnej, typu na kukurydzę czy ziemniaczka:). I całkiem ładne na to wchodziły.:)
PS:Dzięki wielkie za radę. Zrobię tak, jak piszesz:) [2013-02-07 18:30]

endriu1994

A ja pomimo ograniczonego budżetu zawsze lubię eksperymentować. Próbuje raz wyjdzie raz nie,ale nigdy nie można się poddawać. [2013-02-07 18:43]

elo36

Człowiek uczy sie na własnych błędach nie spróbujesz nie przekonasz sie ,a może akurat bedą skuteczne :) [2013-02-07 19:41]

JKarp

CześćNie chodzi o to czy będą skuteczne ale czy w ogóle będą ;-))Dobrze się tłumaczy, że raz wyjdą a raz nie jak wszystko razem do kupy kosztuje małe pieniądze.Kupcie miks za 50 zł, do tego dodatki za 150 zł a kulek nie da się wykulać lub w czasie gotowania po prostu się rozsypią. A jeszcze gorzej jak popękają przy suszeniu.JK [2013-02-07 22:48]

elo36

Przy robieniu kulek dodajecie skorupki ? [2013-02-07 23:27]

JKarp

CześćJak kulam to zawsze dodaję skorupki.JK [2013-02-07 23:33]

Uki80

no ok, a jak zrobić pływające a jak tonące? czym się różnią przy robieniu?
[2013-02-11 18:47]

JKarp

CześćNajprościej użyć odpowiednich miksów.Dla ułatwienia ten miks jest do kulek pływających czyli pop-up: http://www.karpmarket.pl/product.php?id_product=560 A tonące np: http://www.karpmarket.pl/category.php?id_category=72 JK
[2013-02-11 19:13]

Uki80

czyli zawartość mleka w proszku tutaj nic nie zmienia? to nie od niego zależy czy będą pływać czy tonąć? a ten mix 50/50 co to oznacza?
[2013-02-11 19:30]

Uki80

[2013-02-11 19:31]

JKarp

CześćMożna bardzo łatwo zrobić sobie np 3 kilo kulek pop-up dodając za dużo mączki z kryla ;-)Ponoć mleko w proszku też coś ma do pływalności kulek.Miks 50/50 oznacza, że należy ( ale nie jest to obowiązek ) dodać do niego jeszcze innych składników podnoszących jakość - mączki ze squida, mączli LT94, konopi, murzynka czy innych ziaren - obojętne czego. Możesz sobie sam stworzyć swoje kulki w oparciu ten miks.JK [2013-02-11 19:43]

Uki80

chyba kapuje. czyli na 1kg mixu pozostałe tyle samo łącznie jajek, olejów, atraktorów i innych składników.

teraz na wiosnę (powiedzmy kwiecień) będą dominować smaki owocowe. czy tonące kulki dajesz na zanętę a pływającą na włos czy na włosie też tonącą?

czy do własnej produkcji ciasta na kulki można dodawać boostery i dipy czy przy gotowaniu kulek to pogorszy sprawę?
[2013-02-11 20:13]

Uki80 mix 50?50 powinien stanowić połowę mixu czyli jak sama nazwa wskazuje 50%. Drugie 50% to jak mówi JK możesz dodać Mączek rybnych,mączki z kryla,red faktor,robin red,Birfoodu,Murzynka itd. Wiosną teoretycznie  śmierdziele ale często mieszanie sie sprawdza czyli kulki rybno-owocowe. co do tego czy łowić na tonące czy na popki to też  niema g.na jedną wędke taj popka a na drugą tonącą.ale możesz kombinować z pelletem,bałwankiem lub grzybkiem bałwanek to tonęca kulka+popup,grzybek to pelet+ pół popka, spróbuj też połączyć 2 połówki kulek tonącej i popka wyjdzie zbalansowana. [2013-02-11 20:47]

JKarp

CześćA więc po kolei :- z miksu 50/50 robisz kulki tak samo jak z każdego innego miksu. Dodajesz jajka, flavoury, olej itd.- w kwietniu raczej używaj smaków mięsnych typu krab, ryba czy squid. Ale nie jest to regułą.- nęcę tonącymi i łowię na tonące, pływające lub tzw bałwanki.- można dodawać flavoury lub aminolqiody. JK [2013-02-11 20:57]

Uki80

dzięki za odpowiedzi. myślałem, że na początek sezonu dawać kulki owocowe (ananas) a śmierdziele (krab, krewetka, halibut) to na wrzesień, ale skoro polecacie inaczej to pokombinuje.
[2013-02-11 21:07]

Immortallord

Witam
Byłem dzis w sklepie wedkarskim i tak przeglądałem sobie akcesoria wszystkie i doszedłem do wniosku ze chciałbym spróbowac polowic na kulke proteinowa i mam pare pytan dotyczacych tej metody. Zwykle łowie na najprostrzy zestaw gruntowy czyli kolejno Sprężyna(zakladam rurka antysplontaniowa do przyponu nie jak wiekszoszosc na odwrót wtedy nic sie nie placze)>Stoper>Kretlik z Agrafka> i do agrafki przypon z haczykiem i teraz w tym wedkarskim znalazlem gotowe te przypony na plecionce powiazane na te kulki proteinowe i co to tylko mam poprostu na agrafke załozyc zamiast tego normalnego przyponu ten przypon na te kulki proteinowe tak i to bedzie dobre ? i na spreżyne normalnie zaneta karpiowa i tam na tym przyponie jedna kulka taka proteinowa przeciagnieta przez ta plecionke co wystaje poza haczykiem i zamknieta takim małym tak jakby podwójnym stoperkiem
Ale Głównie mi wlasnie chodzi o to czy to normalnie ma byc dalej taki klasyczny zestaw gruntowy tylko ten przypon wymienic na agrafce czy trzeba cos wiecej kombinowac
I jeszcze jedno jakiej wielkosci sa najlepsze te kulki proteinowe [2013-04-22 21:00]