Problem z 這wieniem p這ci

/ 29 odpowiedzi
Mam problem z 這wieniem p這ci. Znalaz貫m fajne miejsce na ciekawym 這wisku, zan璚i貫m, za這篡貫m ma造 haczyk a na nim bia造 robaczek. Przypon o d逝go軼i ok. 25 cm., 這wi貫m technik z gruntu na koszyk. Problem w tym, 瞠 bra by這 du穎 ale by造 strasznie szybkie i agresywne. Zd捫am tylko us造sze jak bombka uderza w w璠zisko. Robaka nie ma i po braniu. I nie wiem czy w og鏊e warto chodzi w to miejsce skoro ci庵le jest tak samo. Nie wiem jak zacina takie brania. Prosz o wasz opinie!!!
bobus86

moze masz za duzy hak? (2012/04/05 18:30)

halski021

Tak bior du瞠 p這cie.Ja kiedy my郵a貫m ,瞠 tak bior male雟twa,a z豉pa貫m jedn oko這30cm.Musisz si wstrzeli w branie to b璠ziesz 豉pa jedn po drugiej pi瘯ne sztuki.Tak my郵,mo瞠 si myl,ale takie mam spostrze瞠nia z nad wody :) (2012/04/05 18:39)

halski021

Radz 這wi tylko na jedna w璠k i zacina jak 篡趾a przed w璠k zaczyna si prostowa zanim bombka zacznie si podnosi. (2012/04/05 19:05)

kogutw68

ja bym zmieni zestaw na sp豉wik obcazony duzym przelotowym ciezarkiem tak aby ciezarek lezal na gruncie opieram wtedy kija na lednej podporce trzymajac go w rece wtedy nawet na kiju czuc branie polecam (2012/04/05 19:12)

brwilno

Je郵i mog si wtr帷i to mam kilka pomys堯w. 1. Przy kr鏒kim przyponie ryby zbyt szybko czuj op鏎 i puszczaj nie po趾ni皻 przyn皻. 2. Zbyt gruby przypon. 3. Zlecam zmian sygnalizatora z bombki na zwyczajn metod - drgaj帷 szczyt闚k. Istnieje prawdopodobie雟two samozaci璚ia w przypadku po這wu t metod. 4. Delikatniejszy zestaw. 5. Zbyt du瘸 odleg這嗆 od przyn皻y i efekt sp騧nionego zaci璚ia. 6. Istnieje prawdopodobie雟twa 瞠 to rzeczywi軼ie drobnica.   (2012/04/05 19:17)

xxxczokxxx

Je郵i mog si wtr帷i to mam kilka pomys堯w. 1. Przy kr鏒kim przyponie ryby zbyt szybko czuj op鏎 i puszczaj nie po趾ni皻 przyn皻. 2. Zbyt gruby przypon. 3. Zlecam zmian sygnalizatora z bombki na zwyczajn metod - drgaj帷 szczyt闚k. Istnieje prawdopodobie雟two samozaci璚ia w przypadku po這wu t metod. 4. Delikatniejszy zestaw. 5. Zbyt du瘸 odleg這嗆 od przyn皻y i efekt sp騧nionego zaci璚ia. 6. Istnieje prawdopodobie雟twa 瞠 to rzeczywi軼ie drobnica.  

kolega ma chyba racje.  danek 210 opisz nam sw鎩 zestaw (2012/04/05 19:59)

abra1990

zmie metod na sp豉wik, zmierz grunt gruntomierzem, ustaw go sobie potem na sp豉wiku, we sp豉wiczek 2,5 g , za堯 cie雟zy przypon , haczyk daj 12 albo 14 i bia貫go i s twoje :)
pozdrawiam (2012/04/05 20:01)

kogutw68

Abra1990 ma racj tylko przypon 30-40 cm ja to nazywam gruntowa przystawka (2012/04/05 20:08)

Jack14

@danek210 trzeba si uczy 這wi, a nie tylko 這wi.

Plus podopwiedzi koleg闚 i ju masz ....... wszystko czego nie potrzebujesz.

Pozdrawiam.

(2012/04/05 20:18)

kogutw68

@danek210 trzeba si uczy 這wi, a nie tylko 這wi.

Plus podopwiedzi koleg闚 i ju masz ....... wszystko czego nie potrzebujesz.

Pozdrawiam.

co znaczy "wszystko czego nie potrzebujesz" (2012/04/05 20:26)

Mietusik

Mam problem z 這wieniem p這ci. Znalaz貫m fajne miejsce na ciekawym 這wisku, zan璚i貫m, za這篡貫m ma造 haczyk a na nim bia造 robaczek. Przypon o d逝go軼i ok. 25 cm., 這wi貫m technik z gruntu na koszyk. Problem w tym, 瞠 bra by這 du穎 ale by造 strasznie szybkie i agresywne. Zd捫am tylko us造sze jak bombka uderza w w璠zisko. Robaka nie ma i po braniu. I nie wiem czy w og鏊e warto chodzi w to miejsce skoro ci庵le jest tak samo. Nie wiem jak zacina takie brania. Prosz o wasz opinie!!!

A czy mo瞠sz opisa jak „nabijasz” robaka. To bardzo wa積e!

(2012/04/05 20:39)

perwer

Wie pan co ,na og鏊nym forum ..jak panu nie wstyd. (2012/04/05 20:41)

Mietusik

Wie pan co ,na og鏊nym forum ..jak panu nie wstyd.

…No wstyd mi, ale ka盥y z nas „nabija” robaka. Sztuk jest zrobi to prawid這wo.

(2012/04/05 21:08)

xxxczokxxx

JE浩LI CHODZI O BIAΒGO TO JA PRZEBIJAM NA 3/4 ROBAKA I JEST OK (2012/04/05 21:16)

abra1990

Bia造 i tylko jeden na du瘸 p這?? nie ...to nie wypali, p這 jak tylko poczuje smak stali wypluwa przyn皻 z haczykiem i robi to tak b造skawicznie 瞠 wi瘯szo嗆 z nas nie ma szans, chowamy haczyk praktycznie ca造, zostawiamy tylko kawa貫k ostrza 瞠by zaci望, jak ju 造knie, to wszystko, dwa dzikuny 豉dnie pokryj haczyk nr 10 za na 12-14 jeden a dorodny bia造 robaczek wystarczy roz這穎ny na ca貫j d逝go軼i haczyka. i sukces gotowy. (2012/04/06 00:04)

abra1990

Pami皻a te nale篡 瞠 p這 to nie jest typowo przydenna ryba, du瞠 okazy zwane przez koleg闚 po kiju "p這ciami gruntowymi" co prawda przebywaj blisko dna ale wol jak przyn皻a nie tyka dna odst瘼 kilku cm od dna jest jak najbardziej wskazany, p這tka lubi gdy przyn皻a unosi si swobodnie to bardzo dobrzy p造wacy szybko pobieraj przyn皻 szybko te mog j wyplu dlatego sp豉wik jest tu najlepszym rozwi您aniem. co do zaci璚ia to ja np robi tak, sp豉wik zanurza si jakie 3/4 sygna堯wki i podci庵am zdecydowanie w g鏎 zawsze haczyk l康uje w g鏎nej wardze, p這 ma tendencj do nurkowania wi璚 si nie wypnie, jest twoja, a oszo這miona napiera do brzegu cz瘰to tego na kt鏎ym ty stoisz, wi璚 p造nie na ciebie, rybka sprytna, ale do wyczucia, kwestia wprawy popr鏏ujesz to dasz rad.
a co do grunt闚ki to pami皻aj 瞠 zanim si豉 z w璠ziska i twojego zaci璚ia nim przejdzie na zestaw minie kr鏒ka chwila w tym czasie p這 ju wypluje haczyk czuj帷 op鏎, je郵i ju to lepsza b璠zie ma豉 "trumienka" szybciej zatniesz je郵i ju chcesz tak 這wi z gruntu.

pozdrawiam i po豉mania :) (2012/04/06 00:17)

misiekk35

napisz co o tej "trumience". (2012/04/06 06:26)

abra1990

Trumienka to taki ci篹arek denny w kszta販ie, sze軼iok徠a o dw鏂h bokach kr鏒szych st康 nazwa, s r騜ne gramatury takich ci篹ark闚  od 5 g do 150 g , je郵i mog poleci to tu najlepsza b璠zie taka 15-25 g, montujemy j na 篡販e zabezpieczamy dwoma stoperami tak 瞠by m鏬 si swobodnie przesuwa na 篡販e g堯wnej ( luz g鏎a d馧 30 cm) montujemy przypon 0.16 mm , i haczyk 10, le瘸ca i 豉two si przesuwaj帷a trumienka po chwyceniu przez ryb przyn皻y nie stawia takiego oporu jak koszyczek czy spr篹yna , 豉twiej jest wyczu i ewentualnie zaci望. jako sygnalizator mo積a stosowa bombk albo elektryka

pozdro (2012/04/06 21:25)

przemo1980

Trumienka to taki ci篹arek denny w kszta販ie, sze軼iok徠a o dw鏂h bokach kr鏒szych st康 nazwa, s r騜ne gramatury takich ci篹ark闚  od 5 g do 150 g , je郵i mog poleci to tu najlepsza b璠zie taka 15-25 g, montujemy j na 篡販e zabezpieczamy dwoma stoperami tak 瞠by m鏬 si swobodnie przesuwa na 篡販e g堯wnej ( luz g鏎a d馧 30 cm) montujemy przypon 0.16 mm , i haczyk 10, le瘸ca i 豉two si przesuwaj帷a trumienka po chwyceniu przez ryb przyn皻y nie stawia takiego oporu jak koszyczek czy spr篹yna , 豉twiej jest wyczu i ewentualnie zaci望. jako sygnalizator mo積a stosowa bombk albo elektryka

pozdro

tylko na p這cie proponuj przypon z cie雟zej 篡貫czki ,a nie z 0.16  :) (2012/04/06 22:01)

abra1990

Uwierz kolego 瞠 to nie przeszkadza a takie grunciaki to mocne rybki, 0.14 mm to minimum (2012/04/07 02:03)

przemo1980

Uwierz kolego 瞠 to nie przeszkadza a takie grunciaki to mocne rybki, 0.14 mm to minimum

Ja przy 這wieniu sporych leszczy na feederki u篡wam od 0.12 , najcz窷ciej 0.14 , no i czasami 0.16.
Spore "gruntowe p這cie " trafia造 si  nie raz wiec co tam wiem .
Pozdrawiam . (2012/04/07 10:46)

abra1990

Kto co lubi kolego. serdecznie pozdrawiam :) (2012/04/07 11:58)

przemo1980

Kto co lubi kolego. serdecznie pozdrawiam :)

nie kto co lubi, tylko co rybki lubi, co im pasuj ...
(2012/04/07 12:43)

misiekk35

Ka盥y swoje zdanie ma. Wiele naprawd poka幡ych gruntowych p這ci 豉pa貫m i 瘸dna nie zerwa豉 mi przyponu 0,10. Ja w swojej standardowej sp豉wik闚ce oraz drgaj帷ej lekkiej na rzek takie w豉郾ie grubo軼i przyponu preferuj. υwi tak i 4 kg leszcze i raz tylko jedna sztuka mi si zerwa豉. Gdy podesz這 stado takich mniej wi璚ej 這patek i dodatkowo zacz窸y bra jak w amoku - rzut, ryba, rzut ryba... itd zauwa篡貫m w瞛e貫k na przyponie. W nerwach wykona貫m nowy przypon zbyt pospiesznie, gdzie w瞛e do kr皻lika nie by perfekcyjny. S康zi貫m, 瞠 mi si uda - niestety nast瘼na ryba odp造n窸a i z przyponem i z haczykiem. I tu obalam mit, 瞠 zerwany leszcz ucieka precz a z nim ca貫 stado. Z豉pa貫m jeszcze kilka leszczy a nast瘼nie ku mojemu zdziwieniu - tego, kt鏎y uprzednio mi si zerwa. Mia zapi皻y w pysku m鎩 haczyk oraz 幢e zawi您any przypon - a by這 to na warmi雟kim jeziorze.

0,12 zdecydowanie za gruba na p這 i leszcza a zbyt cienka na lina i karpia.

(2012/04/17 01:53)