Zaloguj się do konta

Problem z Sandaczem już pomysłów mi brakuję....???

utworzono: 2012/01/05 21:45
roberthinio84

Witam wędkuje na zbiorniku Leukermeer w Holandii przeważają piękne okazy Okoni,Sandał je przeganiał pod mostem 1,gdzie wyżej jest zapora.Ja najczęściej zaczynam w pkt.2 czasem przejde się gdzie wpływa Mass i dłuższe chwile w bezwietrznym kąciku gdzie ciągałem po 2 naraz Garbusy,ale chodzi o Sandacza sprzętu na tą piękną rybkę nakupiłem próbuje na prawie wszystkie sposoby (żywiec,trupek odpada) no i z brzegu.Wrzucam wszystko co w skrzynce mam gumy,kopyta,woblery,obrotówki,wahadłówki co tylko mam i po dnie ciągnę przynętę,podbijam na jakiś metr od dna,agresywnie,spokojnie.Już brakuje mi pomysłów, wiadomo że są tam piękne okazowe drapieżniki.Po zakupie karty na całą Holandię z desperacji zjadę to całe państewko za Sandaczem lub zacznę dłuższy czas spędzać na Massie.Panowie poradźcie coś... Pozdrawiam
[2012-01-05 21:45]

Witaj. Jak nic nie działa może warto spróbować na koguty? [2012-01-06 11:54]

michoslaw

Witaj,

faktycznie spróbuj na koguty, ale bardziej skupiłbym się na łowiniu w okreslonych porach dnia, spróbuj kiedys zacząć wędkowanie w trakcie zachodu juz tuż po nim i poświęc na to 2-3 godzinek, z mojego jakiegoś tam doświadczenia wynika, że sandacze bardzo często biorą po zmierzchu, mimo że w trakcie dnia potrafia pogonić drobnicę ( mam wrażenie,że bardziej przeganiają niż żerują )...no chyba, że próbowałeś już w takich godzinach to moja rada nic nie wnosi ;-).

Jeśli chodzi o sposób połowu to mogę tylko Tobie podpowiedzieć, że mam wrażenie, że łowienie z opadu, podbijanie i jakikolwiek inny agresor lepiej sprawdze się latem, jesienią łowię bardziej spokojnie, na wleczonego po dnie. Wynika to z tego, że drobnica jesienią jest bardziej ospała i porusza się troszkę inaczej. Ale to tylko moje zdanie...

pozdrawiam

[2012-01-06 12:03]

irex

Nie wiem na ile ci to pomoże ale w TV chyba na NAT Geo Wild widziałem jak łowili w Holandii na jeziorze sandacze  na głębokości 70m.
[2012-01-06 12:33]

jurcio6

Znajdź miejsce gdzie dno jest piaszczysto-kamieniste, najlepiej jakiś spad w pobliżu którego znajduje się blacik. Przestań ciągać przynęty po dnie - łów na klasyczny opad i energiczne podwójne podbicie, opad na napiętej plecionce. Załóż porządne 9cm kopyto w kolorach narybku, który dominuje w jeziorze, do tego główka w zależności od głębokości: skoro ryby na ciąganie po dnie nie reagują, to sprawdź agresywny opad. W związku z tym proponuję dobrać obciążenie w następujący sposób: 5-10m - 15-20g, 10-15m - 20-25g, 15-20m - od 25-30g, na większych głębokościach musisz eksperymentować, kombinuj tak, żeby po podwójnym pobiciu przynęta dotknęła dna po ok. 2 sekundach. Spróbuj łowić o świcie/zmierzchu, a najlepiej przeznacz trochę czasu na obserwację wody.

Więcej bez specyfiki łowiska nie jestem w stanie Ci zaproponować.
[2012-01-06 13:31]

roberthinio84

Koguty też latały.dzięki za rady.Podejrzewam że dno jest czyste i głębokiee bo czasem zdarzy się tam barkę na środku zacumowaną spotkać.Dzięki to jutro po karte i modlić się żeby nie było wichury,ani deszczu.Dziękówka Panowie;) Pozdro
[2012-01-06 19:48]

kanikadze

wejdź na stronę TV Trwam tam jest program wędkarski "z wędką nad wodę" i są odcinki w których często łowią sandacze i jest wiele informacji napawano coś z nich wyłowisz co ci się przyda. połamania życzę [2012-01-06 23:56]

ezot112

możesz spróbować też sposobu sum/sandacz czyli spławik około 2g może być 3 na haczyk filet z rosówką (sprawdzone w mojej okolicy) [2012-04-13 11:45]

jarekk

Kombinuj z czasem i miejscem. Sandacz ma krótkie, a niekiedy bardzo krótkie okresy aktywności. Poza tym, to że widziałeś jak gania drobnicę, wcale nie musi oznaczać, że akurat żeruje. Zmieniaj też rozmiary przynęt. Powodzonka :) [2012-04-13 11:55]

ezot112

FILET Z ROSÓWKĄ sprawdzi się na 80% [2012-04-13 15:54]

Kolego Robercie sandacz nie jest rybą którą ot tak na zawołanie sie łapie. To trudny, bardzo chimeryczny przeciwnik. Dla pocieszenie a może lekkiego podłamania;) napiszę Tobie iż mi zajęło blisko 1,5 sezonu nauczenie się łapania sandaczy. Łaziłem ze spinem, łowiłem na grunt na filet, martwą rybkę, żywca i nic. Aż w końcu padł pierwszy wymiarek na grunt a zaraz potem na spina i poszło z górki. Nie pozostaje Tobie nic innego jak próbować , próbować i jeszcze raz próbować. Co mogę polecić? Przede wszystkim metody spinningowe. Szybki agresywny opad, wolny, na wleczonego. Generalnie im więcej technik będziesz stosować, gramatur główek i przynęt tym więcej nabierzesz doświadczenia i będziesz miał lepsze przygotowanie do połowu tej ryby. No i jak masz okazję to podpatruj starych wyjadaczy;) Naprawdę można się od nich dużo nauczyć.
[2012-04-13 16:12]

Zibi60

Jeśli rady kolegów nie pomogą, to spróbuj nocą. Znajdź wypłycenie gdzie sandacze zaganiają narybek - wymaga to poświęcenia troch czasu - i podaj im woblera Rapali 7 - 9 cm. Ważne żeby był zbliżony do kolorów gonionego narybku, myślę, że wszelkie jasne kolory będą dobre. Sandacz podchodzi podczas polowania do samego brzegu i tam możesz go dostać.
Swoja drogą samo dochodzenie do tego jak go przechytrzyć i złowić jest najpiękniejsze.
[2012-04-13 19:02]

hbll

Witam wędkuje na zbiorniku Leukermeer w Holandii przeważają piękne okazy Okoni,Sandał je przeganiał pod mostem 1,gdzie wyżej jest zapora.Ja najczęściej zaczynam w pkt.2 czasem przejde się gdzie wpływa Mass i dłuższe chwile w bezwietrznym kąciku gdzie ciągałem po 2 naraz Garbusy,ale chodzi o Sandacza sprzętu na tą piękną rybkę nakupiłem próbuje na prawie wszystkie sposoby (żywiec,trupek odpada) no i z brzegu.Wrzucam wszystko co w skrzynce mam gumy,kopyta,woblery,obrotówki,wahadłówki co tylko mam i po dnie ciągnę przynętę,podbijam na jakiś metr od dna,agresywnie,spokojnie.Już brakuje mi pomysłów, wiadomo że są tam piękne okazowe drapieżniki.Po zakupie karty na całą Holandię z desperacji zjadę to całe państewko za Sandaczem lub zacznę dłuższy czas spędzać na Massie.Panowie poradźcie coś... Pozdrawiam

Jak faktycznie są tam sandacze to :

- plecionka na kołowrotek
- kup sobie kilka kogutów w różnej gramaturze
- no i z opadu się nimi pobaw (tak ja na filmie)

https://www.youtube.com/watch?v=ZRFlHkqI3Bs
[2012-04-14 00:19]

xxxczokxxx

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JOPlPjBQE14 [2012-04-14 10:18]