Problem z zacięciem okonia i szczupaka.

/ 6 odpowiedzi
Witam. Mam małe pytanie. Otóż jak wygląda branie okonia i szczupaka i kiedy zaciąć na spinning. Z góry dzięki. ;D
sebaworoch


Branie na pewno poczujesz na wędce. Zacinaj zawsze do góry nie w bok, tedy jest mniejsze ryzyko utraty ryby. (2014/05/24 14:35)

Jędrula


Witam. Mam małe pytanie. Otóż jak wygląda branie okonia i szczupaka i kiedy zaciąć na spinning. Z góry dzięki. ;D

 

 

 

 

 

 

Zacinasz wtedy gdy poczujesz branie . Kierunek zacięcia zależy od kierunku żyłki , zacinasz zawsze w przeciwna stronę , niekoniecznie do góry , choć jakby spojrzeć na to obiektywnie to zacięcie jest zawsze do góry .



(2014/05/24 16:05)

u?ytkownik102837


Co do szczupaków to branie na pewno zauważasz ale co do okonia to sprawa się już powoli komplikuje, z doświadczenia wiem że są dni gdy te ryby dosłownie pstrykają i ich atak nie jest aż tak agresywny. Na jaką wędke łowisz te okonie? No i na jaką metode spinningową łowisz: Boczny Trok, Drop shot, czy może standardowy opad? Wiadomo że brania będą bardziej widoczne na leciutkiej wyklejance niż na ciężkim spinie. (2014/05/24 20:13)

Piwosz17


Łowię wędką o cw 5-25 na małe twistery i kopytka, a czasami na większe przynęty (8-10cm). Raz na opad, a niekiedy prowadzę jednostajnie.  (2014/05/25 11:26)

Leniwy


Z reguły jest tak, że jeśli łowisz na coś z kotwicą to szczupaka nie musisz zacinać, sam się zatnie. Podczas holu nie możesz przestać zwijać, tzn. musisz mieć żyłkę cały czas napiętą. Jeśli poluzujesz choć trochę to możesz się pożegnać z rybką.

Co do okonia to się nie wypowiem bo sie na niego nie nastawiam ;p. (2014/05/25 13:18)

Predator1973


Szczupaka tak jak psiali koledzy - zacinaj w góre i z wyczuciem. Na szczescie cżest oto śa tak agresywne brania, że przy woblerze uzbrojonym aw dwie kotwiczki zacina sięsam. :) (2014/05/27 16:32)