Problem z karpiem

/ 14 odpowiedzi
Witam mam kolejne pytanie tym razem do karpiarzy...Koledzy po kiju juz od dlugiego czasu na moim łowisku nikt nie złapał miśka powyżej 15-17kg a pływaja takie po 20-22kg na łowisku nie ma karpiarzy a łowcy karpi po 10-13kg to wędkarze nęcący leszcze (zazwyczaj kukurydzą i ziemniakiem) i tu moje pytanie w kwietniu będę miał 7 dni wolnego i chce zapolować chociarz na takie do 12-15kg... chciałbym się zapytać co do nęcenia chodzi mi o ziarna jakie stosowac i bede je przyzwyczajał małymi porcjami do protein i pelletu...to co posiadam ;-2 wędki karpiowe do 120g wyrzutu- cięzarki 60-65-100g-plecionke 0,22mm ok 18 kg wytrz.-kulki adder carp ananas - ryba-kulki o smaku kiwi-kulki pop-up scopex-pellet i granulat konopia - kukurydza-kukurydzę surową ok 5 kg-pożadne haki karpiowe nr 6-wszelkie zyłki od 0,08 do 0,40mm
i teraz pytanie jaki zestaw zrobic jak zarzucić aha i mam woreczki PVA podawać dywanowo czy punktowo dodam łowisko muliste powierzchnia łowiska 24ha prosze o pomoc... pozdrawiam
użytkownik26223

Wędki masz dobreNa kołowrotki nawiń żyłkę o śr około 0.30mmProponuje ci zrobić klasyczny zestaw "samozacinający"  na moim chomiku są zamieszczone filmiki instruktażowe 
http://chomikuj.pl/jarek-ds/w*c4*99dkarstwo/filmy+w*c4*99dkarskie/kr*c3*b3tkie+filmy+instrukta*c5*bcowe

ciężarek ok 80g  piszesz że dno muliste a więc ciężarek płaski aby sie mniej zapadałCo do przynęt radził bym ci łowić na tzw bałwanki ( kulka tonąca + pop up) na 1 wędke łów na kulki a na 2 załóż 2 ziarenka Kukurydzy + 2 ziarna kuku pływającej co do nęcenia to siatkę PVA (z pelletem .kulkami) zaczepiasz do haka i rzucasz.
PS nie zapomnij o obszernym podbieraku i o maciePasją sie żyje nie pożywia. (2011/12/29 13:05)

użytkownik77866

Morze wiesz gdzie jest najgłębsze miejsce w tym łowisku jeśli nie to popytaj sie wędkarzy.Jesli masz 7 dni wolnego to morzesz troche ponęcić w najgłębszym miejscu ja zazwyczaj robie to tak jeśli to na prawde duże jezioro to na pierwszy dzień dobra zanęta jakiś 1 kg do tego pół puszki kukurydzy i grochu do tego aromat wanilli i 5 łyrzek miodu na drugi dzien 1puszka kukurydzy i 1puszka grochu i na trzeci pół puszki kukurydzy i 1 puszka grochu a potem 4 dnia nad wode ze sprzętem i na hak morzerz dać kulki ale raczej taniej wyjdzie dać jedno ziarnko grochu i kukurydzy hak 4 a i jeszcze jedno nęć około tej godziny której zamierzarz łowić. (2011/12/29 13:10)

marek-debicki

Z tym najgłębszym miejscem w kwietniu trochę bym polemizował. Moim zdaniem szukać by należało dobrze nasłonecznionych wypłyceń. W miarę możliwości jak najbliżej roślinności wodnej, głównie trzcin. Jednym słowem w rejonie miejsc, gdzie jak najszybciej będzie się rozwijał naturalnym pokarm karpi. (2011/12/29 13:22)

piotrcarp

Mozesz juz wczesniej zaczac necic kukurydza , kulkami i peletem jak chcesz lapac te wieksze karpie to nie syp kupnej zanety bo zwabisz drobnice jak w kwietniu bedzie ladna sloneczna pogoda to karpie zaczna wychodzic na plytsza wode . Najlepiej necic dwa miejsca na plytszym i na glebszym tylko nie przesadzaj z iloscia necenia to jeszcze nie lato i latwo przekarmic. Obserwuj wode moze ci sie uda zlokalizowac gdzie karpie pojawiaja sie najczesciej i tam mozesz probowac necic (2011/12/29 14:30)

galek1221

tzn znam miejsce gdzie karpie bardzo często się spławiają ale jest tam strasznie dużo "wędkarzy" którzy tylko czekaja na zanęcone miejsce czy jest sens w takim miejscu łapać ? (2011/12/29 15:00)

piotrcarp

Takie miejsca gdzie duzo wedkarzy lowi to wieksze karpie omijaja bo jest zbyt wiele larma najlepiej usiasc z namiotem na caly tydzien w takim miejscu gdzie masz mozliwosc umiescic zestawa na plytszej i na glebszej wodzie ale zdala od tlumow wedkarzy uganiajacymi sie za malymi karpikami na patelnie (2011/12/29 15:05)

norbert851

witamMiałem podobną sytuacje jak ty, tzn. tydzień wolnego. Wiedziałem jak go spędzę, logiczne na rybach, ale nie wiedziałem jak te ryby skłonie do współpracy i gdzie ich będę szukał. Wtedy usiadłem do komputera i zajrzałem na kilka stron karpiowych, nałykałem się tyle wiedzy że prawie mi głowa pękła , i tak nic nie wiedziałem. po przeanalizowaniu tego co się naczytałem stwierdziłem że zrobie tak; będę nęcił przez tydzień przed zasiadką ale co drugi dzień w płytkim bardzo nasłonecznionym miejscu przy trzcinach. Gdy zacząłem łowić nęciłem tylko przy pomocy woreczka PVA. przez pierwszy dzień nic, od drugiego dnia zaczęło się coś dziać złowiłem jednego miśka 8kg i tak co drugi dzień z tym że ja łowiłem na dzikiej wodzie. I myślę że jeżeli na dzikiej wodzie ta strategia okazała się skuteczna to na łowisku powinno być jeszcze lepiej. pozdro (2011/12/29 18:04)

galek1221

a co myślicie o konopiach i orzechach tygrysich jako zanęcie??? (2011/12/29 21:55)

marek-debicki

Ja osobiście tej wiosny próbuję jeden zestaw na pęczek dżdżownic lub rosówkę, drugi przynęty naturalne lub kulki. Pellet na pewno z rybim smrodkiem. (2011/12/29 23:14)

galek1221

kolego norbert źle mnie zrozumiałeś ja też łowie na dzikim łowisku jest to jezioro 24ha z głebokością od 1m do 15-17m (2011/12/29 23:39)

piotrcarp

Kolego galek1221 jak chcesz dac na przypon plecionke o wytrzymalosci 20 kg to co nawiniesz na kolowrotek? Moim zdaniem taka mocna plecionka na przyponie nie jest potrzebna wystarczy dac sufixa 20lb lub 25lb i wyciagniesz miska 30kg bez problemu a jak wejdzie ci w zaczepy to i lina stalowa ci nie pomoze (2011/12/29 23:48)

galek1221

dzięki za zainteresowanie sądzisz kolego żeby dać coś delikatniejszego na przypon...hmmm sam nie wiem a jakiej firmy czy firmy prologic czy tandem baits sa godne polecenia?? jak macie dobre sprawdzone plecionki przyponowe to proszę link (2011/12/29 23:54)

piotrcarp

Sufix ma dobre plecionki (2011/12/30 00:18)