Zaloguj się do konta

Problemy z opłatami PZW

utworzono: 2013/01/08 18:11
dodik6

Co trzeba zapłacić żeby móc łowić na odcinku Wisły który sobie wybrałem?? Chodiz mi o to czy jest takie coś    że tylko na ten odcinek Wisły czy np. Wykupie sobie wody nizinne albo górskie (nie wiem do jakich należy ten odcinek wisły) i będę mógł tam łowić?
Jak ktoś nie rozumie pytania to piszcie to postaram się dokładniej (trochę zamotałem) ;) [2013-01-08 18:11]

piotrum

Hej. Z tego co mi wiadomo , to każdy okręg przez który przepływa Wisła ma info na temat opłat za dany odcinek (jeżeli takowy wydzierżawia)...Pozdrawiam [2013-01-09 01:40]

dizzy76

Co trzeba zapłacić żeby móc łowić na odcinku Wisły który sobie wybrałem?? Chodiz mi o to czy jest takie coś    że tylko na ten odcinek Wisły czy np. Wykupie sobie wody nizinne albo górskie (nie wiem do jakich należy ten odcinek wisły) i będę mógł tam łowić?
Jak ktoś nie rozumie pytania to piszcie to postaram się dokładniej (trochę zamotałem) ;)

Napisz konkretniej o jaki odcinek Ci chodzi:)Wszystko zależy w jakim okręgu jest ten odcinek rzeki, każdy z okręgów podaje na swojej stronie wykaz wód jaki do niego należy i tam musisz opłacać.Nie wiem czy jest możliwość wykupienia tylko danego odcinka, raczej płacisz za cały okręg.
[2013-01-09 07:31]

vielebny75

W zeszłym roku jak wykupiłem Wisłę to miałem odcinki 2, 3, i 4(na jednym zezwoleniu), odcinek 2 zaczynał się przed turoniem przechodził w 3 przez stary Fordon i kończył na 4 w Świeciu o ile dobrze pamiętam. 
[2013-01-09 13:06]

withanight88

Pozwolenia na samą Wisłę nie wykupisz , musisz zaplacić składkę okręgową, okręgu do którego dany odcinek Wisły należy i tak :

Odcininek 5 i 6 Pzw Gdańsk.

Wisła Nr 5
Od km 859,165 na wysokości Półwieś Podlesie do km 903,9 tj. do mostu drogi krajowej nr 22 na trasie Starogard Gd. – Malbork.

Wisła Nr 6
Od km 903,9 tj. od mostu drogi krajowej nr 22 na trasie Starogard Gd. – Malbork do km 934,9 tj. ok. 800 m powyżej portu w Przegalinie

Martwa Wisła

Od dolnego stanowiska śluzy w miejscowości Przegalina do linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka wraz z wodami odcinka starorzecza Wisła rozciągającego się od drogi Przegalina – Błotnik.

Czy o ten odcinek Ci chodziło??

3 i 4 odcinek należy do PZW Toruń.

Co ciekawe 1 odcinek Wisły należy do osoby , nie do związku ani gospodarstwa , ciekawe.

Pełna tabela dzierżawców Wisły

http://www.rzgw.gda.pl/cms/fck/uploaded/ZR/161112wykaz%20u%C5%BCytkownik%C3%B3w.pdf
[2013-01-09 15:15]