Zaloguj się do konta

Problem ze złożeniem starego kołowrotka.

utworzono: 2012/12/31 19:49
marcinzaqwsx

Witam, mam problem ze złożeniem starego kołowrotka D.A.M Prince 1013, a konkretnie z dwoma częściami pokazanymi na zdjęciu. Nie wiem w jaki sposób je ułożyć. Proszę o pomoc. 


[2012-12-31 19:49]

irex

Jest to blokada wstecznych obrotów.Ostra część tej '' blaszki '' musi wchodzić na zęby głównej przekładni (te od spodu) aby blokować ją .Sprężynkę ustawiasz tak aby powodowała przesunięcie blokady (blaszki) w kierunku przekładni.Pokombinuj bo nie jest to trudne w zrobieniu,a ciężko mi to dokładnie wytłumaczyć.Powodzenia.
[2012-12-31 20:27]

marcinzaqwsx

Właśnie kombinowałem i nic nie wychodzi. Brakuje mi już pomysłów z tą sprężynką, ale i tak bardzo dziękuje, bo chociaż upewniłem się, że  tą blaszkę  wkładam  dobrze. Pozdrawiam. [2012-12-31 20:50]

irex

Ucho sprężyny wygięte w kształcie U ma być na niej , a to pod kątem prostym ma prawdopodobnie otworek w korpusie kołowrotka.
[2012-12-31 21:51]

MASTINO

Kolego, mieliśmy na forum najlepszego specjalistę od napraw wszelkich kołowrotków. On na pewno Ci pomoże, więc napisz do niego na GG. Jak chcesz jego numer GG to odezwij się do mnie na priv i Ci podam. [2012-12-31 22:51]

marcinzaqwsx

Bardzo dziękuje za instrukcje. Kołowrotek złożyłem i chodzi jak nowy ! :) Pozdrawiam.   [2012-12-31 23:02]

marcinzaqwsx

Bardzo dziękuję za instrukcję. Kołowrotek złożyłem, chodzi jak nowy! :) Pozdrawiam. [2012-12-31 23:06]

Artur z Ketrzyna

Właśnie kombinowałem i nic nie wychodzi. Brakuje mi już pomysłów z tą sprężynką, ale i tak bardzo dziękuje, bo chociaż upewniłem się, że  tą blaszkę  wkładam  dobrze. Pozdrawiam.

Ta sprężyna tym haczykiem opiera się z krawędź tej zapadki, druga część zapierać się powinna o korpus. Tak by przy zwolnieniu zapadki była dociskana do trybów.
Oliwka powinna pomóc jej lekko pracować. Zbyt gęsty towot będzie sklejał i zakłócał pracę z powodu słabej sprężynki.



[2013-01-01 13:36]

marcinzaqwsx

Artur, dzięki za instrukcje. Wszystkie kołowrotki smaruje smarem grafitowym, chyba że możesz polecić coś lepszego. Pozdrawiam. [2013-01-01 18:17]