Problem z żyłką odległościową

/ 35 odpowiedzi
swiezy


Wybrałeś bardzo dobrą żyłkę i niema potrzeby jej zmieniać .  "TRABUCCO" to świetny produkt łowie od kilku sezonów i nie narzekam .Po prostu skręciłeś ją przy nawijaniu  .Jest na to sposób .Wiążesz do końca krętlik ,kolega bierze miedzy palce i wyciąga z kołowrotka  prawie cały zapas ,następnie kilkakrotnie napinasz i luzujesz linkę i powinna się odkręcić .
To co pokazujesz na zdjęciu nazywamy ,,brodą " albo skręciłeś ją przy nawijaniu albo jest jej za dużo na szpuli i przy łowieniu pod wiatr może dochodzić do takich  przypadków .  (2010/04/04 10:33)

szymbor


oprócz tego wszystkiego mocuj również przypon z żyłką główna za pomocą krętlika ;) (2010/04/04 10:33)

u?ytkownik13163


"oprócz tego wszystkiego mocuj również przypon z żyłką główna za pomocą krętlika ;)" Przypon do żyłki głównej zawsze mocowałem przy pomocy krętlika.

A co do wypowiedzi swiezego to w jaki sposób Pan nawija żyłkę na kołowrotek?

(2010/04/04 10:38)

u?ytkownik1117


kolego, to nie wina żyłki, to twoja wina, po pierwsze, za mocno nawinąłes zyłkę, po drugie, za lużny masz hamulec kołowrotka, po trzecie, żle rozmieszczone obciążenie spławika, poprzez ściąganie zestaw się obraca i ciągle bedziesz miał skręconą zyłkę

teraz mogę ci powiedzieć , że tę żyłkę napewno wyrzucisz, bo na nia juz dobrze nie połowisz

rada, kupuj żyłki , bez pamięci, możesz załozyć mały karabińczyk, dobrze rozmieść obciążenie spławika ..............

(2010/04/04 10:39)

u?ytkownik1117


acha, żyłki TRABUCCO"  dla mnie są najlepsze do metody odległościowej, i nie ma potrzeby zmieniać firmy, może jeszcze RED DEVIL , dorównują TRABUCCO , łowię kilka dobrych lat tymi zyłkami i wiem co są warte ............ (2010/04/04 10:42)

u?ytkownik13163


Czy jak mam rozmieszczać to obciązenie, do teraz zawsze robiłem tak, że najcięższa oliwka była najniżej. A reszta kolejno co 2 cm (2010/04/04 10:45)

SEBEK3


Na jednej odległośćiówce mam trabucco poczytałem trochę i na drugiej mam browning sinking match line  - jest rewelacyjna. Trabucco najprawdopodobniej zmienię na browninga na tej drugiej odległośćiówce. jak nawijam to przez szmatkę z płynem do naczyń po zarzuceniu żyłka dosłownie przecina wodę polecam.

 

(2010/04/04 11:52)

u?ytkownik13163


A może wina jest gdzieś w zestawie? Może źle rozmieszczone obciążenie może coś innego? Daję link do rysunku mojego zestawu. http://img8.imageshack.us/img8/1339/zestawx.png (2010/04/04 11:56)

u?ytkownik18880


Stara może nie tyle ale jakościowo nie najlepsza nie każda żyłka jest idealna ale kołowrotek mam taki sam choć go już nie używam ale żyłkę nawijał zawsze dobrze wg. mnie żyłka którą masz to jakaś podróbka (2010/04/04 13:01)