Problem z wyrobieniem karty wędkarskiej

/ 11 odpowiedzi
Witam mam pewien problem. Szukam informacji co do wyrobienia składki i chciałbym sie dowiedziec gdzie mam sie z tym udac i dalsze czynnosci jakie mam wykonac.
Czy jeslij ja mam karte to moge wziasc ze soba jakas osobe?Pochodze z Podkarpacia (Brzóza....) mam skońćzone 15 lat!

Prosze o wyjasnienie. Dziekuje. ;)
PnK

Trochę nie rozumiem stwierdzenia "wyrobienie składki". Chcesz opłacić składkę, czy wyrobić kartę wędkarską?

Co do drugiego pytania: zawsze możesz wziąć ze sobą na ryby jakąś osobę, ale wędkować możesz tylko Ty, bo żony i dzieci raczej nie masz ;)

(2012/11/14 23:32)

ryukon1975

Witam mam pewien problem. Szukam informacji co do wyrobienia składki i chciałbym sie dowiedziec gdzie mam sie z tym udac i dalsze czynnosci jakie mam wykonac.
Czy jeslij ja mam karte to moge wziasc ze soba jakas osobe?Pochodze z Podkarpacia (Brzóza....) mam skońćzone 15 lat!

Musisz jechać do skarbnika jednego z najbliższych kół wędkarskich i zapłacić on wyda Ci potrzebne papiery i pokieruje.
Jeśli to jedna z tych Brzóz o której myślę to najbliższe koła masz w miejscowościach Łańcut lub Żołynia.
Dodam że najlepiej zrobić to na początku przyszłego roku bo teraz nie warto płacić całorocznej składki za miesiąc łowienia,chyba że odczuwasz taka potrzebę.:)
Jeśli zechcesz płacić w Żołyni to napisz na priv a wyjaśnię +/-Ci gdzie i kiedy można wnieść opłaty.
(2012/11/15 00:18)

Artur z Ketrzyna

Zacznij od najważniejszego. Znajdź koło wędkarskie i do niego się zapisz. Chyba że zamierzasz wędkować tylko na łowiskach komercyjnych (prywatnych). Albo wędkować jako nizrzeszony (wtedy opłaty będą wyższe, ale i obowiązków nie będzie, (oczywiście opłaty i tak w kole będziesz musiał opłacić, by móc wędkować na wodach PZW).

Masz kartę? To powinieneś już znać RAPR, bo z niego się zdaje kartę.

Tam pisze jak wół. Kto może udostępnić swój limit i łowisko (osoba pełnoletnia i posiadająca zezwolenie) I tylko osobie nie pełnoletniej do lat 14. Bo powyżej już obowiązują opłaty za wędkowanie...
Jak uczeń i osoba nie pełnoletnia, nie zarabiająca. Masz zniżki na składki/opłaty.
Będąc członkiem koła, będziesz mógł uczestniczyć w imprezach i zawodach przez nie organizowanych. Ale też musisz pamiętać że jako członek PZW masz też swoje zobowiązania wobec niego.

Praktycznie jak znajdziesz koło wędkarskie. To Tam Ci wszystko powiedzą, co i jak

Tu może znajdziesz swoje koło;
http://www.pzw.org.pl/home/znajdz
http://www.pzw.org.pl/home/podkarpackie
A przynajmniej adres i kontakt... (2012/11/15 13:06)

Imatyta

Mój znajomy mówił, że w jego kole wystarczy flaszka i testu nie trzeba zdawać :P (2012/11/15 13:52)

użytkownik26223

Mój znajomy mówił, że w jego kole wystarczy flaszka i testu nie trzeba zdawać :P

teraz to już często nawet flaszki nie potrzeba.Niedawno kolega "wyrabiał"karte  w ten sposób.zero egzaminu tylko było kup pan regulamin.za flaszke to było w latach 80-tych. (2012/11/15 14:11)

Artur z Ketrzyna

Mój znajomy mówił, że w jego kole wystarczy flaszka i testu nie trzeba zdawać :P

teraz to już często nawet flaszki nie potrzeba.Niedawno kolega "wyrabiał"karte  w ten sposób.zero egzaminu tylko było kup pan regulamin.za flaszke to było w latach 80-tych.

Dobrze że kup regulamin. Jak przeczyta to też się nauczy co i jak. No i w razie wątpliwości to kolegów po kiju się dopyta.
Jak nie przeczyta i nie pozna zasad, to jak zapłaci raz, czy dwa, za soją niewiedzę. To przypomni sobie że istnieje coś takiego jak RAPR i się z nim zapozna...

Ps. Ciekawe czy autor wątku kupił RAPR? Lektura obowiązkowa dla każdego wędkarza.

kupować nie trzeba, w necie też jest opublikowany... (2012/11/15 14:20)

hadwaoo

...a ja robiłem w PZW. I przynajmniej znam trochę przepisy i wymiary ochronne popularnych ryb. Wiem co mogę, a czego nie, bo musiałem się tego nauczyć i ze 20 razy przeczytać regulamin. A koledzy dostają za nic i nawet nie wiedzą, że wędkarz ma w obowiązku pozostawić po sobie porządek na łowisku, nawet jeżeli sam nie naśmiecił. I taką postawę bym promował, a nie cwaniarstwo. Autor wątku powinien się zapoznać również z regulaminem, który jest na stronie PZW, a w kwestii opłat wszystkiego się dowie w swoim okręgu, gdzie również na www znajdzie numer telefonu. WWW.PZW.ORG.PL - polecam - kopalnia wiedzy o sprawach administracyjnych i nie tylko. (2012/11/16 10:13)

DarthSlon

To chyba tylko ja byłem na tyle "naiwny", że poszedłem do siedziby PZW Poznań i zdałem egzamin tak jak się zdawać :D (2012/11/16 10:45)

bobus86

To chyba tylko ja byłem na tyle "naiwny", że poszedłem do siedziby PZW Poznań i zdałem egzamin tak jak się zdawać :D

nie jestes sam :?) (2012/11/16 15:58)