Zaloguj się do konta

Problem z kompetowaniem sprzętu

utworzono: 2015/06/26 08:27
wojtek-cwiklins

Dopiera zaczołem wedkowac i niewiem co musze mieć jeszcze aby był komplet sprzetu mam :Wędke,Kołowrotek,spławik,chaczyki i niewiem co jeszcze musi byc ,a i zna ktos staw ładny koło wolsztyna? [2015-06-26 08:27]

gosku

Brakuje żyłki i przynęty :) [2015-06-26 09:13]

Mawgano

Myślę że przydała by się jeszcze karta wędkarska żeby nie trzeba było uciekać przed strażą.  [2015-06-26 11:41]

skalpel

Dopiera zaczołem wedkowac i niewiem co musze mieć jeszcze aby był komplet sprzetu mam :Wędke,Kołowrotek,spławik,chaczyki i niewiem co jeszcze musi byc ,a i zna ktos staw ładny koło wolsztyna?

podbierak, podpórka, siatka, karta, licencja, przyrząd do wyjmowania haczyków, ile masz lat? [2015-06-26 13:31]

cezaryvi

To zależy jaką metodą byś chciał łowić. Jeśli na spławik, to jak koledzy napisali: wędka, kolowrotek, spławik, haczyki, żyłka, no i jeszcze ciężarki ołowiane. Ja lubie metodę gruntową. Do tego potrzebny jest koszyczek zanętowy, lub ciężarek, rurka antysplontaniowa, przypon, kilka krętlików i kółek łączmikowych. Dodatkowo we wszystkich metodach warunkiem koniecznym jest posiadanie wypychacza, szczypiec, rozwieracza, siatki, podbieraka, przyda Ci się nóż. [2015-06-28 07:09]

ryukon1975

Dopiera zaczołem wedkowac i niewiem co musze mieć jeszcze aby był komplet sprzetu mam :Wędke,Kołowrotek,spławik,chaczyki i niewiem co jeszcze musi byc ,a i zna ktos staw ładny koło wolsztyna?

Nic nie musi być, idź nad wodę zacznij łowić a praktyka pokaże Ci wszystko.

[2015-06-28 09:15]

Artur z Ketrzyna

@ Wojtek.
Ile masz lat?
Bo jeśli mniej niż 14 lat to nie wymagasz karty wędkarskiej i możesz pod opieką kogoś kto ma zezwolenie łowić na wodach PZW i nie tylko.
Taka osoba najlepiej/najszybciej ci doradzi co do sprzętu (a przynajmniej na początek), jak i tego jak łowić.

Zaś co do twojego ekwipunku wędkarskiego.
To rozumiem że masz skompletowana wędkę. Do tego potrzebujesz coś do przetrzymywania złowionych ryb, najlepiej siatka na ryby. Przyrząd do wyhaczenia ryb też przydatna rzecz jak łyknie głębiej. To takie minimum.
To tego napewno coś do siedzenia i przechowywania akcesori wedkarskich (haczyków, ciężarków, spławików itd, a nawet prowiantu itd). Na rynku są takie krzesełka wraz z plecaczkiem i nawet podstawką na wędki.
Syn ma taki plecaczek i se chwali.
[2015-06-28 17:11]