Zaloguj się do konta

Problem z żyłką do kołowrotka

utworzono: 2013/12/24 12:34
kuba234p

Więc mój problem , a  raczej dylemat jest taki że mój kołowrotek do feedera , według przelicznika internetowego może pomieścić ok. 280m żyłki 0,25mm.Jest to kołowrotek Cormoran Black Master 8pi 3000.I nie wiem czy kupić żyłke Team Dragon Ultra 150m. i do niej dać podkład na kołowrotek ze starszej żyłki czy lepiej będzie kupić żyłke Dragon Maxima Match & Feeder/ Carp & Feeder (ale co do tej drugiej nie ejstem przekonany do zielonego koloru :/).I jak myślicie Kupować Team Dragon Ultra i zakładać podkład czy Dragona Maxime i nawijać całą szpulę?W  tym sezonie urzywałem Team Dragon , więc nie musiałem dawać podkładu , ale Maxima też podobno jest tak samo dobra. [2013-12-24 12:34]

wuwuzela

To głównie zależy od tego jak daleko będziesz rzucał i jakie ryby będziesz łowił. Jeżeli będziesz rzucał na odległość 100m z podkładką to gdy weźmie Ci coś większego to nie będzie fajnie bo podkładka nie wytrzyma i będzie po rybie, dlatego lepiej kupić żyłkę na całą szpulę. Tak jest najbezpieczniej.

Pozdrawiam 

Damian

[2013-12-24 19:11]

kuba234p

Racja :) , dzięki i WeSoŁyCh ŚwIąT !!! [2013-12-24 23:10]

ryukon1975

To głównie zależy od tego jak daleko będziesz rzucał i jakie ryby będziesz łowił. Jeżeli będziesz rzucał na odległość 100m z podkładką to gdy weźmie Ci coś większego to nie będzie fajnie bo podkładka nie wytrzyma i będzie po rybie, dlatego lepiej kupić żyłkę na całą szpulę. Tak jest najbezpieczniej.

Pozdrawiam 

Damian

Wytrzyma, dlatego że podstawową zasadą jest że podkład robi się z żyłki znacznie grubszej/mocniejszej od żyłki głównej.

Jeśli łowi się na niedużych dystansach do 60-70 m to nie ma sensu nawijać 300 m żyłki połowa żyłki na dole szpuli nigdy nie będzie użyta lepiej zrobić podkład z grubej żyłki a na to 150 m żyłki roboczej którą w razie potrzeby należy wymieniać.

[2013-12-25 06:34]

kuba234p

Pozdrawiam 

Damian

Wytrzyma, dlatego że podstawową zasadą jest że podkład robi się z żyłki znacznie grubszej/mocniejszej od żyłki głównej.

Jeśli łowi się na niedużych dystansach do 60-70 m to nie ma sensu nawijać 300 m żyłki połowa żyłki na dole szpuli nigdy nie będzie użyta lepiej zrobić podkład z grubej żyłki a na to 150 m żyłki roboczej którą w razie potrzeby należy wymieniać.

A jak dam podkład to żyłka (główna) nie będzie czepiać się o węzeł??

[2013-12-25 11:10]

ryukon1975

Jest dużo rodzajów węzłów jeśli zastosujesz właściwy, prawidłowo go zawiążesz i umieścisz " z tyłu przy ścianie szpuli to nic nie będzie czepiać. 

Węzeł ma być mocno wciśnięty w podkład, przy samej ścianie szpuli gdzie wskazuje strzałka. 

[2013-12-25 11:27]

kuba234p

Jest dużo rodzajów węzłów jeśli zastosujesz właściwy, prawidłowo go zawiążesz i umieścisz " z tyłu przy ścianie szpuli to nic nie będzie czepiać. 

Węzeł ma być mocno wciśnięty w podkład, przy samej ścianie szpuli gdzie wskazuje strzałka. 

A i mówisz że jak wcisne węzeł na koniec szpuli to nie będzie czepiać :) , właściwie nie pomyślałem o tym, Jeśli kupie żyłke Team Dragon to napewno to zrobie , a jakim węzłem polecasz związać żyłke z  podkładem? I łowie na odległościach max. 80m. od brzegu , więc powinno wystarczyć.  [2013-12-25 11:35]

ryukon1975

Żyłki do tego węzła nie powinny mieć bardzo dużej różnicy w średnicach.

Czyli jeśli żyłka główna ma np. 0,25 mm to podkład nie powinien mieć więcej jak 0,30 mm.

[2013-12-25 11:45]

kuba234p

Żyłki do tego węzła nie powinny mieć bardzo dużej różnicy w średnicach.

Czyli jeśli żyłka główna ma np. 0,25 mm to podkład nie powinien mieć więcej jak 0,30 mm.

Dobrze sie składa bo na podkład mam zamiar urzyć ,  Team Dragon 0,28mm (z  zeszłego sezony).

Jeszcze pomyślę co do wyboru, bo w  moim sklepie różnica w  cenie wynosi 5-7zł nie wiem czy nie opłaca sie bardzej kupić 300m Maximy. Zobacze co będzie w  świeżej dostawie an wiosnę.

[2013-12-25 20:03]