Zaloguj się do konta

Problem z koluchem w stawie

utworzono: 2012/03/10 09:32
kuba291096

Mam problemmuj wujek ma staw lecz jest w nim bardzo dużo kolucha (sumika karłowatego)jezt go aż zadużo w całym stawie się odniego roiwięc postanowilem z wujkiem jakoś wyłapac tą rybe ty jest problem spuścić wody nie morzemy (wujek się nie zgadza)a na wędki wyłowiliśmy juz z 1000 sztuk lecz to jakoś nie zrobiło rużnicy zastanawiamy się nad żakami lub więcierzem lecz jest jeden problem co zrobić żeby te ryby tam trzeba dać tam zanętę czy jakąmś  przynętę staw jest w posiadaniu mojej rodziny (wujka) więc morzemy robić na nim co chcemy [2012-03-10 09:32]

wszystkich nie wyłapiesz na wędkę siatką też nie także macie problem najlepiej było by spuścić wodę ale jeśli wujek się nie zgadza to jedyna dosyć drastyczna metoda która przychodzi mi na myśl to prąd w tedy wypłyną wszystkie chyba że jeszcze duże szczupaki ale to potrwa parę lat bo to się będzie mnożyć  [2012-03-09 22:51]

JaroDaw

wszystkich nie wyłapiesz na wędkę siatką też nie także macie problem najlepiej było by spuścić wodę ale jeśli wujek się nie zgadza to jedyna dosyć drastyczna metoda która przychodzi mi na myśl to prąd w tedy wypłyną wszystkie chyba że jeszcze duże szczupaki ale to potrwa parę lat bo to się będzie mnożyć 

Tylko kolego zastanów się, czy dając takie rady, nie przyczynisz się do czyjegoś nieszczęścia.  [2012-03-10 09:30]

JaroDaw

Mam problem muj wujek ma staw lecz jest w nim bardzo dużo kolucha (sumika karłowatego) jezt go aż zadużo w całym stawie się odniego roiwięc postanowilem z wujkiem jakoś wyłapac tą rybe ty jest problem spuścić wody nie morzemy (wujek się nie zgadza)a na wędki wyłowiliśmy juz z 1000 sztuk lecz to jakoś nie zrobiło rużnicy zastanawiamy się nad żakami lub więcierzem lecz jest jeden problem co zrobić żeby te ryby tam trzeba dać tam zanętę czy jakąmś  przynętę staw jest w posiadaniu mojej rodziny (wujka) więc  morzemy robić na nim co chcemy

Na tym forum piszemy po POLSKU !!! [2012-03-10 09:36]

kuba291096

przepraszam za ortografię ale po nocy pisałem i jestem dyslektykiem z prądem lepiej nie będziemy kombinowaćoto nam chodzi by przynajmniej z połowę tej populacji wybić i wtedy wrzucić drapieżnika bo jak wcześniej wrzucaliśmy np 10 sztuk szczupaka to sobie nie radził więcej nie wrzucimy bo w tym stawie chcemy mieć karpie chyba że na te żaki będzie można  później  szczupaka wyłapać
[2012-03-10 09:51]

Diablo

przepraszam za ortografię ale po nocy pisałem i jestem dyslektykiem z prądem lepiej nie będziemy kombinowaćoto nam chodzi by przynajmniej z połowę tej populacji wybić i wtedy wrzucić drapieżnika bo jak wcześniej wrzucaliśmy np 10 sztuk szczupaka to sobie nie radził więcej nie wrzucimy bo w tym stawie chcemy mieć karpie chyba że na te żaki będzie można  później  szczupaka wyłapać

Jeszcze nie słyszałem żeby się ktos tej plagi, w inny niż spuszczając wodę sposób, pozbył.
[2012-03-10 10:02]

withanight88

przepraszam za ortografię ale po nocy pisałem i jestem dyslektykiem z prądem lepiej nie będziemy kombinowaćoto nam chodzi by przynajmniej z połowę tej populacji wybić i wtedy wrzucić drapieżnika bo jak wcześniej wrzucaliśmy np 10 sztuk szczupaka to sobie nie radził więcej nie wrzucimy bo w tym stawie chcemy mieć karpie chyba że na te żaki będzie można  później  szczupaka wyłapać



Na nic się zda pozbycie połowu sumika, bo za jakiś czas znowu będzie tam plaga. Trzeba się pozbyć wszystkich. [2012-03-10 10:07]

Roxola

Może się mylę..., ale jeżeli w stawie mają pływać karpie, to w czym ten sumik będzie przeszkadzał?
Karpie podobno ikry nie składają w naszych wodach, więc nie będzie ona zagrożona.
To jest moje pytanie...
[2012-03-10 10:16]

kuba291096

W tym będą przeszkadzały że jak będzie się łowić karpie na kuku (dużo osub tak robi i ja też)to koluch będzie brał zamiast karpia [2012-03-10 10:46]

jacek placekkk

Witam :)
Namów wuja żeby spuścił staw i wyczyścił dobrze to będzie najlepszy sposób.
Na wędki nie dacie rady a nawet jeśli wyłowicie większość to i tak coś zostanie, a rozmnażać się dalej będą i żadna inna ryba Ci się nie uchowa gdyż całą ikrę wyjedzą:(
a Karpie się wycierają coraz częściej spotyka się to zjawisko u tych ryb widziałem już na paru stawach jak po spuszczeniu wody i odłowach ryb handlowych było mnóstwo narybku:)
[2012-03-10 17:23]

jedrekqaz

Chciałbym odświeżyć temat. Czytam wszystkie informacje na temat jak pozbyć się tej rybki (sumika) i konkluzja jest jedna. Nie da się, albo spuścić wodę zw stawu.
Mam staw ok. 1 ha. Od dwóch sumik to plaga. Nie można łowić rekreacyjnie bo popsuje każdą zasiadkę. Mam duże ryby - karpie, amury, liny, jazie płocie i chyba krzyżówki jazia z płocią (jeśli coś takiego jest). Ryby są ponad 10 letnie więc są ładne okazy. I cóż z tego skoro wystarczy zarzucić wędkę i od razu "siedzi" sumik.
Macie pomysły? [2015-08-18 09:54]

Jack14

Na pozbycie się kolucha nie mam lekarstwa, ale skoro ryby w twoim stawie mają około 10 lat to zmiana przynęty na odpowiednie do jej otworów gębowych powinna zdecydowanie pomóc. [2015-08-18 18:45]

ogtw

A masz jakieś smaczniejsze ryby od sumików? [2015-08-18 19:34]

ogtw

Z jakiegoś powodu w Bytomiu sumiki wyginęły, przypuszczam, że powodem są wzdręgi, które zjadają ikrę. Wiele razy widziałem jak wzdręgi zjadają ikrę płoci w czasie tarła i podejrzewam, że zjadły także ikrę sumików, nawet pomimo tego, że sumik pilnuje ikry. [2015-08-19 17:47]