Zaloguj się do konta

Problemy przy łowieniu większych płoci

utworzono: 2013/04/13 21:33
maszd2222

Witam!
Mam problem z płociami... Łowię przy użyciu feedera, klasyk jak na wiosnę (mniejsza ilość ciemnej zanęty, dociążenie 5g, przypon już różnie próbowany - od 15 do aż 70 cm). Wędkę zarzucam przy zwalonym zalanym drzewie, 2-5m od niego, przed zalaną główką, spadek głębokości z 1m do jakiegos 2,5-3m, dość zamulone. W tamtym roku byłem w tym samym miejscu, o tej samej porze, efekty były bardzo zadowalające - płotki koło 25-30 cm i jazie, baardzo dużo jazi. Ale teraz?! Nic efekty zerowe. Jakieś pindzie po 5-10 cm albo jaźki po 15 cm. Co się dzieje z rybami? Tamte lato "na rzece" nie należało także do najlepszych... Jedynie można było na jeziorach połapać. Aha dodam, że łowię na rzece Warcie w okolicach Skwierzyny. Na haczyk idzie głównie mieso (robactwo ze trzcin co tam sie znajdzie, ochotka, watrobka- juz 2 rodzajow probowalem, czerwone biale i groch) 
Doradźcie mi kochani koledzy, co robię źle? A może po prostu ryby sie tak wychytrzyły... [2013-04-13 21:33]

Michal8300

W tamtym roku był niski stan wód wielu uwarza że to zaważyło a w tym roku może byc jeszcze  za zimno albo jeszcze "siedzą" w głębi jeszcze dalej nie znam dobrze tej rzeki [2013-04-15 13:43]

FishingAddict

Ja w zeszlym roku w styczniu juz lapalem klenie na wiosennych miejscowkach. W tym niestety wiosna o conajmniej miesiac sie spoznila, wiec proponuje ciut cierpliwosci a jazie i plocie sie napewno zamelduja na dniach.
[2013-04-16 01:02]

bajast

kolego po poerwsze wedlug mnie jest jeszce troche zimno wiosna w tym roku jest spóżniona, w zeszłym roku o tej porze bylem ju stalym bywalcem na rzeką a w tym jeszcze nie, ryby mogą siedzieć w glebszych odcinkach jeszcze. a po drugie sprawdź czy dno sie nie zmieniło po zimie bo może sie płycizna zrobiła:( [2013-04-17 20:50]

maszd2222

Dno sprawdzone mierzone gruntomierzem [2013-04-18 16:28]