Pellet truskawkowy Best Bait

/ 9 odpowiedzi
Witam,

Zakupiłem ostatnio pellet 4mm truskawka firmy BestBait. 
Chciałem w domu ogarnąć jak to wszystko się namacza, bo dopiero zaczynam przygodę z metodą.
Próbowałem trzech sposobów namaczania:
1. zalałem cały wodą i odczekałem 4 minuty
2. wlałem trochę wody, odczekałem minutę, znowu podlałem i odczekałem
3. wlałem więcej wody i odczekałem 10 minut

Za każdym razem z pelletu wydobywał się jakby śluz, czy klej i pellet z punktów 2 i 3 przytwierdzony do podajnika i wrzucony do wody kompletnie nie chciał odpaść, a pellet z punktu 1. nie chciał w ogóle się przytwierdzić do podajnika.
I za każdym razem był oblepiony tym dziwnym czymś, nie był to po prostu pellet posklejany ze sobą, tylko pellet posklejany tym "czymś"

Proszę o jakieś porady co robię źle

Pozdrawiam
vaderfishing

Witam, z pelletem tej marki nie miałem styczności ale przedstawię w jaki sposób ja namaczam tą zanętę. Do porcji pelletu wlewam trochę wody i mieszam a następnie odstawiam na czas rozkładania sprzętu w międzyczasie sprawdzając czy wypił już wszystko i czy się klei- jeśli jest suchy dolewamy kolejną małą dawkę wody. W ten sposób rzadko zdarza mi się aby pellet nie pracował lub nie kleił się. Częściej jednak dolewam do pelletu więcej wody(tak aby prawie był zanurzony) A po 2/3 minutach dosypuję suchej zanęty lub method mixu-wg mnie lepiej sprawdza się w połączeniu niż sam pellet. Pozdrawiam (2017/09/12 22:42)

DziubsoN

Ja używam pelletu tej marki i faktycznie trzeba dluzej poczekać aż on będzie się wygodnie nakładać do methody. Wszystko też zależy jaką wodą zalewałeś. Ciepła woda zdecydowanie przyśpiesza proces "rozpadu" pelleciku. Ja osobiście jak idę na ryby to pierwszą czynnością jest rozrobienie pelletu nad wodą a potem rozkładanie sprzętu. Teraz nadchodzą chłodniejsze dni więc woda w zbiorniku będzie coraz chłodniejsza więc dłużej bedziesz musiał poczekać. Radzę jednak spróbować na mniejszy pellet 2mm jest u mnie podstawą, mam kilka też 4mm i mało co ich używam właśnie dlatego bo długo trzeba czekać aż będą zdatne do użytku. Weź ze sobą na ryby 2mm i 4mm , rozrób je równocześnie i najpierw łów na 2mm a potem zakładaj sobie 4mm. 
Dam Ci jeszcze jedną radę... Biorę zawsze kukurydzę i wodę z puszki wlewam własnie do pelletu , daje to dodatkowy zapach który (tak sądzę) lepiej pracuje w wodzie i dosypuje kukurydze do pelleciku. Na efekty z tymi Bestbaitami nie narzekam bo rybki je u mnie lubią 
Odpowiadając na twoje pytanie to robisz wszystko dobrze tylko trzeba dłużej poczekać aż namoknie dobrze i tyle :)
Powodzenia i pozdrawiam (2017/09/13 06:47)

kacper-stoczkowski

Oo dzięki za odpowiedź ;) Faktycznie wybiorę się po coś 2mm tak jak piszesz  (2017/09/13 10:41)

kacper-stoczkowski

A jeszcze jedna sprawa, zalewasz pellet tak żeby cały był zakryty wodą? Jeśli tak to ile czekasz żeby to się wsiąknęło? Z 10 min? (2017/09/13 12:24)

DziubsoN

Ja zalewam go stopniowo , na pewno nie cały wodą. Mówię tutaj o pellecie 2mm a nie 4mm. Wlewam tylko troche na początek zeby trochę zmięknął. Nie robie z tego jakiejś rozmoczonej masy tylko mokry, sypki ale lepiący się do siebie w niewielkim stopniu pellet. Metodą prób i błędów do tego dojdziesz. Jeśli ryba żeruje to nawet jak za mocno ścisniesz to stada leszczy / karas/ karpi sobie z tym poradzą ;p  
Ale lepiej jest zeby sam sie po jakims czasie w wodzie rozpadł. (2017/09/14 06:38)

Jędrula

I wszystko jasne :

1 -  https://www.youtube.com/watch?v=JqNo-MMIUyI
2 - https://www.youtube.com/watch?v=r3K67F85u0A - instrukcja a propos pelletów :) (2017/09/14 08:10)

DziubsoN

Polecam Ci jeszcze kombinować z zanętami. Często mieszam np zwykłą zanętę na karpia z pelletem 2/4mm  lub pellet truskawkowy np z halibutem. Często takie mieszanki mi się lepiej spisywały niż zwykły jeden zapach. Teraz jesień nadchodzi wiec powinny lepiej w sumie brac na "śmierdziele" choć też nie do końca to musi się u Ciebie sprawdzić. U mnie już śmierdziele zaczynają działać po letniej przerwie. (2017/09/14 08:29)

donmariano

Dużo zależy od samego pelletu. Jedne ładnie chłoną wodę do środka a inne tylko powierzchniowo. Polecam kupić pudełko z Guru i do tego sitko pelletowe. Wsypuję pellet do sitka i calość zamaczam w zależności od grubości od sekundy do kilku sekund. Pozdbywam się nadmiaru wody, mieszam delikatnie i odstawiam, co jakiś czas mieszając. Z chłonnym pelletem nie m problemów, po parunastu minutach jest gotowy i wystarczy dowilżać najlepiej zraszaczem co jakiś czas. Do mniej chłonnego dodaję dipu, gęstego albo klejącego i czekam parę minut. Cięzko wyrazić słowami jaką konsystencję mamy uzyskać, ale głównie chodzi o to żeby nie było zbyt sucho ani zbyt wilgotno. Pellet musi zachować kształt, najgorzej jak zaczyna się miejscowo robić pasta. Zasada którą się warto kierować w dolewaniu wody to mało, stopniowo i równomiernie.
Jeśli dalej będą problemy to polecam tańsze Pellety Skreting Coarse lub Aller Aqua niskotłuszczowe. Łatwe w przygotowaniu i skuteczne. (2017/09/16 10:28)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja