Zaloguj się do konta

Problem z pelletem do method feeder

utworzono: 2015/05/05 01:25
Azarkus

Witam otoz mam problem posiadam zwykle koszyki do metody i forme  i dajac do podajnika pellet on nie wyplywa  zostaje tak samo ugnieciony w tym podajniku jak bym posiadam 2 pellet lorpio i jakis inny poczylem je w wodzie 2min bo sa 2mm i dalej jest zle powiedzcie mi co ja robie zle czy np kupic koszyk drennana  i forme czy cos robie zle z pelletem  lowilem na kulki 16mm  [2015-05-05 01:25]

Jędrula

Nie musisz kupować koszyków Drennana , pewnie za mocno moczysz pellet .Tu masz instrukcje -


[2015-05-05 07:30]

Pierre87

Jest wiele sposobów przygotowania pelletu ja pellet lorpio 2 mm zalewam na chwilę (ok pól minuty) wodą potem odlewam i czekam z 15 min co jakiś czas mieszając poza tym może nie ugniataj aż tak mocno rób to z wyczuciem. Mi tez nie zawsze całość pelletu spadnie z koszyka ale jeśli ryba znajdzie Twój koszyk to nie problem bo pobierając pellet odsłoni przynętę. I jeszcze jedna ważna rzecz pellet przykrywaj po przygotowaniu wtedy będzie mniej obsychał a jeśli do tego dojdzie zwilż go odrobiną wody. [2015-05-05 08:43]

Azarkus

Bardzo dziękuje wam za odpowiedz   ok to ide pobawic sie jeszcze w domu z pelletem  [2015-05-05 09:20]

Azarkus

mowicie ze za mocno ugniatam ale np jak lekko to robie to pellet wogole nie przystaje do podajnika  [2015-05-05 09:26]

Jędrula

Należy dość mocno ugnieść pellet w podajniku aby nie rozpadł się w trakcie uderzenia o wodę - to jest najważniejszy aspekt  . To wszystko zależy jak go przygotujesz i muszę Cię zmartwić , tego nikt na forum Ci nie powie - metoda prób i błędów . I jeszcze jedno , nie ma co przesadzać , pellet nie musi pracować zaraz po dotknięciu dna  , jak minie kilka czy kilkanaście minut to nic się przecież nie stanie , zwłaszcza jak w łowisku są ryby i same zaczną kopać w podajniku .

[2015-05-05 10:19]

Jędrula

Tu masz jeszcze instrukcje -


[2015-05-05 10:22]