Problem z przynętą Dragon Lunatic

/ 14 odpowiedzi
Witam koegów,mam 6 przynęt 15cm Dragon Lunatic, 1 Dragon Buster 15cm i zabardzo nie wiem jakich rozmiarów haków uzyć i jakiej gramatury.Nie chce zbyt dużych haków użyć żeby nie zepsuć pracy ogonka,ani zbyt ciężkich główek,bo te gumy same w sobie już są ciężkie.Może mi ktoś poradzić?
użytkownik32263

Do tak dużych gum najodpowiedniejszym, wręcz idealnym hakiem będzie 10/0 wg. numeracji Mustada. Natomiast co do gramatury to niestety nie mogę Tobie za bardzo pomóc bo nie wiem gdzie masz zamiar łowić , na jakich głębokościach, rzeka czy woda stojąca no i na jakie gatunki sie nastawiasz bo np. na sandała trzeba z reguły używać główek o ok 50% cięższych niż na szczupłego. Napisz coś wiecej to pewno co nieco pomogę. (2011/04/18 23:45)

celkowski

Chodzi mi kolego o Szczupaka.(jeziora,zaporówki) (2011/04/18 23:55)

celkowski

kolego wiosenne łowienie,więc 2-3 metry. (2011/04/19 00:18)

celkowski

wydaje mi się, że do tak dużych przynęt dobra będzie technika z opadu i delikatne podbicia. (2011/04/19 00:20)

użytkownik32263

wydaje mi się, że do tak dużych przynęt dobra będzie technika z opadu i delikatne podbicia.

No to leciutkie główeczki. Nie wiem czy dla 10/0 są 10g ale cięższych jak 15g nie ma sensu zakładać. Opad jak najbardziej może być skuteczny ale spróbuj też jerkować gumami. Świetna sprawa i na wiosnę często bardzo skuteczna. Ja bedę tą technikę stosować właśnie przy trzcinach na głębokości do 2m na samym początku sezonu, a potem będą już inne. Tylko inne przynęty pójdą w ruch;) Ale też gumy.

(2011/04/19 00:27)

celkowski

Jerkowanie gumą?
Ta technika kojażyła mi się ze sliaderami salmo.Możesz mi coś więcej o tym napisać? (2011/04/19 00:42)

Algen

Żeby nie praca ogonka była idealna w przynetach Lunatic musisz dobrać rozmiarch haka tak zeby ostrze wychodziło na przed ostatnim wypukleniu [ kropeczki na grzbiecie] a cieżar główki dopasuj do łowisaka :) (2011/04/19 06:56)

Kubek76

Mam w swoim pudełku trochę lunatic-ów. Z doborem haka nie ma problemu bo guma ma wypustki przez które hak powinien wyjść. Ja zbroję tak aby wyszedł ostatnim lub przedostatnim wypustkiem. Z reszta wejdz na stronę Dragona tam podaja wielkości haków do danej długości gumy. Na jezioro zakładałem główki 5 lub 7g hak 2/0 do najmniejszych, 7 i 10g hak 4/0 i 6/0 do 10cm gum. Stosuje mustady lub dragonowskie bo najlepiej mi pasują do nich. (2011/04/20 14:06)

Irlandia Wedkarstwo

Jeśli chodzi o opad, to duże lunatyki spisywały mi się bardzo kiepsko, nawet przy 20 gramowych główkach spadały w duł jak kołki, dopiero po nacięciu ogonka zaczynały pracować. Można nimi jerkować, jak ktoś już wcześniej wspominał, do tego celu polecam małe obciążenie np5, 7,5grama na hakach 0/10. Po prostu podszarpuj przynętą, najlepiej w nieregularny sposób, drobnymi szybkimi ruchami na przemian z wolniejszymi podciągnięciami. Próbuj, kombinuj, szukaj własnej techniki. (2011/04/20 16:09)

użytkownik32263

Dokładnie do jerkowania małe główki. Przynętę prowadzisz szarpnięciami które wykonujesz szarpiąc kij w dół. Technika dowolna a z wyglądu przypomina opad tylko, że odwrotnie i nie opuszczaj przynęty na dno. Zresztą wspomniałeś o sliderach, gumą możesz robić to tak samo . Powodzenia! (2011/04/20 18:11)

celkowski

Dzięki koledzy za pomoc,mam nadziej że będą łowne te przynęty.
Pozdrawiam. (2011/04/21 00:13)

Irlandia Wedkarstwo

Jeśli miałbyś podobny problem jak ja z tymi gumami to proponuje je ugotować, moim pomogło i zaczęły pracować, wiem że inni też tak robili. (2011/06/23 21:39)

użytkownik32263

Jeśli miałbyś podobny problem jak ja z tymi gumami to proponuje je ugotować, moim pomogło i zaczęły pracować, wiem że inni też tak robili.

Zgadza się. Gotowanie jak najbardziej pomaga przy przynętach Dragona. Sam stosowałem tą technikę i poniekąd się sprawdziła. Ale jest małe "ale". Otóż po tym zabiegu gumy stają się bardzo delikatne a w pudełku odkształcają się. Dlatego Lunaticki używam tylko na wodzie bieżącej, na stojącej Relax rządzi! (2011/06/23 22:48)