Zaloguj się do konta

Problem z Spro Passion

utworzono: 2012/10/14 15:41
qwertqq

Witam

Miesiąc temu dokonałem zakupu kołowrotka Spro Passion 740 fd. Do tej pory sprawował się znakomicie. Wczoraj podczas nawoju żyłki usłyszałem dziwne "tykanie". Mianowicie w najwyższym oraz najniższym punkcie szpuli(w górnym punkcie dźwięk jest dobrze słyszalny, natomiast w dolnym punkcie bardzo cichy). Dodam że jestem pewien iż tego dźwięku wcześniej nie było.

Chciałbym się zapytać czy to poważna wada i co z tym zrobić. Szczerze to niezbyt chce mi się odsyłać go na gwarancję, ale jeśli to będzie konieczne to będę musiał to zrobić. I takie pytanie jeszcze czy mogę na niego łowić nadal?
[2012-10-14 15:41]

esox61

Jeśli nie ma zwiększonych oporów przy obracaniu korbką to śmiało moźna nim łowić. To klasyczna przypadłość większości kołowrotków tzw słabszych marek. Wynikają te stuki z luzów w mechanizmie posuwu szpuli i serwis nic tu nie pomoże. Przesmarowanie wyciszy trochę te odgłosy ale nie na długo. Generalnie łowić, nie moczyć (bo łożyska zardzewieją).

[2012-10-17 23:50]

mar83

E w trakcie ściągania musiałeś mieć zaczep.Kręciołowi nic nie będzie Miałem ten sam przypadek tykał jak zegarek
[2012-10-18 17:12]

Lin1992

Możliwe że jest tak jak koledzy wcześniej wspomnieli.
Niemniej jeśli masz na niego gwarancję a problem tykania Cię denerwuje  -  oddaj go po prostu do serwisu.
Nic za to nie zapłacisz a problem może się rozwiąże i przestanie cię denerwować.
[2012-10-18 17:48]

enzo2211

Witam. Może to lekki odkop, ale ma podobny problem tylko z wersja 730.  Czy te stuki nadal sie wydobywają?  [2013-02-17 11:19]

kiertom

Mam tak w Passion 740, bluearc 7400 i Ryobi applause 3000 (to prawie takie same kołowrotki). Myślę, że to wada konstrukcyjna. Kręcę dalej i olewam to. Pozdr. [2013-02-17 12:26]

marek-wesolowsk

Witam,
Zakupiłem rozmiar 720. Po 3 miesiącach okoniowania wystąpił opisywany problem (mnie akurat bardzo denerwowało owo "tykanie"). Kołowrotek oddałem do naprawy gwarancyjnej i wrócił do mnie bez usterki. Czekam na wiosnę, pierwsze łowy pokażą czy problem się powtórzy. Pozwolę sobie napisać opinię na temat passiona 720. Kołowrotek w tej kategorii cenowej wyjątkowo mnie zaskoczył płynną i cichą pracą oraz regulacją hamulca. Ciekawy jestem jak będzie pracował po kilku sezonach wędkowania bo w końcu najważniejsze jest aby utrzymywał te parametry pracy cały czas. Pozdrawiam, Marek [2013-02-21 18:34]