Problem ze szpulą

/ 5 odpowiedzi
Witam mam problem ze szpula kupiłem nowy kołowrotek nawinołem zyłke (luzowałem i nawijałem).z kolegą probowałem zobaczyc jak kołowrotek i on trzymal koniec zylki ja probowalem zwijac, lecz nie dalo sie... przy mnalutkim opoze szpula kreciła sie razem z całym kołowrotkiem ...Wienc jakby brala np: płotka lub okleja nie mogl bym jej zaholowac bo cala szpula by sie kreciła i nie przyciagała ryby a podejzewam ze ryba by brała zyłke              Prosze o pomoc jestem nowy w wędkowaniu . 
ryukon1975


Źle założyłeś szpulę na oś lub nieprawidłowo ustawiłeś hamulec.
Spróbuj poskładać go od nowa prawidłowo,powinno pomóc. (2012/07/14 12:36)

u?ytkownik54091


Maciek. Zrób tak jak piszą koledzy powyżej. Tzn. sprawdź czy masz dokręcony hamulec i czy dobrze jest założona szpula. Ale jak zakładasz szpulę na ośkę, to ona musi wydać charakterystyczny "pstryk". Wtedy jest pewność, że siedzi na swoim miejscu. Podczas jej zakładania musisz ją obracać równocześnie lekko dociskać, aby weszła na poprzeczny bolczyk. Pozdrawiam Bogdan
(2012/07/14 15:10)

maciej-grzeskow


Jak sprawdzic czy mam hamulec dokrecony ? (2012/07/14 20:14)

CZzesio


Cześć :) Wszystko zależy od tego jaki posiadasz kołowrotek ... na obrazku zaznaczyłem ( 1.) pokrętło "hamulca tylnego" , natomiast (2.) pokrętło hamulca umieszczonego na szpuli ...  ...hmmm   może też tak być , że pokrętło będzie i z tyłu i z przodu kołowrotka ... najlepiej gdybyś wkleił fotkę swojego kręciołka .Ale póki co spróbuj delikatnie dokręcać (w prawo)  pokrętło 1. lub 2. i sprawdzaj czy żyłka nadal się luźno wysnuwa. (2012/07/14 20:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.