Problem z przelotką szczytową

/ 14 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mam taki problem, że dostałem wędkę, ale ostatnia sekcja wychodzi bez żadnego oporu i w trakcie rzutu wypada z sekcji poprzedniej. Chciałbym ją naprawić, ale nie wiem jak ściągnąć ostatnią przelotkę. Czytałem już na wędkuje.pl żeby zagotować wodę i na 20 sek zostawić a potem spróbować ją ściągnąć, ale nie pomogło :( Jakby się udało ściągnąć przelotkę to bym dolną część szczytówki pogrubił i wsadził od strony dolnika. Dodam, że sekcja szczytowa jest z włókna szklanego.  Z góry dziękuję za pomoc.
u?ytkownik10466


Woda jest za zimna nawet gotowana,podgrzej zapalniczką oczko przelotki trzymajac ja jakimis szczypcami albo kombinerkami-tak z 15-20 sek,i ściągnij.Podgrzewaj jednak ostrożnie żeby blanku nie popalić i oczko a nie tuleję mocującą.Szczypce niezbędne bo jak podgrzejesz to nie złapiesz palcami,zaczniesz się motać i klej ponownie stężeje a to moment tylko.Pogrubianie też odradzam,zawsze będzie minimalny luz który niebawem rozdupcy blank pod pierścieniem przedostatniej,sprawdzone,lepiej wydac parę zł na nową końcówkę. (2010/05/19 21:51)

Petrys


ile złotych może kosztować? dodam jeśli to przydatne że dł osttniej sekcji to 44 cm ;) (2010/05/19 22:03)

tinka


Za 10-15 zeta kupisz szczytówkę z przelotką.

(2010/05/19 22:32)

Petrys


ale da się to kupić osobno? szczytową sekcję i przelotkę? bo inaczej tego nie zmontuję! będę musiał zniszczyć nową sekcję ściągając przelotką;/ Dzisiaj idę do wędkarskiego, może tram pan mi coś doradzi, ale dziękuję wszystkim za pomoc ;) (2010/05/20 06:45)

u?ytkownik38976


W sklepie zrobią Ci to szybciutko,fachowo i niedrogo. Ja miałem podobny przypadek i załatwili mi ten problem w 5 minut i za 20 zł. (2010/05/20 07:49)

erykom


mialem podobny problem bo chcialem wymienic szczytowa przelotke i na forum mi ktos napisal zebym wsadzil koncowke z przelotka do gotujacej wody i po chwili zebym zaczal odkrecac przelotke i powoli probowalem zdjac przelotke no i mi niestety szczytowka sie ukrecila i odleciala i teraz wedka juz do niczego sie nie nadaje i bede musial nowa kupic a najgorsze jest to ze wedke mam od roku i malo ja uzywalem i niestety juz gwarancja minela tak wiec lipa...masakra (2010/05/20 08:21)

u?ytkownik31907


końcówkę można bez problemowo dokupić (2010/05/20 08:29)

erykom


tylko ze ja juz nie moge wymienic koncowki bo wedka jest dwu czesciowa a nie teleskopowa i tu tkwi problem (2010/05/20 13:48)

u?ytkownik4539


Zawsze można skrócić odrobinę  wędkę.
Obciąć końcówkę  i na nowo założyć ciut grubszą przelotkę.
Sam tak zrobiłem w kijku spinningowym o c.w. do 18 g i nie zauważyłem różnicy w pracy kija.
Jak sam Kolego nie potrafisz- na pewno pomogą Ci w dobrym sklepie wędkarskim lub jakiś Kolega. (2010/05/20 14:25)

kaziks403


Erykom - w dobrym sklepie wędkarskim i oczywiście przy odpowiedniej klasie sprzętu serwis naprawi Ci wędzisko dwuskładowe.  Pozdrawiam. (2010/05/20 20:48)

erykom


ale szczytowka pekla mi jakies 15 cm od szczytowej przelotki.bede musial kupic niestety nowy kij (2010/05/21 10:10)

u?ytkownik4539


Pomyśl o zrobieniu z tego kija wędki 3 składowej.
Obciąć pękniętą cześć jeszcze niżej i po założeniu jakiegoś mocowania dokupić szczytówkę.Podejrzewam,że przy niezłej klasie sprzętu- będziesz zadowolony z efektu. (2010/05/21 10:27)

u?ytkownik26223


Odp do @patrysa i do @erykom
Nie bawcie sie samemu z wędkami ,jak sie nie znacie to łatwo można coś sknocić i zepsujecie sobie do końca wędki.zanieście albo do sklepu wędkarskiego tam wam na pewno poradzą co zrobić albo oddadzą do serwisu ,albo może jest u was w mieście ktoś kto fachowo naprawia wędki.Zapłecicie kilkanaście zł ale za to będziecie mieli fachowo zrobione. (2010/05/21 12:33)

u?ytkownik31907


a ja za checam do takich eksperymentów zawsze mozemy coś fajnego stworzyc (2010/05/21 12:42)