Problem z przyłowem drobnicy - ukleja i poteczki

/ 6 odpowiedzi
WITAM!Mój problem dotyczy uklei. Czwarty raz jestem na Bobrze i nie bierze nic innego tylko ta ukleja. Próbowałem zmieniać przynęty, grunt, zanętę, miejsca i nic to nie dało. Ciągle tylko uklejki i to bardzo małe. Poradźcie proszę jak sobie  z tym dać radę i czy w ogóle można coś na to poradzić. Próbowałem na czerwonego robaka z każdym razem kiedy wyciągałem zestaw robak obgryziony był do samego haczyka. Łowię na spławik 1,5g. Jak dać sobie z tym radę? pozdrawiam
Jack14


Spławik może mieć zbyt mała gramaturę.

Napisz coś węcej jakiej ryby się spodziewasz głębokość łowiska itp.

Rzeka jezioro

(2011/05/01 22:27)

plotka97


Rzeka głębokość wody do 2m metrów. W miejscu , w którym łowię nurt jest dość spokojny. Jest to zakręt nieopodal ujścia Bobru ze żwirowni. Ryba wchodzi ze żwirowni do rzeki trafiają się podobno piękne liny leszcze i płocie i na nie się głównie nastawiałem, a te uklejki znowu biją w robaki normalnie dopadnie mnie kiedyś nerwica (2011/05/01 22:38)

pawelek250683


to samo mam nad raba- bialy robak- musi byc ukleja     (łowisko podobne- ok 2m gł, zakret)       do zanety dosypuj kuku z puszki i ja zakladaj na haczyk. nie bedzie tyle bran co na bialego- ale drobnica nie bedzie "zuc" robaka- to nie guma orbit:-) zacznie sie grubsza rybka- co cieszy i czego zycze:-) (2011/05/01 23:32)

rasi331


Witam! Ja mam ten problem dość często. Wtedy zmieniam zestaw z 1 g nawet do 4 g. Z reguły ukleja chodzi bardzo blisko powierzchni wody. Ciężki zestaw szybko opada na dno i wtedy ukleja nie zdąży chwycić przynęty ani za nią popłynąć. (2011/05/02 12:23)

plotka97


Dzięi spróbuję może w końcu si ęod niej uwolnię (2011/05/02 15:35)

mateusz221


Spróbuj na dłuższym gruncie i daj większy haczyk, a na haczyk kuku z puszki to powinno pomóc, mi pomogło miałem podobny problem. Pozdrawiam (2011/06/25 17:54)