Problemy z kołem w rowerze.

/ 7 odpowiedzi
Cześć witajcie. Wiem ,że to nie typowe pytanie ale spróbuje.
Mój problem polega na tym że gdy przestaje pedałować z tylnego koła wydobywają się dziwne dzwięki ale tylko na ostatniej zębatce. Na reszcie jest ok. Czy to mogą być konusy czy może łożyska pod kasetą czy moze cos innego. Proszę o pomoc bo nie wiem czy koło da rade dojechać do wrocławia i spowrotem ok.140km :)
wodniczeek


:d faktycznie - odpowiedz bys juz pewnie mial wylozona gdybys napisal na forum rowerowym :D 

ja nie pomoge 


pozdrawiam :)

(2013/07/17 14:45)

89krzysztof


Przed takim wypadem dobrze byłoby rozebrac rower, nasmarować itd. Trochę smaru na łożyska nie zaszkodzi, a przy okazji może wypatrzysz usterkę. (2013/07/17 15:25)

stuart


O to chodzi ,że rower był rozbierany. Cała ośka,rozkręcana kaseta smarowane...i pojawiło się to coś. Mam nadzieję że to nie konusy.. (2013/07/17 15:38)

Artur z Ketrzyna


Opisz jaki to dziwny dźwięk.
Chrobotanie,tarcie czy zgrzytanie?
Może źle skręciłeś i jest luz, lub zębatka się poluzowała, bądź odchodzi od piasty.
Trudno stwierdzić usterkę bez oględzin...
Której zębatce? tej największej czy najmniejszej?
Może przestawiłeś niechcąco przerzutkę i łańcuch szoruje... (2013/07/17 22:37)

stuart


Coś jakby zgrzytało tylko na najmniejszej zębatce(najwiekszym biegu). Luzów nie ma,nie wiem co robić.Jutro jedziemy.. (2013/07/18 10:01)

Artur z Ketrzyna


Coś jakby zgrzytało tylko na najmniejszej zębatce(najwiekszym biegu). Luzów nie ma,nie wiem co robić.Jutro jedziemy..

Jak nie pedałujesz i masz zgrzyty, to musisz uważać bo możliwe że masz pęknięty gwint mocujący zębatki. Lub masz wyrobione łożyska i gniazda.
 Ewentualnie drobnostka, brud w zębatce. Przyśnij sprejem w pierścień osłaniający mechanizm piesków w zębatce.
Jeśli podczas pedałowania to po prostu pieski ci się wyrabiają. (2013/07/18 11:07)

luzy


Poluzowała się nakrętka od kasety (klucz wieloklinowy) ten sam co do suportu. (2013/07/18 14:33)