Problem z zestawem karpiowym

/ 4 odpowiedzi
Witajcie. Nic nie pomaga, więc postanowiłem się tutaj poradzić. Łowię na mulistym niedużym stawie. Stosując leadcora i ciężarek 80 gram kulka tonąca się zapadała w muł i wyciągając zestaw miałem na ciężarku i haku zielsko. Postanowiłem zmienić zestaw i zastosować ciężarek 40 gram na rurce antysplątaniowej, lecz tutaj plątał mi się przypon z rurką. Jaki zestaw mam zastosować, nie wiem ile jest tam mułu. Efekty są jedynie na sprężynę. Chcę spróbować na kulki.
JKarp


Poszukaj jak zrobić zestaw helikopterowy zmodyfikowany.JK (2014/04/04 06:04)

pawel83q


Poszukaj jak zrobić zestaw helikopterowy zmodyfikowany.JK

Popieram to co pisze janusz zestaw helikopterowy to lekarstwo na muł sam wędkuje na zbiornikach mulistych i spisuje się w 100% ale też go przerobiłem  długość rurki antysplontaniowej to ok 80cm w srodek nie daje zyłki lecz  plecionke z włosami tytanowymi i chyba to co ważne przypon z fluocarbonu nie łaczony strzałowo sam fluocarbon ok 10-15cm wtedy ładnie się kręci odległość od kretlika z przyponem mam 50cm wtedy pewność że nie zapadnie się w muł nawet na ciężarku 90gr już 2 rok go używam i jest w 100% sprawdzony 0 plontania się czy problemu z zacięciem a co do kulek pop-up stosuje na mulistym dnie wcześniej zalane syropkiem powód prosty intesywniej pachną i robie by się unosiły jakieś 2cm nad dnem. Tu masz linka jak zrobić http://www.youtube.com/watch?v=uIl9wm9J-qU ( ja nie stosuje śrucin na wezle lecz rurki termokurczliwe tak jak i do przyponu z hakiem od kretlika daje rurke by zakryła oczko w kretliku i została na fluocarbonie jakieś 2-3cm usztywnia to podczas krecenia się zestawu i nie plącze się )  (2014/05/14 11:30)

pawel83q


http://karpmax.pl/filmy-wedkarskie/jak-zrobic-zestaw-helikopterowy.htmlCzy ten będzie dobry ? gdzie dostać taką rurkę antysplontaniową i jak taki zestaw prezentuje się w wodzie ?

Tak lecz jak  wcześniej pisałem nie dawaj sruciny na węzeł osłabiasz tym zestaw daj rurke termokurczliwa by weszła na ryrke antysplontaniową i oczko w zaczepie do ciężarka to samo z 2 strony i od kretlika po przypon. Ja używam takich gotowych z wygody i dokupuje samą rurke antysplontaniową i z tego wychodzi spokojnie 5 zestawów wtedy po 80cm każdy Link na gotowy zestaw http://tandembaits.com/fc-bezpieczny-zestaw-helikopterowy-5-szt.html Link na samą rurke antysplontaniowa http://www.rockworld.pl/k,28,elementy-zestawow/pk,186,gardner/p,3086,gardner-covert-silicone-tube.html (można kupić jaxona, trapera,czy inną nie ma znaczenia są tańsze ) (2014/05/14 11:41)