Zaloguj się do konta

Przełożenie rączki w kołowrotku Mikado X-Plode

utworzono: 2018/05/22 11:27
outspace

Witam.

Zakupiłem kołowrotek MIKADO X-PLODE II 2006 FD do spławikówki i mam pytanie pewnie dośc banalne dla większości. Jstem leworęczny i chciałem przełożyć rączkę z lewej strony na prawą. Po odkręceniu śruby z prawej strony jest inny, mniejszy otwór niż ten po lewej stronie gdzie jest w tym momencie rączką i nie wiem jak ją przełożyć. We wsześniejszych kołowrotkach, które kupowałem wystarczyło odkręcić śrubę i przełożyć rączkę na drugą stronę i wszystko było ok, a w tym kołowrotku tak prosto nie jest. Poradzicie jak można w nim przełożyć rączkę na drugą stronę?

Pozdrawiam. [2018-05-22 11:27]

barrakuda81

Otwór jest z pewnością taki sam tylko tam masz pewnie taką zaślepkę plastikową w którą wchodzi śrubka trzymająca korbę. Trzeba ją tylko wysunąć i przełożyć na druga stronę. Tak jest we wszystkich kołowrotkach jakie mi przez ręce przeszły opróczt tych co mają korbkę wkręcaną.Jednak najlepiej zajrzyj sobie do serwisówki którą masz w pudełku - jest tam rysunek-schemat części i elementów wraz z opisem. [2018-05-22 16:34]

ogtw

Miałem szczęście kupić sobie, za komuny, dwa kołowrotki z wolnym biegiem. Szczęście prysło, kiedy pierwszy raz miałem zarzucić wędkę. Okazało się, że żyłka nawinięta jest w odwrotnym kierunku i nie mogłem żyłki, przed zarzuceniem, złapać palcem wskazującym. Gdybym był leworęczny, byłoby super. Udało mi się sprzedać te kołowrotki, bez strat, wędkarzowi leworęcznemu. Od tego czasu, nie widziałem innego kołowrotka, który nawijał żyłkę odwrotnie. Może gdzieś ktoś robi kołowrotki dla leworęcznych.
[2018-05-22 17:39]

Artur z Ketrzyna

Jak mozesz to zrób foty i zapodaj je nam
[2018-05-22 18:40]

outspace

Otwór jest z pewnością taki sam tylko tam masz pewnie taką zaślepkę plastikową w którą wchodzi śrubka trzymająca korbę. Trzeba ją tylko wysunąć i przełożyć na druga stronę. Tak jest we wszystkich kołowrotkach jakie mi przez ręce przeszły opróczt tych co mają korbkę wkręcaną.Jednak najlepiej zajrzyj sobie do serwisówki którą masz w pudełku - jest tam rysunek-schemat części i elementów wraz z opisem.

Faktycznie jest plastikowa zaślepka. Po jej wyjęciu i przełożeniu na drugą stronę udało się przełożyć rączkę :) Dzięki wielkie barrakuda81 za pomoc!
Pozdrawiam. [2018-05-22 22:43]