Produkcja kulek proteinowych i budowa zestawu.

/ 24 odpowiedzi
Witam.Na początku chciałbym zaznaczyć, iż nie powielam wątków-po prostu nie znalazłem informacji, których potrzebuję.Zamierzam w tym sezonie nastawić się na kulkowe karpie. Jako, że kulki są drogie(nie sztuka kupić 1 kg chłamu za 15 zł) zamierzam samemu produkować kulki. Wybrałem kilka produktów, których używałbym do produkcji kulasów.Liquid amurowy Carp ZoomOlej halibutowy(Traper)Olej konopny(Traper)Konserwant TraperaKomplet Tandem Baits (http://allegro.pl/zestaw-na-deszczowy-wieczor-hot-hemp-mix-promocja-i2967692602.html)
Komplet Tandem Baits (http://allegro.pl/zestaw-na-deszczowy-wieczor-bird-extreme-promocja-i2967692664.html)
Czy z takim zestawem mogę wykonać jakieś fajne kuleczki? To pytanie nr 1. Kolejne pytanie to konstrukcja zestawu. W internecie jest tego masa, a ja ni jak nie mogę się połapać. Bardzo był bym wdzięczny, gdyby jakiś karpiarz napisał listę elementów potrzebnych do zmontowania zestawu na karpia.Z góry dzięki.Połamania kija.
michol


Podaj proporcje jakie chcesz użyć tych składników.

Co do zestawu :
-przypon ( lub hak , plecionka, stoper do kulek)
-krętlik
-ciężarek 
-jeżeli chcesz zrobić zestaw samo zacinający to potrzebny będzie jeszcze " bezpieczny klips "-mata i duży podbierak (2013/02/07 16:22)

JKarp


Cześć
Popełniasz błąd Mariusz.
Piszesz że niby za 15 zł to chłam a sam pytasz niby o super składniki ;-)
To o co pytasz wcale nie jest super jakości a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że np Fantazy Baits jest lepsze.

http://www.fantazybaits.pl/cennik-nowa-oferta.html
JK
(2013/02/07 16:40)

krychu26


JKarp, w sumie to masz rację:). Ale niestety mam ograniczony budżet i na bardzo dobre składniki nie mogę sobie pozwolić(a poza tym, to karp nie jest moją główną rybą, bardziej skupiam się na szczupaku). Więc czy z takich składników da się zrobić jakieś w miarę przeciętne kulki? (2013/02/07 16:52)

JKarp


CześćCzy już kupiłeś te składniki czy masz zamiar kupić?Jeśli masz zamiar to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych kulek.Z FB dobrą renomą cieszą się Squid, Truskawka, Ananas i Brzoskwinia... i jedne których tu nie ma Squid-Truskawka.
Możesz kupić też gotowy miks - 15 zł kilo plus flavour 24 zł 100 ml.Inne dobre gotowe kulki ma w ofercie Lorpio.JK (2013/02/07 17:03)

krychu26


mam zamiar kupić (2013/02/07 17:08)

JKarp


CześćJeśli nie masz doświadczenia w produkcji kulek lepiej kup gotowe kulki.JK (2013/02/07 17:20)

krychu26


JKarp. Cenię sobie bardzo twoją wiedzę z zakresu karpiowania, lecz nie rozumiem jednego. Jak mam zdobyć doświadczenie w produkcji kulek, gdy nawet nie zacznę próbować?:) (2013/02/07 17:55)

JKarp


CześćDobre pytanie ;-)W sumie to nie jest aż takie trudne ale... po co robić doświadczenia za własną kasę?Odbiję pytanie:Jakie masz doświadczenie w karpiowaniu?
Mam dla Ciebie radę skoro chcesz się pobawić w kulanie.Jak kupisz miks, zapach i jajka odważ sobie 100 g miksu. Pozostałe składniki czyli zapach, olej, jajka i zapach przygotuj w ilości odpowiadającej 100 g miksu. Zrób ciasto ze 100 g miksu, wykulaj kulki ugotuj i wysusz :-) W ten sposób w razie co nie zmarnujesz całego miksu, jajek zapachu itp.


JK (2013/02/07 18:12)

krychu26


Widzę, że się dobrze rozumiemy;). Co do mojego doświadczenia z zakresu karpiowania, to trochę wiedzy mam, ale takiej, że tak powiem pradawnej, typu na kukurydzę czy ziemniaczka:). I całkiem ładne na to wchodziły.:)
PS:Dzięki wielkie za radę. Zrobię tak, jak piszesz:) (2013/02/07 18:30)

endriu1994


A ja pomimo ograniczonego budżetu zawsze lubię eksperymentować. Próbuje raz wyjdzie raz nie,ale nigdy nie można się poddawać. (2013/02/07 18:43)

elo36


Człowiek uczy sie na własnych błędach nie spróbujesz nie przekonasz sie ,a może akurat bedą skuteczne :) (2013/02/07 19:41)

JKarp


CześćNie chodzi o to czy będą skuteczne ale czy w ogóle będą ;-))Dobrze się tłumaczy, że raz wyjdą a raz nie jak wszystko razem do kupy kosztuje małe pieniądze.Kupcie miks za 50 zł, do tego dodatki za 150 zł a kulek nie da się wykulać lub w czasie gotowania po prostu się rozsypią. A jeszcze gorzej jak popękają przy suszeniu.JK (2013/02/07 22:48)

elo36


Przy robieniu kulek dodajecie skorupki ? (2013/02/07 23:27)

JKarp


CześćJak kulam to zawsze dodaję skorupki.JK (2013/02/07 23:33)

Uki80


no ok, a jak zrobić pływające a jak tonące? czym się różnią przy robieniu? (2013/02/11 18:47)

JKarp


Cześć
Najprościej użyć odpowiednich miksów.
Dla ułatwienia ten miks jest do kulek pływających czyli pop-up:http://www.karpmarket.pl/product.php?id_product=560A tonące np:http://www.karpmarket.pl/category.php?id_category=72JK
(2013/02/11 19:13)

Uki80


czyli zawartość mleka w proszku tutaj nic nie zmienia? to nie od niego zależy czy będą pływać czy tonąć? a ten mix 50/50 co to oznacza? (2013/02/11 19:30)

Uki80



(2013/02/11 19:31)

JKarp


CześćMożna bardzo łatwo zrobić sobie np 3 kilo kulek pop-up dodając za dużo mączki z kryla ;-)Ponoć mleko w proszku też coś ma do pływalności kulek.Miks 50/50 oznacza, że należy ( ale nie jest to obowiązek ) dodać do niego jeszcze innych składników podnoszących jakość - mączki ze squida, mączli LT94, konopi, murzynka czy innych ziaren - obojętne czego. Możesz sobie sam stworzyć swoje kulki w oparciu ten miks.JK (2013/02/11 19:43)

Uki80


chyba kapuje. czyli na 1kg mixu pozostałe tyle samo łącznie jajek, olejów, atraktorów i innych składników.

teraz na wiosnę (powiedzmy kwiecień) będą dominować smaki owocowe. czy tonące kulki dajesz na zanętę a pływającą na włos czy na włosie też tonącą?

czy do własnej produkcji ciasta na kulki można dodawać boostery i dipy czy przy gotowaniu kulek to pogorszy sprawę? (2013/02/11 20:13)

u?ytkownik26223


Uki80 mix 50?50 powinien stanowić połowę mixu czyli jak sama nazwa wskazuje 50%.Drugie 50% to jak mówi JK możesz dodać Mączek rybnych,mączki z kryla,red faktor,robin red,Birfoodu,Murzynka itd.Wiosną teoretycznie  śmierdziele ale często mieszanie sie sprawdza czyli kulki rybno-owocowe.co do tego czy łowić na tonące czy na popki to też  niema g.na jedną wędke taj popka a na drugą tonącą.ale możesz kombinować z pelletem,bałwankiem lub grzybkiembałwanek to tonęca kulka+popup,grzybek to pelet+ pół popka, spróbuj też połączyć 2 połówki kulek tonącej i popka wyjdzie zbalansowana. (2013/02/11 20:47)

JKarp


CześćA więc po kolei :- z miksu 50/50 robisz kulki tak samo jak z każdego innego miksu. Dodajesz jajka, flavoury, olej itd.- w kwietniu raczej używaj smaków mięsnych typu krab, ryba czy squid. Ale nie jest to regułą.- nęcę tonącymi i łowię na tonące, pływające lub tzw bałwanki.- można dodawać flavoury lub aminolqiody. JK (2013/02/11 20:57)

Uki80


dzięki za odpowiedzi. myślałem, że na początek sezonu dawać kulki owocowe (ananas) a śmierdziele (krab, krewetka, halibut) to na wrzesień, ale skoro polecacie inaczej to pokombinuje. (2013/02/11 21:07)

Immortallord


Witam
Byłem dzis w sklepie wedkarskim i tak przeglądałem sobie akcesoria wszystkie i doszedłem do wniosku ze chciałbym spróbowac polowic na kulke proteinowa i mam pare pytan dotyczacych tej metody. Zwykle łowie na najprostrzy zestaw gruntowy czyli kolejno Sprężyna(zakladam rurka antysplontaniowa do przyponu nie jak wiekszoszosc na odwrót wtedy nic sie nie placze)>Stoper>Kretlik z Agrafka> i do agrafki przypon z haczykiem i teraz w tym wedkarskim znalazlem gotowe te przypony na plecionce powiazane na te kulki proteinowe i co to tylko mam poprostu na agrafke załozyc zamiast tego normalnego przyponu ten przypon na te kulki proteinowe tak i to bedzie dobre ? i na spreżyne normalnie zaneta karpiowa i tam na tym przyponie jedna kulka taka proteinowa przeciagnieta przez ta plecionke co wystaje poza haczykiem i zamknieta takim małym tak jakby podwójnym stoperkiem
Ale Głównie mi wlasnie chodzi o to czy to normalnie ma byc dalej taki klasyczny zestaw gruntowy tylko ten przypon wymienic na agrafce czy trzeba cos wiecej kombinowac
I jeszcze jedno jakiej wielkosci sa najlepsze te kulki proteinowe (2013/04/22 21:00)