Zaloguj się do konta

Produkcja białych robaków.

utworzono: 2010/05/28 14:05

Witam Was serdecznie ! mam do Kolegów  pytanie bo nie wiem co zrobic z larwami białymi robaków ponieważ postanowiłem załozyc swoją hodowle nie dużą bo w 10 litrowym wiaderku. Konkretnie chodzi mi o to że wsypałem z jakies 1.5 tygodniu temu trociny do wiadra pózniej szerszą deske i na to wątróbke długo w sumie czekałem na larwy ale dzisiaj zobaczyłem że już sie zalęgły problem jest w tym że niespodziwany deszcz zalał mi trociny i są całe mokre ale nawet jaja są pod tym drewnem. Jak mysliscie mam przenies te larwy pod tą wątróbke bo ją użyłem do produkcji i zmienic trociny na suche ? czy zostawic te mokre trociny w srodku ? nie wiem czym ale czyms to drewno obrosło jakims chyba grzybem nie wiem i tam też są robaki. Koledzy co mam w takiej sytuacji zrobic ? dac im swieze trociny czy te robaki mogą spadac do tej papki ? pozdrawiam czekam na odpowiedz ! .
[2010-05-28 14:05]

Ja bym sie pobawił w wymianę trocin. A te robaki które się jeszcze nie wykluły i te co jeszcze nie wpadły do nich, już bym przeniósł do nowego pojemnika z suchymi trocinami. [2010-05-28 14:12]

tak tylko czy z kawałkiem wątróbki czy poprostu przenies same larwy bo wydaje mi się że muszą czyms sie żywic. czy to poprostu jest teraz kwestia urosnięcia i  tak jak napisałes kolego wystarczy do suchych trocin dac.
[2010-05-28 14:24]

gustaw1300

Balcer zmien trociny na suche bo w przeciwnym wypadku male robsaki jak zlapia troche wilgoci to Ci uciekna co do watrobki to przenies razem z bialymi w bardziej suche miejsce i przykryj czyms zeby wiecej muchy nie skladaly jajek a robaki sobie rosly [2010-05-28 19:43]

JAK MYSLICIE DOBRZE ZROBIŁEM PRZNOSZĄC SAME BIAŁE ROBACZKI DO MAŁEGO POJEMNIKA WRAZ Z SUCHYMI TROCINAMI I WŁOZYŁEM JE W SUCHE CIEMNE MIEJSCE. DOBRZE ZROBIŁEM UROSNĄ MI TAM ?
[2010-05-29 12:32]

Pojemnik ci rozerwą, hehehe [2010-05-29 12:34]

oby :D hehe szczerze mówiąc fajna jest taka własna produkcja a jeszcze lepsza bedzie satysfakcja złpania olbrzyma na własne robaczki , wcale taka produkcja nie pachnie zle ja je hoduje na wątróbce ona sie zesycha ( nie smierdzi)  a muchy znajdują wylgotne miejsce na składanike jajeczek w srodku :).  Polecam ! :)
[2010-05-29 12:40]

JAK MYSLICIE DOBRZE ZROBIŁEM PRZNOSZĄC SAME BIAŁE ROBACZKI DO MAŁEGO POJEMNIKA WRAZ Z SUCHYMI TROCINAMI I WŁOZYŁEM JE W SUCHE CIEMNE MIEJSCE. DOBRZE ZROBIŁEM UROSNĄ MI TAM ?

No tyćku urosną, bez pokarmu to tak skromnie, nie wiem ile dni mają od momentu wyklucia i jaki gatunek muchy je złożył, a to zależy jakie duże urosną. Daj je w chłodne miejsce (chłodziarka, lodówka) bo za szybko Ci sie skokonią i castery będziesz miał w pudełku. Dosyp do tego pudełka im jakiś zapach, wanilia, anyż itp. 



[2010-05-29 12:43]

Sniper64

Witaj...jak chcesz mieć takie jak mniej więcej ,,pinka''to przenieś do trocin,będziesz widział mniej więcej ich wielkość! a jak chcesz takie mięchate...dorodne!to również przesyp sobie część tylko dodaj do nich kawałek słoniny! by miały co zajadać:) zobaczysz jakie urosną:) 
[2010-05-29 14:19]

Sniper64

Pojemnik ci rozerwą, hehehe



będą jak dżdżownice wielkie:)
[2010-05-29 14:21]

po jakim czasie od złożenia jaj wylegaja sie robaki?
[2010-05-31 17:59]

To zależy w duzym stopniu od pogody. Im cieplej i więcej słońca, tym szybciej. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie nawet w ciągu półtorej doby będą juz białe robaki z jajek much. Zależy też od gatunku muchy. Najszybciej (mi np.) wykluwały sie robaki tych much dużych, takich błyszczących, zielonych. Tych mniejszych, wolniej. [2010-05-31 18:08]

A jak chcecie żeby złożyły jajka to tylko wystawiacie na dwór mięso czy wpuszczacie muchy do pojemnika z mięsem?
[2010-05-31 18:34]

Nie, wystaw pojemnik z przynętą na muchy (mięsem, rybą) gdzieś na dwór, bo to zacznie waniać i zwabi sporo much różnego "kalibru", ale umieść go tak, żeby nie szurnął Ci tego żaden kot, pies , czy ptak. [2010-05-31 18:41]

A długo to musi stać na dworze zeby złożyły jajka?
[2010-05-31 18:56]

trochę mniej niż 9 miesięcy [2010-05-31 18:59]

Matys24

Ja miałem taką produkcje latem to duże robaki miałem już po tygodniu ale później zaczynamy walkę z czasem bo będą chciały zmienić się nam w kastery. W tej sytuacji szukamy chłodnego miejsca zawsze choć troche nam to ten czas spowolni. Pozdrawiam
 
[2010-06-01 13:17]