Problem z nawijaniem żyłki na Okume

/ 7 odpowiedzi
Zakupiłem kołowrotek okuma ceymer bf nawinołem zyłkę w wiaderku z wodą szpula była zablokowana by nie pływała na lewo i prawo tylko by była w pozycji pionowej .Nawinołem ja wyglądała ok po pierwszym łowieniu na dalsze odległości zauważyłem że zylka nawija się z jednej srony dobrze z drugiej robią sie tak jakby warkocze nie wiem o co chodzi może koś z Was miał takie cos i ma radę .
ryukon1975


Do czego miało służyć to wiadro z wodą? Jakieś nowe czary. Według mnie nawijales nierówno i stąd taki efekt. (2020/06/13 09:08)

voodooman


Marcin zle nawinoles zylke dlatego sie skreca. Szpula nie moze byc pionowo zablokowana czy to w wiaderku z woda czy gdziekolwiek. Szpula przy odwijaniu musi sie toczyc . Najlepiej jak nieasz wprawy to popros kogos z domownikow o pomoc. Wez dlugopis albo cos podobnego i na niego wloz szpule z zylka, ktos niech trzyma dlugopis po obu stronach a w srodku szpula ale tak by sie toczyla przy nawijaniu a nie zeby zylka schodzila po jednym boku szpuli. I niech lekko trzyma palcem szpule by nie szla zbyt lekko ale tez nie za mocno ale jednostajnie a ty nawijaj ale przez przelotke nie zaraz na kolowrotek. Powodzenia (2020/06/13 11:03)

namil


w sensie zablokowana żeby nie majtała się normalnie lużno leżała w wodzie i sie kręciła a po drugie ona sie nie skręca tylko zle nawija jak ją nawinołem to była idealnie na szpuli tylko jak zaczołem łowic to wtedy coś sie p...o z nią (2020/06/13 13:06)

voodooman


Jakas fotka by sie zdala bo tak to nikt nie zgadnie (2020/06/13 16:27)

WedkarzIncognito


Moim zdaniem błąd został poczęty już na samym początku, przy pierwszym nawijaniu żyłki na kołowrotek. Wniosek nasuwa się sam, przy pierwszym nawinięciu żyłka ułożyła się prawidłowo na szpuli, a później po paru rzutach zaczyna układać się nierówno, to nie wydaje mi się żeby problem leżał po stronie sprzętu (kołowrotka). Może używasz obrotówek/wahadłówek i zwijasz żyłkę w momencie gdy jest luźna? W sumie sam nie wiem, do spinningu używam plecionek i nie mam problemów, żyłka wchodzi w grę tylko i wyłącznie w momencie gdy plecionka zaczyna zamarzać. Będzie zdjęcie, będzie można coś wymyślić. (2020/06/14 09:54)

namil


łowiłem na rzece duży prąd z gruntu nawet 80 gram znosiło może to jest powód (2020/06/14 21:39)