Problem ze szczupakiem

/ 10 odpowiedzi
Witam :)
Proszę o pomoc co do połowu szczupaka jesienią .
Na spinning zacząłem łowić  w wakacje  i to moja pierwsza jesień ze spinningiem :) 
Trafiają mi się  sztuki 30-45 cm i nic większego;/
W letnie dni nie było problemu z wymiarowym szczupakiem ale teraz  jest zimno i ryba schodzi głębiej i tu właśnie moje pytanie gdzie teraz  szukać szczupaka w rzece Warcie?? :)
dzięki za pomoc :)
Czaja91


Jak dużych przynęt używasz ?:) (2013/10/02 22:56)

sammy


Na przykład za główkami. (2013/10/03 07:52)

irek23


Ja tam szukam szczupaka trocęe na płyciznach trochę na głębszej wodzie. Nie ma reguły, w grudniu na wodzie 60cm trafia sie czasem większa sztuka niż w dołkach 3m. (2013/10/03 13:02)

dawid73132


Łowię  główkami od 10 do 25 g na gumy rożnych kolorów które  testuje wszystkie i takze mam swoje sprawdzone :) uzywam 9 cm ale słyszałem ze tzreba większe i to dużo większe :) 
Zacząłem w wakacje spinningować i dobrze mi to wychodziło lecz w letnich miejscówkach już  nie ma szczupaka :)  zimno i się przemieszczają nie wiem gdzie ;// (2013/10/03 13:51)

penbait


A pomyślałeś, że go nie ma bo jest już wyżarty? Następnym razem zanim zabierzesz jakąś rybę to przemyśl tą sytuację. (2013/10/05 13:08)

dawid73132


Co za pytanie.Przeze mnie na pewno nie bo wypuszczam a  żadna inna ryba ich nie zjadła :) Możliwe to jest ale nie sa zapewne zjedzone (2013/10/05 14:25)

rysiek38


A pomyślałeś, że go nie ma bo jest już wyżarty? Następnym razem zanim zabierzesz jakąś rybę to przemyśl tą sytuację.
(2013/10/05 14:41)

rysiek38


A pomyślałeś, że go nie ma bo jest już wyżarty? Następnym razem zanim zabierzesz jakąś rybę to przemyśl tą sytuację.


A przeczytałeś czego dotyczy wpis???- forum do nawracania to polecam Toruń i pewną organizacje :-)
a tak na serio to ryba jest zmiennocieplna czyli w chłodnej wodzie ma mniejszą przemianę materii,więc poluje rzadziej  ale na większe ofiary czyli wniosek prosty czyli mniej pobić ale większa szansa na konkreta (2013/10/05 14:51)

camelot


Warta jest długa jak tory kolejowe i nikt chyba nie jest w stanie wskazać Ci miejsca przebywania dużego szczupaka.  .....Jeśli wolno mi coś doradzić, to najlepszą drogą do grubego szczupaka jest własne doświadczenie !   Musisz bywać nad rzeką jak najczęściej !  Z biegiem czasu sam się nauczysz  , gdzie i kiedy szukać ryby.   Aby dobrze poznać rzekę i zwyczaje żyjących w niej ryb , potrzeba sporo czasu poświęcić - niestety.   A sprawa przynęt , która lepsza , a która gorsza , jest rzeczą drugorzędną .  - Wierz mi !  Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie i kiedy podać przynętę.  (2013/10/05 18:56)