Problem ze złowieniem lina i karasia

/ 9 odpowiedzi
Witam. Mam problem ze złowieniem lina i karasia na jeziorze. Jezioro nie jest małe. Za każdym razem podsypuję kukurydzą lub pszenicą lub zanętą, ale i tak rzadko mi bierze. Proszę powiedzcie mi co mam zrobic.
rafal-werblinsk

Kolego!Czy naprawdę jest karaś i lin.Jeżeli tak to znajdż miejsce 2-3 m od brzegu i głębokość około1,5-2m.Weż 1 część otrębów pszennych,1 część śruty kukurydziane,1/3 mielonej konopi,puszkę kukurydzy(nie twardej)1/2 kg bułki tartej.Dodaj cukru lub pudru.Po wymieszniu dodaj pinki pudełko duże.Lów na pinkę4-5 szt na haczyk.Przepon 0,14-0,16 haczyk 10-tka.łów skoro świt lub po zachodzie słońca.Jak będziesz nęcił systematycznie Będą wyniki.Pamiętaj woda musi być ciepła.Ja mam wyniki.A jeszcze dodaję gotowany pęczak bez przesady.Zapach kolendra lub anyż.Powodzenia (2013/01/13 16:46)

marek-debicki

Jeżeli jest w łowisku karaś, to możemy go łapać już na samym początku jak tylko puszczą lody. Miejscówki za raz za trzcinami, na nasłonecznionych miejscach,,,  zestaw umieszczamy nad dnem. łapiemy na pinkę lub białe, nęcimy delkatnie. Biorą niekiedy kapryśnie. Pó godzinki brać i godzinka przerwy. Zestaw delikatny, 2-3g spławik, 0,12-0,14 mm przypon około 25cm długości. (2013/01/13 17:24)

radzio1

Rozumiem. Skorzystam z waszych porad. A, na ty łowisku jest karaś i lin, bo ludzie tam je od czasu do czasu łowią. (2013/01/13 18:14)

mossak

tez mam taka wode zmien miejsce 1.5 m glebokosc max wyczysc dno jak jest mozliwosc  z 3 lub 4 m  kwadratowe i ciete rosowki lub robaki na dno o stalej godzinie przez 10 dni minimum  moze nie zna ryba kukurydzy i zolty kolor ja ploszy wdrazaj ja powoli troche cierpliwosci ale pierwsze 10 dni nie wrzucaj szukaj dno z moczarka i kapelonami powodzenia daj znac po sezonie jak poszlo (2013/01/13 19:18)

Artur z Ketrzyna

Witam. Mam problem ze złowieniem lina i karasia na jeziorze. Jezioro nie jest małe. Za każdym razem podsypuję kukurydzą lub pszenicą lub zanętą, ale i tak rzadko mi bierze. Proszę powiedzcie mi co mam zrobic.

Skorzystaj z wyszukiwarki na forum. a znajdziesz wiele fachowych porad....
o są bardziej sprawdzone przynęty i zanęta na karasia i lina... (2013/01/13 20:01)

radzio1

Dziękuje za wasze porady. Spróbuję ich w tym roku w moich wyprawach na lina (2013/01/14 15:35)

Jarosz1519

znajdź miejscówkę z kapelonami i trzciną kup zanętę lin karaś dragona z serii magnum o smaku czekoladowym ale przed tym zapytaj się na jaki smak łapią te liny i karasie i dopasuj zanętę a jak ci nie powiedzą to wypróbuj tą zanętę co ci poleciłem, białe robaczki lub rasówki i nic tylko trafić dzień i łapać
(2013/02/22 18:00)

cinek123

wez konski obornik. zrob go w kulke i zwiaz sznurkiem. w srodek napakuj pare garsci czerwonych robakow. wrzuc w wode1 za 3 dni wrzuc tam zestaw bez necenia. lin murowany. u nas dziala. zycze okazow. pozdro (2013/02/22 20:23)