Proca wędkarska

/ 36 odpowiedzi / 2 zdjęć
Leszek1331

Mowa o procy więc się wtrącę. Miałem różne i więcej już nie kupię. No chyba że te z górnej półki, to nic nie mogę powiedzieć bo nie wydam kilkaset złotych. Zrobiłem sobie własną z porady Pana Marka link:
https://www.youtube.com/watch?v=U_B0fOoDyEg
Link do koszyczka nie działa więc podeśle mój obrazek.
Gumy (cewniki) kupiłem w aptece po 3.80 zł sztuka, koszyczek zrobiłem ze skóry widełki mam metalowe któreś z poprzednich procy (Bubla).
Powiem zrobiona moja proca to rewelacja. Świetne gumy sztywny koszyk ze skóry i drugi sezon sprawuje się rewelacyjnie.
Pozdrawiam i polecam. (2018/01/13 13:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

merceli

ten koszyk z obrazka jest ok pod kule, ale pellet nie wylatywał z koszyka.może poleci ktoś koszyk do procy pod kukurydze i pellet. sklepy u mnie biedne są.
  (2018/01/13 15:16)

lynx

JKarp, popieram Cię. Te sklepowe szybko się lasują. Jeśli nie łatka to wentyl.. Szczególonie te z czerwonymi wentylami to zimy nie przetrzymają bo wentyl się lasuje. (2018/01/13 17:04)

Leszek1331

merceli!  Tym koszykiem strzelam kukurydzą, zbożem i co mam. Tylko musisz mieć twardą skórę albo ją utwardzić ja miałem dość twardą od rymarza gdzie miałem problem go przełożyć na drugą stronę i jeszcze go utwardziłem. Wierz mi zdaje egzamin. Dodam wymiary mojego koszyka bo na zdjęciu nie ma szerokość 18 cm wysokość 9,8 cm w najdłuższych miejscach (2018/01/14 09:34)

merceli

no właśnie mi się składał bo skóra mimo że wydawała się twarda to za miękka jednak była, myślałem o jakimś metalowym[?] wkładzie, czym go utwardziłeś?  (2018/01/14 16:34)

MrPiskorz

nie lepiej kupić spomba? (2018/01/14 19:14)

Huntar61

Popieram spomba.Nęcę nim parę lat a proca leży na półce.Wedkuje na wodzie ok.2m . (2018/01/14 19:51)

Leszek1331

Nie wyobrażam sobie metalowego kosza. Niech w jakiś sposób Ci odbije to połamie Ci palce. Spróbuj mojej propozycji. A do utwardzenia użyłem wosk pszczeli i suszarki (mocnej). Znalazłem sposób wykonania gdzieś w necie. Pobaw się trochę a nie będziesz żałował, moi koledzy z nad wody również sobie zrobili nawet dokładnie tak jak z filmu i tylko te stosujemy. Dodatkowo zaoszczędzisz pieniążki. (2018/01/15 00:38)

Ultraboat

Pomysł na to aby wykonać taką procę samodzielnie jest moim zdaniem bardzo dobry tylko nie każdy ma na to czas, narzędzia i doświadczenie, o tym również należy pamiętać. Nie jestem też zwolennikiem kupna sklepowej za kilkaset zł, bo nie zawsze jest ona gwarantem jakości. Najlepiej zanleźć złoty środek. (2018/01/15 12:20)

Julian

Mam podobny dylemat. Procę którą odzidziczyłem po śp wujku szlach trafił ( nie dziwota 17 lat )  nie mam czasu ani możliwości na majsterkowanie a wiem że samoróbka tak jak wujkowa to najlepsze rozwiązanie. Byłem dzisiaj w centrum wędkarstwa maja proce rozjazd cenowy też nie zły. Od 70  do 20 zł  ale gdy się przyjrzałem to te za 20  to tzw. jednorazówka  a za 70 też długoletniej eksploatacji też nie gwarantują . Tak więc jak byłem tak jestem głupi .
Pozdrawiam (2018/01/18 12:57)

Leszek1331

Jeśli nie masz czasu? Mogę podpowiedzieć przejdz do sklepu wybierz procę odpowiadającą twoim wymaganiom co do widełek i koszyka, a wentyle wyrzuć i kup gumy (cewniki) rozm. od 18 do 22. (2018/01/21 13:42)