Problem z silnikiem Haswing Osapian 40lbs

/ 5 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem Haswing Osapian 40lbs. Wpada czasem w wibracje i śruba jakby trochę zwalnia. Najczęściej dzieje się to po dłuższym płynięciu. Czasem pomaga zmiana biegu na wyższy albo niższy, czasem samo ustaje po pewnym czasie płynięcia albo po wyłączeniu silnika na jakiś czas. Co może być przyczyną? Niebawem będę wysyłał na serwis na przegląd do przedłużenia gwarancji i chciałbym żeby na pewno to naprawili.
arxel4

Silnik mam okolo 1,5 roku, problem zaczal sie jakies 2 miesiace temu. Przelacznik biegow 5/3 (bez maximizera). (2019/08/21 20:15)

z@mela

na początem warto zdjąć śrubę i sprawdzić czy nie wkręciła się linka jakiegos cyrpinuśnika czy innego karpiarskiego plemienia . (2019/08/22 00:04)

amstaf358

Niestety wibracje Haswinga to uroda tych silników,szczególnie z tych najmocniejszych modeli,wynika to ze zle wyważonej śruby,mój z maxiem ,55/60 lbs tez wpada w wibracje powyżej orientacyjnego 3 biegu........ (2019/08/22 09:08)

arxel4

Same wibracje bym przeżył, ale niepokoi mnie ze silnik wyraźnie zwalnia i wydaje całkiem głośny dźwięk. Brzmi to jakby się coś zacierało. Możliwe że pada przełącznik biegów i trochę przerywa? (2019/08/22 15:05)

jakrzysiek

Zadzwoń do tych ludzi i podpytaj
https://www.mc-sklep.pl/serwis-silnikow-zaburtowych-pm-8.html (2019/08/22 22:26)