Zestawem końcowym-opinie ,porady.

/ 5 odpowiedzi
Jestem początkującym karpiarzem , miałem zestaw końcowy taki: ciężarek centryczny-krętlik-plecionka-haczyk-włos i zakładam na to siatkę PVA. Na haczyk nadziewałem.Odkryłem, że to się prawie cały czas plątało i zastosowałem taki zestaw   https://undercarp.pl/portal/przypon-karpiowy-do-dalekich-rzutow-antysplataniowy-jak-zrobić a na górze bezpieczny klips. Dzisiaj byłem na rybach 4 razy ściągnąłem splątany zestaw o bezpieczny klips, podsyłam zdjęcie  mojego zestawu. Doradźcie mi proszę co ja mam zrobić , może jakiś inny przypon lub inne ciężarki centryczne czy coś w tym stylu.Czekam na propozycje.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Wywal to dziwadło. Zrób przypon z jednego kawałka plecionki. Jak masz możliwość użyj plecionki w otulinie. Przy haczyku i na włosie usuń otulinę.
JKarp (2019/03/24 09:36)

Ziomecki_sd


hmmmm dziwne to toto jak kolega napisał‚ jeden kawałek plecionki i do dzieła (2019/03/24 11:23)

tobiasz12


https://youtu.be/NVEvUJBQ94M
Witam. Masz tu Kolego filmik poglądowy jak w prosty sposób uniknąć splątań podczas rzutów z użyciem siatek PVA. Powiem Ci, że od kiedy poznałem ten patent, zapomniałem o splątanych przyponach z miękkiej plecionki. Proste i skuteczne! A co do budowy twojego przyponu, to odcinek fluorocarbonu powinien być znacznie dłuższy w Combi Rigu od plecionki. W ten sposób usztywnisz zestaw i unikniesz splątań. w takich zestawach siatkę PVA lepiej założyć na specjalny klips. https://youtu.be/fe9b4C42kxo   (2019/03/30 22:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tobiasz12


Na zdjęciu znajdują się moje ulubione przypony. Pierwsz z góry to Blow Back Rig wykonany z miękkiej pleconki UNDERCARP ultra soft 25 lbs, którego najczęściej używam z siatkami PVA tak jak Adrian Modzelewski w filmiku. Kolejny to Ronnie Rig do budowy którego użyłem fluorocarbonu 0,45 mm 31, 5lbs. Ostatni to Combi Rig, który jest połączeniem tych dwóch materiałów. Zwróć uwagę na długość przyponów i stosunek długości materiałów w Combi Rigu. W przypadku 2 i 3 przyponu, stosuję klips do PVA lub przewlekam je długą igłą przez siateczkę. A co do ciężarków, to wiadomo nie od dziś, że centryczne mniej się plączą w czasie rzutu. (2019/03/30 22:39)

tobiasz12


A, jeszcze miałem wspomnieć o ochraniaczu antysplątaniowym, który na tym filmie Undercarp jest po prostu za krótki w stosunku do długości całego przyponu. A w twoim przyponie w ogóle nie występuje. A to błąd. Im dłuższy tym lepiej. Pozdrawiam i połamania! (2019/03/30 23:02)