Pellet truskawkowy Best Bait

/ 9 odpowiedzi
Witam,

Zakupiłem ostatnio pellet 4mm truskawka firmy BestBait. 
Chciałem w domu ogarn±ć jak to wszystko się namacza, bo dopiero zaczynam przygodę z metod±.
Próbowałem trzech sposobów namaczania:
1. zalałem cały wod± i odczekałem 4 minuty
2. wlałem trochę wody, odczekałem minutę, znowu podlałem i odczekałem
3. wlałem więcej wody i odczekałem 10 minut

Za każdym razem z pelletu wydobywał się jakby ¶luz, czy klej i pellet z punktów 2 i 3 przytwierdzony do podajnika i wrzucony do wody kompletnie nie chciał odpa¶ć, a pellet z punktu 1. nie chciał w ogóle się przytwierdzić do podajnika.
I za każdym razem był oblepiony tym dziwnym czym¶, nie był to po prostu pellet posklejany ze sob±, tylko pellet posklejany tym "czym¶"

Proszę o jakie¶ porady co robię Ľle

Pozdrawiam
vaderfishing


Witam, z pelletem tej marki nie miałem styczności ale przedstawię w jaki sposób ja namaczam tą zanętę. Do porcji pelletu wlewam trochę wody i mieszam a następnie odstawiam na czas rozkładania sprzętu w międzyczasie sprawdzając czy wypił już wszystko i czy się klei- jeśli jest suchy dolewamy kolejną małą dawkę wody. W ten sposób rzadko zdarza mi się aby pellet nie pracował lub nie kleił się. Częściej jednak dolewam do pelletu więcej wody(tak aby prawie był zanurzony) A po 2/3 minutach dosypuję suchej zanęty lub method mixu-wg mnie lepiej sprawdza się w połączeniu niż sam pellet. Pozdrawiam (2017/09/12 22:42)

DziubsoN


Ja używam pelletu tej marki i faktycznie trzeba dluzej poczekać aż on będzie się wygodnie nakładać do methody. Wszystko też zależy jak± wod± zalewałe¶. Ciepła woda zdecydowanie przy¶piesza proces "rozpadu" pelleciku. Ja osobi¶cie jak idę na ryby to pierwsz± czynno¶ci± jest rozrobienie pelletu nad wod± a potem rozkładanie sprzętu. Teraz nadchodz± chłodniejsze dni więc woda w zbiorniku będzie coraz chłodniejsza więc dłużej bedziesz musiał poczekać. Radzę jednak spróbować na mniejszy pellet 2mm jest u mnie podstaw±, mam kilka też 4mm i mało co ich używam wła¶nie dlatego bo długo trzeba czekać aż będ± zdatne do użytku. WeĽ ze sob± na ryby 2mm i 4mm , rozrób je równocze¶nie i najpierw łów na 2mm a potem zakładaj sobie 4mm. 
Dam Ci jeszcze jedn± radę... Biorę zawsze kukurydzę i wodę z puszki wlewam własnie do pelletu , daje to dodatkowy zapach który (tak s±dzę) lepiej pracuje w wodzie i dosypuje kukurydze do pelleciku. Na efekty z tymi Bestbaitami nie narzekam bo rybki je u mnie lubi± 
Odpowiadaj±c na twoje pytanie to robisz wszystko dobrze tylko trzeba dłużej poczekać aż namoknie dobrze i tyle :)
Powodzenia i pozdrawiam (2017/09/13 06:47)

kacper-stoczkowski


Oo dzięki za odpowiedĽ ;) Faktycznie wybiorę się po co¶ 2mm tak jak piszesz  (2017/09/13 10:41)

kacper-stoczkowski


A jeszcze jedna sprawa, zalewasz pellet tak żeby cały był zakryty wod±? Je¶li tak to ile czekasz żeby to się wsi±knęło? Z 10 min? (2017/09/13 12:24)

DziubsoN


Ja zalewam go stopniowo , na pewno nie cały wod±. Mówię tutaj o pellecie 2mm a nie 4mm. Wlewam tylko troche na pocz±tek zeby trochę zmiękn±ł. Nie robie z tego jakiej¶ rozmoczonej masy tylko mokry, sypki ale lepi±cy się do siebie w niewielkim stopniu pellet. Metod± prób i błędów do tego dojdziesz. Je¶li ryba żeruje to nawet jak za mocno ¶cisniesz to stada leszczy / karas/ karpi sobie z tym poradz± ;p  
Ale lepiej jest zeby sam sie po jakims czasie w wodzie rozpadł. (2017/09/14 06:38)

Jędrula


I wszystko jasne :

1 -  https://www.youtube.com/watch?v=JqNo-MMIUyI
2 - https://www.youtube.com/watch?v=r3K67F85u0A - instrukcja a propos pelletów :) (2017/09/14 08:10)

DziubsoN


Polecam Ci jeszcze kombinować z zanętami. Często mieszam np zwykł± zanętę na karpia z pelletem 2/4mm  lub pellet truskawkowy np z halibutem. Często takie mieszanki mi się lepiej spisywały niż zwykły jeden zapach. Teraz jesień nadchodzi wiec powinny lepiej w sumie brac na "¶mierdziele" choć też nie do końca to musi się u Ciebie sprawdzić. U mnie już ¶mierdziele zaczynaj± działać po letniej przerwie. (2017/09/14 08:29)

donmariano


Dużo zależy od samego pelletu. Jedne ładnie chłon± wodę do ¶rodka a inne tylko powierzchniowo. Polecam kupić pudełko z Guru i do tego sitko pelletowe. Wsypuję pellet do sitka i calo¶ć zamaczam w zależno¶ci od grubo¶ci od sekundy do kilku sekund. Pozdbywam się nadmiaru wody, mieszam delikatnie i odstawiam, co jaki¶ czas mieszaj±c. Z chłonnym pelletem nie m problemów, po parunastu minutach jest gotowy i wystarczy dowilżać najlepiej zraszaczem co jaki¶ czas. Do mniej chłonnego dodaję dipu, gęstego albo klej±cego i czekam parę minut. Cięzko wyrazić słowami jak± konsystencję mamy uzyskać, ale głównie chodzi o to żeby nie było zbyt sucho ani zbyt wilgotno. Pellet musi zachować kształt, najgorzej jak zaczyna się miejscowo robić pasta. Zasada któr± się warto kierować w dolewaniu wody to mało, stopniowo i równomiernie.
Je¶li dalej będ± problemy to polecam tańsze Pellety Skreting Coarse lub Aller Aqua niskotłuszczowe. Łatwe w przygotowaniu i skuteczne. (2017/09/16 10:28)